Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szomszéd elhanyagolja aggressz...

Szomszéd elhanyagolja aggresszív kutyáját, lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Szomszédunk kutyája folyton kiugrik, kibújik a kerítésén, kerülgeti az embert az utcán ugatva, vicsorogva, mondjuk még nem harapott meg senkit egyelőre. Akkor is kijön ha ott a gazdája, annak meg beletelik egy percbe is mire odafárad elvinni a kutyát miközben üvöltve acsarog rád.


Nem hallgat a gazdájára, idegbeteg, ezért a szomszéd mindig veri, hallani ahogy nyüszít, meg szoktam látni is. Tavaly óta ivarérett, akkor szült egy kölyköt. Idén nyolcat. Azokat bezárva tartja, az ablakból pont lehet hallani ahogy nyüszítenek valami kinti tárolóhelység ajtaja mögül. Szerintem csak a kölykök eladásából jövő pénzért tartja, valami vizslaszerű kutya.


Van valami amit lehet tenni? Nagyon utálja mindenki a környéken a kutyát meg a fickót is, főleg így hogy kiszökik és aggresszív az emberekkel.



#kutya #agresszív kutya #állat elhanyagolása
jún. 26. 01:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze. Helyi önkormányzatnál vagy jegyzőnél bejelenteni, már csak azért is, mert a kutya kerítésen kívül tud kerülni. Magát az állat elhanyagolását is be lehet jelenteni, de annak nem nagy esélye van, hogy rendes szemlét tartanak és utána el is veszik tőle az állatot, viszont a kerítésének kötelező olyannak lennie, hogy ne tudjon kijönni a kutya.
jún. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az önkormányzatnál nekem kell bármennyire is bizonyítanom hogy kijön a kutya? Pl képpel, videóval? Eddig nem tudom miért nem jelentette senki de már nagyon zavar, hogy nem lehet úgy elmenni a háza előtt, hogy ne féljek hogy kijöjjön a kutyája. Simán felugrik a kerítés tetejére és ugrik is az utcára, pedig a kerítés simán van 120cm magas.
jún. 26. 01:36
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 120 centi az már egy 40 centi marmagasságú kutyának is kb. semmi, ha ugrani van kedve.

Azt nem tudom, mivel kell bizonyítani, de lakossági bejelentésnél általában az van, hogy mondhatsz akármit, aztán megnézik, úgy van-e, meg ha már ott vannak, megkérdezik a többi szomszédot is. Túlkomplikálod, amint először póráz nélkül láttad az utcán a kutyát, már lehetett volna menni panaszkodni.

jún. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!