Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha CITES védelem alatt álló...

Ha CITES védelem alatt álló állatot szeretnék tartani, akkor kell valami engedélyt kérnem, vagy elég az amit a boltban adnak az állathoz?

Figyelt kérdés

2013. nov. 30. 12:16
 1/8 Platypus ***** válasza:
94%
A CITES papír nem engedély, hanem igazolás, és nem is kell több ennél. Megveszed az állatot, aztán a meglévő papírokkal regisztrálnod kell az illetékes környezetvédelmi hatóságnál, hogy neked van egy ilyened. Egyes esetekben még vissza kell járnod párszor, például a chiphez túl fiatal szárazföldi teknősöket rendszeresen fényképeztetni kell.
2013. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem védett állatot meg nem kéne otthon tartani.
2013. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
82%
Szerintem a veszélyeztetett állatok fogságban történő szaporítása nem károsítja a természetet, ráadásul megőrzi a faj génkészletét, így ha esetleg a természetben élő állománnyal történne valami, lenne honnan visszatelepíteni. A CITES papír meg pont arra való, hogy ne lehessen visszaélni a dologgal, azt igazolja, hogy fogságban szaporított az állat.
2013. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

A faj génkészlete mindenképp károsodik, a fogságban szaporítás nem ugyanaz, mintha szabadon élők szaporodnának. A megoldás pedig nem a természetben kihalt állatok újratelepítése lenne, hanem élőhelyük megóvása.

Vadállatot fogságban tartani állatkínzás. Elegendő területet nem lehet nekik biztosítani.

2013. dec. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
75%

Egy védett görögteknős semmivel sem vadállatabb, mint egy nem védett leopárdgekkó. És mindkettő tartása sokkal egyszerűbb, mint egy természetben életképtelenné háziasított aranyhalfajtáé. A veszélyeztetettség nem függ össze azzal, hogy egy állat igényeit mennyire lehet kielégíteni terráriumi körülmények között.


U.I. Az aranyhörcsög például már ki is halt a természetben. Ha nem így lenne, akkor a CITES alá tartozna a kereskedelme, hogy megóvják a maradék állományt a vadbefogástól.

Senki ne tartson akkor hörcsögöt, mert kihalófélben lévő vadállat? Alig 80 éve fedezték fel, ez a háziasítás szempontjából nudli, technikailag vadállat. Csak éppen a természetes igényei összevágnak azzal, amit az ember könnyen biztosítani tud, és a viselkedése is pont ideális. Az ilyen fajok a jó kisállatok, és ez semmiféle összefüggésben nem áll azzal, hogy mennyire stabil az állomány a természetben.

2013. dec. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

"..A veszélyeztetettség nem függ össze azzal, hogy egy állat igényeit mennyire lehet kielégíteni terráriumi körülmények között..."


Ez senki nem írta. Arról beszélek, hogy fogságban szaporított állatok génkészlete beszűkül. A "kultúrával" rendelkező állatfajok elvesztenek fontos, a természetben életbenmaradáshoz szükséges viselkedésformákat, mivel fogságban nincs rá szükségük, ezért utódaiknak sem adják tovább. Betegségekkel szemben sokkal fogékonyabbak, gyengébb immunrendszerrel rendelkeznek. Egyáltalán nem mindegy tehát, hogy fogságban szaporított állatot vadítunk vissza a természetben, vagy már eleve ott született, mindennemű emberi beavatkozás nélkül.


A mondat második felére reagálva pedig, sem terráriumi körülmények, sem egy akvárium vagy ketrec vagy akár állatkertek, delfináriumok nem képesek megfelelő méretű mozgásteret biztosítani a fogva tartott vadállatoknak. Még egy madár is legkevesebb 5 km-es területtel rendelkezik, de naponta akár több 10 km-t is repülhet. De még egy tücsöknek vagy sáskának sem elegendő egy terrárium; egy hörcsög, degu, vagy teknős is sokkal nagyobb mozgásteret igényel. De a terület nagyság sem minden. Fogságban túlságosan ingerszegény a környezet, és nem tudják kiélni természetes ösztöneiket sem.

2013. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
79%

Ilyen elven ne tartsunk kutyát és macskát se. Meg haszonállatokat se, mert azoknak pláne nem jó. Sőt, fel vagyok háborodva, amiért egy szűk, sötét lakásban kell élnem. De azért annyira nem rossz nekem. És hiszek benne, hogy a halaimnak és a macskáimnak sem.


A beszűköléssel kapcsolatban igazad van, de még mindig jobb alternatíva, mint a kipusztulás. Igen, a természetes élőhelyeket kéne megvédeni. De manapság ez nem elég erős szempont a döntéshozók szemében. Nem, nem jó ez így, de amíg nem tudunk érdemlegesen tenni ellene, addig arra kéne koncentrálni, amire van lehetőségünk. Fogságban szaporításra van. Amíg a fogságban szaporítás nem vesz el erőforrásokat az élőhelyvédelem elől, talán nem kéne ellene kampányolni. Sok esetben húztak már vissza fajokat a kihalás pereméről a segítségével. Inkább próbálj meg örülni, hogy élnek még kaliforniai kondorok.

2013. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%
Egyetértek az élőhelyet kéne megvédeni és akkor nem is lenne miről beszélni. Az igaz, hogy mentettek már meg állatkertekben fajokat stb. de a legtöbb helyen sajnos semmisnek veszik az állatok igényeit. A vadállatoknak nem tudnak tényleg elég helyet biztosítani, egyes helyeken pl. delfináriumok meg egyenesen kínozzák őket. Ezért kéne az összes pénzéhes delfináriumot bezárni, delfinekkel lehet úszni a természetben, nekik is jobb meg az embereknek is. Az emberiség egy félresikerült faj.
2013. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!