Védjük a kutyákat. Ájjá má'meg. Ezt nem!?
Munkám miatt egy ideje járok állatvédelmi konferenciákra, és kutyás rendezvényekre.
Mindig és mindenhol felvetődik az állatvédelem kérdése, a szaporítók és felelőtlen gazdák elleni harc, meg a szokásos dolgok.
DE!
Amint előjön a megoldás és a szabályozás, akkor azonnal mindenki lehurrogja. Érdekes módon sokszor az állatokból élő állatorvosok és menhelyesek.
Szóval, miért reagálnak úgy emberek arra, ha felvetődik a kutyatartás tanfolyamhoz és engedélyhez kötése, és majd a tiltott kutyatartás kemény (Több százezres, végrehajtóval ,államilag behajtható bűntetése + helyszíni elkobzás.)szankcionálása, akkor úgy reagálnak, mintha a 4 éves lányukkal szeretnék "aludni"?
Ráadásul amikor felmerül, hogy a tanfolyam és a vizsga hülyeség, akkor ők sem tudnak más, hatékony választ, csak nyomják az iskolai felvilágosítást dumát.
Szóval: Kellene idehaza tanfolyam, vizsga és engedély az ebtartáshoz?
Vagy jobb ami most van?
Csak mert 3. opció nincs.
1.-nek.
Igen, ilyesmiről beszélek!
Nem vizsga kell, hanem a jelenlegi törvényeket kéne betartatni.
Szerinted majd Marika néni mégis hogy fogja neked befizetni a több százezres bírságot az udvar végébe kicsapott Buksi miatt, amikor a nyugdíja az 50 ezret sem éri el? Ja, és miután a barátnői ezt megtudják, gondolod, hogy nem fogják inkább szélnek ereszteni a saját Buksijukat?
Amúgy, mit szeretnél a tanfolyamba belerakni, hogy nézne ki egy vizsga és ki szerezhetné meg, mire jogosítana fel? Ezek nélkül elég nehéz véleményt nyílvánítani erről.
Ennek a vizsgának csak akkor lenne előnye, ha előreklámozás nélkül egyik napról a másikra lenne bevezetve és csak az új gazdákra vonatkozna, akik attól a naptól fogadnának be kutyát (vagy más állatot, hozzájuk is lehetne ilyen!), a meglévőket pedig nem zargatnák. Persze ha időskora miatt elpusztul egy családnál a már meglévő kutyus akkor már ugyanúgy vonatkozna rá is a bevezetett szabály az új állat befogadásánál.
Máskülönben az lenne amit írtak: tömegesen dobnák utcára szegényeket! (Ami már a chip bevezetésekor is előfordult.)
A külön adót viszont nem támogatnám, lehet hogy Svájcban működik, de ott nem annyi a fizetés mint itt. Inkább a minőségi etetésre költse a kutyagazda az adó összegét legyen az bármennyire jelképes is! A magyar emberről már ígyis lehúztak minden bőrt nem kell plusz adó!
Nem vizsga kellene, hanem be kellene tartatni a törvényt, ami egyébként jó.
A szaporítókat kellene keményen büntetni és el kellene érni, hogy ne az a kutya (vagy macska) kaphasson törzskönyvet, akinek a gazdája éppen jóban van olyannal, aki ezt el tudja intézni (létező probléma).
Az állatkínzást pedig nem felfügesztettel kellene büntetni.
Aki el lett tiltva az állattartástól, azt bizonyos időközönként ellenőrizni kellene.
Aki nem oltatja és chipelteti a kutyáját, az ezután sem tenné le a vizsgát, csak a normális állattartók lennének megszívatva.
Ezt a szaporitás vs tenyésztés kérdéskört ne feszegessük ennyire. A pásztorok nagyrésze elvesztené a munkakutyáját hiszen azok nagyrészt el nem ismert sinkák vagy gyakran tk nélküli hazai fajták. A rendőrség részére is tenyésztenek nj-mali keverékeket. Több vizsgázott vizsla-golden keverék segítőkutya is van az országban. Ezek hivatalosan mind szaporított kutyák.
Ezenkívül ha a jövőben új fajtára lenne szükségünk az is csak szaporítás útján hozható létre. Hiszen a keverék tenyésztés magyarországon oximoronnak számít. Pedig biológiai, genetikai értelemben működik. A pumi és a mudi is mâs fajták keverékeként lett lérehozva. A angol buldog is menthetetlen más fajtákkal történő keresztezés azaz szaporitás nélkül.
És különben is mi indokolja a kutyák ilyen kitüntett, különelbírálás alá eső megkülönbeztetését? Miért lehet szaporítani, és keresztezni a sertést, marhát, baromfiakat, lovat, juhokat csak a kutyát nem? A kerti díszként tartott kutyán megy a hiszti, közbe a nagyüzemi állattartással semmi baj bedig az sokkal problémásabb állatvédelmi szempontból. Legyen vizsgához kötve a kutyatartás, de akkor az összes többi háziállaté is a tengerimalactól a baromfig.
Akik az iskolai felvilágosítás dumát nyomják azoknak van igazuk. Ez ugyanis nem jogi, hanem etikai kérdés. Változás akkorlesz ha állatokot érző lényknek tekinti mindenki, nempedig gazdasági javaknak amik a mi jólétünkért vannak. És máris elékeztünk oda, hogy a magyar társadalom alapvetően egy anyagias, egoista, önző, a társadalom többi szereplőjét akadályozó, együttműkődés ellenes középkori, feudális valami.
Amíg valaki maga nemképes felfogni, hogy egy erző élőlénnyel nem bánunk úgy mint egy zsák krumplival addig sajnos nincs az a jogszabály vagy vizsga amivel változást lehet elérni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!