Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni ? A dolmányos...

Mit lehet tenni ? A dolmányos varjak a városban nálunk rendszeresen elfognak és megölnek kisebb énekes madarakat!

Figyelt kérdés
aug. 19. 13:25
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Inváziós faj, és sok van belőle?


A galambok fészkeit is elpusztítják, elzavarják a galambokat.

aug. 19. 13:26
 2/16 Ernus ***** válasza:
75%
Valamivel elijeszteni
aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Miért kellene bármit is tenni?

Ez a természet rendje. A nem életrevaló példányokat elpusztítja, így biztosítva az adott fajok genetikai jó minőségét.

A természet működése nem -izmusok mentén működik.

De ha csak erre vagy vevő, akkor gondolj arra, hogy az énekesmadarak pedig megölnek egy rakás rovart, amik szintén szeretnének még élni. Tehát a dolmányos varjú gyakorlatilag egy életmentő hős. Sőt, pl. a cinke is szokott kisebb énekesmadarakat megölni, és ettől még nem fogjuk kipusztítani a cinkéket. Mert ez is beletartozik a természet rendjébe.

aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3.


rohadtul nem volt ez a természet rendje mivel invazív faj!


nézz már utána a wikipédián hogy mit jelent az hogy invazív faj!

aug. 19. 13:45
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Te őszintén, honnan vetted ezt a baromságot?

Csak hogy a te stílusodban válaszoljak, rohadtul nem invazív, hanem

őshonos faj magyarországon.

Először utánanéztem, aztán még a chatgpt-t is megkérdeztem, íme:


A dolmányos varjú (Corvus cornix) őshonos állat Magyarországon. Ez a faj természetes elterjedési területén belül, beleértve Magyarországot is, mindig is jelen volt. Tehát nem invazív faj, és nem az ember hurcolta be. A dolmányos varjú Európa keleti és északi részein, valamint a Közel-Keleten és Közép-Ázsiában honos, és az egyik leggyakoribb varjúféle Magyarországon.

aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
aug. 19. 14:34
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy jól alkalmazkodik a környezet, klíma stb változásokhoz és emiatt elszaporodott, még nem jelenti azt hogy invazív faj.

Egy őshonos állatról beszélünk, de ha nem is lenne az, akkor is mi a kínt tudnál tenni szerinted? Ez a természet rendje, még ha neked nem is tetszik.


Invazív jelentése:


Az invazív fajok olyan IDEGENHONOS fajok, amelyek egy új ökoszisztémába kerülve gyorsan terjednek, nagy területeket hódítanak meg, és kiszorítják az őshonos fajokat. Az invazív fajok megjelenésében többnyire valamilyen módon szerepe van az embernek.

aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
eddig senki nem válaszolt a kérdésre nem az invázió a lényeg!
aug. 19. 23:42
 9/16 Ernus ***** válasza:
23%
#1 vagyok. Mondom madárijesztőt kell szerezni (aztán lehet h most phaszsagot mondtam, nem ertek a dolmanyos varjakhoz 🤭)
aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9.

az a baj hogy semmilyen madárijesztő nem hat rá és sok én is azt írják hogy hozzászokik

aug. 20. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!