Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Őzt magyarországon lehet...

Őzt magyarországon lehet tartani legálisan vagy következményei lesznek?

Figyelt kérdés
Feljött az agyamba a kérdés.
júl. 20. 21:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A sérült őz is a vadásztársaság tulajdona. Tehát vagy hazaviszed és megeszed úgy, hogy senki nem tud róla. Vagy szólsz egy helyi vadásznak aki hazaviszi és megeszi.

Esetleg szólhatsz állatmentőknek, vagy természetvédelmi őrnek. De a vége valószínűleg az lesz, hogy valaki megeszi vagy elpusztul,mert egy sebesült őznek a sebesülés egy nagy stresszadag, ahogy az is nagy stresszforrás, hogy hírtelen egy rakás ember mászkál körülötte, tapogatja.

júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha lehet, akkor hívj állatorvost, próbáld meggyógyitani. De még jobb, ha valamelyik vadaskertbe odaadod.
júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Anno kijött egy vadász az erdőszéli sérült őzhöz, mert állatorvos csak másnap vállalta volna. Így a vadász a saját telkére vitte az őzet. Nem tudom, jogos-e, és az őz érdekében jó döntés volt-e, mivel nem értek ehhez, nem vagyok vadász. De állítólag még aznap elszökött az őzgida a vadász telkéről. Pedig láttam a sebeit, nem volt semmi...
júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#10#

Erdészet, vadásztársaság... vadmentés.

A sérült őzet sem viheted haza.

júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!