Miért vágják "vissza" bizonyos fajta kutyusok füleit? Ez nem állatkínzás?
Tudomásom szerint Mo-on tilos bármilyen csonkítás, kivéve egyes munkakutyáknál, ahol a munkát akadályozná vagy balesetveszélyes lenne anélkül foglalkoztatni a kutyát.
A hallását biztos nem befolyásolja az eredeti fül mérete.
Utolsó, tévedés!
A dobinak sem engedélyezett a fülvágás!
Aki lepontozott, az írja be szépen googlebe, hogy "dobermann fülvágás törvény", és meg fog lepődni.
2012-es cikk szól arról, hogy betiltották, szóval már három éve.
Ja, nem fáj persze.
A szomszédom dobija ott sírt meg nyüszögött, mikor a fülvágás után az az "antenna" volt a fején, ami beállítja a füleket.
Képzeld már el, hogy van egy nyílt sebed, ami ki van nyújtva, és húzódik.
Maga a műtét nem fáj, de utána ott szenvednek a gyógyulással, szegény kutya minden áron le akarta magáról szedni azt a szart.
Törvény tiltja a csonkítást legyen az fül vagy farok.
Plusz a dobermannál is már a standard sem kívánja a vágott fület.Azért akadnak még olyanok akik csonkítanak,de az orvos is aki megcsinálja a prakszisával játszik...
Általában határon túlra szokták vinni.
Amúgy hallani ugyan úgy hall a kutya,csak állítólag vannak olyan fajták amiknek begyullad a füle ha nincs vágva ( ezzel az amerikai sztaffordshire gazdák szoktak érvelni ) bár ezt sem bizonyították be.Munkánál sem okoz gondot a hosszú farok több aktívan dolgozó rottweilert tudok hosszú farokkal.Sőt boxert is tudok akikről mindig azt mondják ripityára törik a farkukat ha az meg van hagyva....
Ezek mind csak olyan érvek amikkel próbálnak kifogást találni arra miért vágatták le a kutya adott részét...nem merik bevállalni,hogy csak azért mert nekik úgy szebb esztétikusabb.Egészségügyi vonzata nincs neki,hogy van vagy nincs.
Igaz tiltott a fül és farokvágás de sokszor nagyon praktikus. Igen a gyógyulás (két hét ) kellemetlen dolog, de még kellemetlenebb dolog amikor minden nyáron, kirágják a legyek a kutya fülét, vagy élete végéig szenved a begyulladt füle miatt.
Saját tapasztalatból beszélek. Két canariom van plusz egy németjuhim. Kollégámnak meg corsoja. A németjuhimnak minden nyáron kenegetni vagy fújni kell a füleit, különben szétrágnák a legyek. Kifejezetten utálja a napi sprayzést , kenegetést. A canarióknak nincsen mit megtámadni. Pici fülük van. A kollégám corsojának, meg van hagyva a füle, de egész évben rázza, mindig be van gyulladva neki. Több ezer pénzeket hagy a dokinál a kencékre. Egy darabig jó, de mindig előjön a gyulladás.
Elsősorban a fülvágás azért lett kitalálva hogy munka közben ne sérüljön. Pl a dogo canario eredeti munkája a nyáj őrzés volt. A juhot , borjút rabló kóbor kutyákkal végeznie kellett.
Dobival ne érveljetek, azt a fajtát nem ismerem. Tehát NEM divatból lett kitalálva!
Ivartalanítás: Szintén két két szenvedéssel jár, és bár többet nem tüzel.....De! Mivel kiürülnek a hormonok, az állat meghízik, és előfordul az inkontinencia. Vagyis vizelettartási gondok. Persze kezelhető ez is, de élete végéig gyógyszerezni kell...... Az én szuka kutyámnak is ez a problémája, és elég kellemetlen volt volt így munkába járni vele.
Le lehet pontozni, nem érdekel, de mindennek vannak előnyei és hátrányai. Nem vagyok híve sem a fül-farok vágásnak, sem az ivartalanításnak mert mindkettő CSONKÍTÁS, de mégis praktikus!
Érzelmek: Minden gerinces állat érző lény! Ezt már a törvénybe is beleírták! Nem csak fizikai fájdalmat éreznek hanem lelkileg is össze tudnak törni. Aki azt a hülyeséget írta hogy nem éreznek, javaslom nézzen bele egy megkínzott kutya szemeibe! Majd nézze meg felépülés után!!! A szemei mindent elárulnak az ÉRZELMEIRŐL!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!