Ha az emberszabásúak veszélyeztetett, kihalás szélén
lévő fajok akkor az állatvédők folyamatosan miért
ágálnak a tenyésztés és állatkertben tartás ellen?
Figyelt kérdés
Persze szép idealizmus, hogy ott kell megvédeni őket és az életterüket ahol honosak, de ez mind olyan afrikai, ázsiai országok ahol az országvezetés velejéig korrupt, vagy az állam egyáltalán csak korlátozottan képes működni és ott kb az utolsó utáni probléma a majmok jóléte.
Ennél még mindig jobb megoldás ha legalább működő civilizált országokban rezervátumokat létesítenek nekik vagy állatkertben tartják és szaporítják őket, így legalább nem halnak ki.
Én azt utálom, hogy nem kísérletezhetnek rajtuk. Most mindent az ember csinál majd, és rajta derül ki, hogy megbízható-e az adott cucc.
Nem lenne jobb egy állaton? vagy ha ember is csinálhatja, odamehet kísérleti alanynak, akkor legalább azokon csinálják, ne kint derüljön ki több száz használónál, hogy valami méreg van a cuccban.
És legalább adjanak sok pénzt, ha már valaki alanynak odamegy.
2023. okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
#1 Támogatom amit írsz!👌
2023. okt. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 Grimfox válasza:
Az emberszabásúak elég intelligensek, és rengeteg olyan készséggel rendelkeznek, ami nem ösztönös, hanem tanult. Ezért a visszavadítási kísérletek általában nem hoznak olyan eredményt, mint amit várnak. Az emberszabásúaknak az adott környezetben kell tanulnuk az ott szükséges készségeket, különben nem lesznek életképesek szabadonengedés után. Emellett a legtöbb emberszabású(azt hiszem csak az orángután a kivétel) csoportos élőlény. Egy fogságban nevelt állatnak a gondozói is bele fognak tartozni a csoportjába. Az olyan apróságokról nem is beszélve, mint hogy fogságban nem alakul ki a védettségük a természetben jelen lévő betegségek ellen, és a ragadozóveszélyt sem fogják megfelelően lereagálni. Sok esetben hasonlóan működnek, és reagálnak, mint az emberek, ezért nagyon fontos, hogy a megfelelő ingerek érjék őket születésüktől. Amit fogságban nem lehet megoldani. A legjobb védelem, ha a természetes élőhelyüket, és a vadon élő állatokat védik meg. Ha kell, lőjék ki az orvvadászokat, és fegyverrel kényszerítsék az illegális fakitermelőket.
2023. okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 A kérdező kommentje:
Ja ez az elmélet meg az idealizmus ami nagyon szép csak leírtam a gyakorlatban ez miért nem működik.
2023. okt. 16. 13:30
5/6 Grimfox válasza:
Hát, ha az a cél, hogy az emberszabású faj túléljen, még akkor is, ha az eredeti viselkedését, és életképességét elveszti, akkor lehet fogságban tenyészteni. Csak akkor a visszavadításról kell lemondani. Azért nem ezzel próbálkoznak, mert jelenleg még elég nagy a vad populáció.
2023. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
A folyton növekedni kényszerülő gazdasága fő baj, annak van rengeteg más káros következménye is, ezért ezt kellene megváltoztatni. Elég nehéz lenne...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!