Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha nagyon nagy vihart jósolnak...

Ha nagyon nagy vihart jósolnak érdemes beengedni a tacskót?

Figyelt kérdés

Pont az ország azon részén lakom ahová 3-5 cm-es jeget, 100-120 km/h kifutó szelet jósolnak. Mindenhol Armageddonként van beharangozva, az összes előre be modellezett radar szerint pont a legcsúnyább, leglilább részt kapjuk mi, azaz a közepét majd a viharnak.


Ilyen esetben érdemes beengedni a tacskót? Ilyenkor nyáron kint szokott lenni, van háza a lépcső alatt. Vagy nem lesz baja kint?



jún. 22. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen meg kell hagyni a lehetőséget a kutyának hogy bemehessen a házba ha vihar van.Rengeteg kutya retteg a dörgés villámlástól, nagy stressz nekik.

Szóval csak jót teszel ha beengeded és megnyugtatod.

Persze lehet hogy simán ellenne a házában de azért figyelj rá és ha azt látod hogy fél akkor vidd be.

jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Miért merül fel egyáltalán, hogy még ilyenkor sem engeditek be? Mi szól ellene?
jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De, baja lehet kint. Engedd be.
jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Legalább az előszobába engedd be, legyen ott neki egy kis kuckója.
jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tacskónak eleve nem kellene kintlennie. Ha tényleg lesz jégeső is, akkor attól közvetlenül is megsérülhet. Ha retteg a vihartól, és ezért menekülni próbál, akkor közvetetten is megsérülhet a vihartól.

Mi az ok NEM beengedni ezekután??

jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én felőlem bejöhet, csak most van nálam még 1 éve és nem volt még kutyám nagy viharban. 2022-ben volt egy hasonló vihar amilyet beharangoztak mostanra, akkor az majdnem kicsavarta a szomszéd 80 éves fáját, mindenesetre a lombkoronája a mi kertünkben volt lehajolva a széltől úgy, hogy 40 méter magas a fa és alig lehetett látni valamit kint. Tűzoltók is napokig takarították a károkat.


Azóta itt nem volt ilyen vihar, mert a nagyja lecsengett még nyugaton, délen vagy délkeleten. Most azonban úgy van előrejelezve, hogy erre felé haladva fog erősödni és pont felettünk éri el a maximumát.

jún. 22. 10:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt hajnalban volt vihar, semmi extra, de dörgött, amitől a kutyám fél. Felkeltem hajnali aztsemtudomhányórakkor, beengedtem, szépen elfeküdt a konyhában, szobában. Újfundlandi keverék, nem kistestű. Ehhez képest egy kis tacsi mennyi vizet zavarhat vajon bent?! Még kerülgetni, átlépni sem kell. Alap lenne, hogy beengedd és ez nem csak a vihar alatti időre vonatkozik.
jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi még a nagytestű kutyánkat is be szoktuk engedni nagyobb vihar esetén. Látszik rajta, hogy fél, ilyen esetben a "kutyának kint a helye" szabályt szerintem felülírja a kutya igénye, az ő lelki (és jégeső esetén akár testi) épsége
jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én felőlem bejöhet"

Akkor miért nem bent van tartva eleve??

jún. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mert nyáron kint szeret lenni. Nyáron én is kint alszok 7 napból 5ször egy héten a függő ágyon.
jún. 22. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!