Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtam egy kisvakondot. Mit...

Találtam egy kisvakondot. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma hazaérve a boltból azt láttam, hogy a macskám szemezget valamivel. Gyorsan elzavartam onnan, és láttam, hogy egy kisvakondot akart megölni. Azt sajnos nem tudom, hogy bántotta-e már, de nem hiszem. Most tettem egy vödörbe földet, és beletettem. Nem akar elbújni, de ahogy látom nem is bír. Nagyon pici még, és nem sok erőt látok benne. Ha kiteszem egy mezőre félő, hogy nem tud elmenni.



2013. szept. 3. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:

én a helyedbe földbe tenném, vagy kiengedném a kertbe.


bisztos sokk érte, azért nem akar és nem is mer elbújni sem

2013. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Adj rá kantáros nadrágot.
2013. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Áss fel földet a kertben egy darabon, hogy jól el tudjon rejtőzni alá (tehát elég mély és széles is legyen), de ne ásd őt el, csak tedd le úgy, hogy el tudja kezdeni magát beásni a puha földbe. Ott majd erőt gyűjthet, aztán tovább fog ásni később és elmegy. Többet szerintem nem tehetsz érte, ha elzárod egy vödörbe vagy akváriumba földbe és adsz neki pl. gilisztát vagy amit eszik, akkor sem biztos, hogy túléli. Azt tudom, hogy hajlamosak gyorsan kiszáradni, nem tudom mit szeretnek inni, ha nem találsz erről infót a neten, akkor tegyél neki egy kis vizet vagy valami lédús táplálékot, amit megeszik (wikipedia-n is biztos írják mit szeret) mielőtt elengeded. Csak majd figyeld, hogy a macskák ne legyenek akkor ott és ne menjenek arra egy ideig.
2013. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem jó múltkor a kutyáim találtak ugyan így vakondot. Én kerestem a kertben egy vakondtúrást, annak a bejáratát és supsz a kis vakond el is tűnt.
2013. szept. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha találsz vakondtúrást, akkor tedd oda és nem kell ásnod. :D Csak én feltételeztem, hogy nem találtál és azért nem engedted vissza.
2013. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, szerezz neki lisztkukacot (pl. horgászboltban) vagy gilisztát is esznek szerintem. De végszükség esetén próbálkozhatsz puha macska vagy kutyakonzervvel is. Szerintem megenné, ha nem nagyon pici még.
2013. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!