Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők miért akarják...

Állatvédők miért akarják bezárni az állatkerteket?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, h állatbarát vagyok.Tehát ezek az állatok ugye már eleve fogságba születnek, tehát nem is tudják milyen vadon élni. De egyáltalán jobb lenne nekik a vadonban? Elég sok természetfilmet láttam amelyekből tisztán kiderült, h bizony a vadon élet nem olyan gondtalan és meseszép mint az oroszlankirályban. Pl. a szavannakon egy csomó állat éhhalált hal mert nem jut élelemhez vagy csontsovanyan él. Sokukat már kölyök korában levadássza egy ragadozó. Ez jobb mint az állatkerti lét? Az állatkertekben azért a legtöbb állat kielégítő mozgásteret kap, naponta többször etetik őket, bármi bajuk van azonnal hívják az állatorvost. A gondozóktól szeretet, törődést kapnak. És még csak nem is kényszerítik őket semmire mint egy cirkuszban, azokat én is bezáratnám. Tehát egy majomnak mi a jobb ha 20 évig él egy állatkertben ahol semmi gondja mert naponta 3x etetik meg gondját viselik vagy az ha 1 évesen levadássza a vadonban egy főemlős? Egy orrszarvúnak vagy zebrának se jobb ha levadássza egy orvvadász vagy egy gazdag turista. A vadonban eleve minden állatfaj rövidebb ideig húzza, mert ott nincs gondozó aki hívja az allatorvost ha baj van. Tehat én nem az embereket sajnálnám ha bezárnák az allatkereket, hanem az állatoknak nem biztos, h jobb lenne. Szóval várom a normális érveket. Ja és azt én is ellenzem h egy vadon született állatot bezárjunk x évesen állatkertbe de amelyek már eleve ott születnek az nem értem miért baj.
2021. jan. 17. 21:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

a vadasparkokat tamogatom, ahol a klimanak es a kornyezetnek megfelelo allatokat tartanak eleg nagy teruleten, sok fajtarsukkal egyutt.

de az allatkert, ahol a sarkkori jegesmedvek nyaron 30 fokban senyvednek egy 30 nm-es ketrecben, azt kinzasnak tartom.

2021. jan. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%

Uh de hül*ék vagytok backi.

Az állatvédők valóban nem akarják, hogy legyenek állatkertek. Eredetileg arra lettek tervezve, hogy a ritka fajokat sikerrel fenntartsak, szaporítsák, es aztán újra vissza engedjek a “természetbe” megfelelő rehabilitacióval, szafari park szervűen, ahol a vadaszni keptelen allatokat is etetik.

Tehát, konklúzió: az állatvédők nem a mostani allatokat akarjak kiengedni a szavannaba, vagy az esoerdobe, nulla immunrendszerrel, es tapasztalattal.

Azt akarjak hogy a jövőben fokozatosan szuntessek meg ezeket a letesitmenyeket, es/vagy terjenek vissza az eredeti funkciojukhoz.


Es nem, az allatoknak baromira nem jo ott. Marha kicsi a teruletuk ahhoz kepest amennyi a termeszetben megadatna nekik. Az eghajlat sem nekik kedvez tobbsegeben.

Ez olyan, hogy akkor ne vidd setalni a nemetjuhaszodat aki lakasban el, mert ott jo neki ahol van. Aztan meg csodalkozol hogy szetszedte a hazat es egesz nap ugatott. Vagy ennyi erobol te sem menj ki a kovi 50 evedben a hazbol, mert radzuhanhat egy repulo. Meg ugyis eleg az a 70 m2, nem?

2021. jan. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Azért itt pár embernek elég romantikus ideái vannak az állatokról. Ők nem emberek, nem értik mi az a szabadság, nincs is igényük rá, nem ismernek ilyen elvont fogalmakat, az élőhely és az étel a fontosak számukra.

Alapvetően vannak olyan állatok, amiknek kínzás az állatkert, pl elefántok. Ők a vadonban hatalmas távolságokat tesznek meg, amit állatkertben nem lehet nekik biztosítani, és ettől bekettyóznak. De a legtöbb állat vígan elvan a területén. A körülmények persze rengeteget számítanak, de a budapesti állatkert pont elég jó, ott eléggé figyelnek az állatok igényeire.

2021. jan. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
24%
13.:Ők nem ismerik a szabadság fogalmát,ez igaz,mert ők érzik a szabadságot,pontosabban jelen esetben a szabadság hiányát érzékelik.
2021. jan. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%
Az állatkerti állatok generációk óta fogságban születnek. Fogalmuk nincs róla, hogy mi az a vadon, vagy a szabadság. Ez részben szomorú, de sok állat már gyakorlatilag csak az állatkertekben létezik, mert mi, emberek kiírtottuk őket, vagy az élőhelyüket, a vadont.
2021. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
92%
Igazából azoknak a fajoknak nem igazán jó az állatkertben, amik a szabad természetben nagy területeket bolyonganak be. A legtöbb állat egy meghatározott méretű territóriumon él, és ha egy ekkora helyet biztosítanak neki az állatkertben, akkor teljesen jól elvan.
2021. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
81%

Állatkert és állatkert közt is van különbség, nyilván ahol olyan silányak a körülmények azt senki sem szereti. Ugyan akkor sok faj s alfaj gyakorlatilag már csak az állatkertekben létezik, legalább is számottevő mennyiségben.


Sokan valamilyen rózsaszín idealizált képet festenek mikor a természetre gondolnak, pedig ez kissé távol áll a valóságtól. Igen, a természet lenyűgöző, csodálatos ugyanakkor bitang kegyetlen s könyörtelen. A vadállatoknak napi probléma a betevő falat megszerzése és az életben maradás. Nem véletlen ,hogy sok állat az emberi környezethez kezd igazodni mert itt szinte mindig van mit enni (pl: kukázó mosómedvék s medvék, a házba bejutó pókok, bogarak stb), anno a macskák is hasonlóan kezdtek háziasúlni. Ehez képest egy állatkerti állatnak messze jobb dolga van: biztos kaja, otthon, nincsenek ragadozók, a betegségeket kezeli orvos stb. A sok embert körülöttük már megszokták, általában nem zavarja őket.

Aki szerint szoktatás nélkül majd az ösztöneik alapján bármelyik bármikor túlél az még életében nem látott olyat amikor egy vadállatot visszaszoktatják a vadonhoz. Nem úgy megy az ,hogy szélnek eresztik aztán jóvanazúgy. Van sok dokufilm az ilyenekről is, érdemes megnézni párat. Aki szerint meg “jobb egy napig szabadon majd kínok közt meghalni mint “bezárva” de minden igény kielégítve évekig élni” annak szerintem kicsit el vannak tájolva a túlélési ösztönei.

2021. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%

"Alapvetően vannak olyan állatok, amiknek kínzás az állatkert, pl elefántok."

Elefántoknak sem feltétlen kínzás. Egyrészt fogságban születtek, másrészt sokhelyen évezredek óta tartják háziállatként, vagyis inkább munkára, pl. Indiában.

Egyébként meg az állatkerteknek is van visszaszoktatási programja, tehát adott esetben, ha az állat is alkalmas rá, akkor visszaengedik a természetbe. De mint írták, túlnyomórészt fogságban született példányok vannak, akik pár napon belül kint elpusztulnának.

2021. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam végig az összes véleményt. Azoknak, akik ellenzik az állatkerteket, javaslom, hogy olvassák el Gerard Durell könyveit. Ő a XX. század egyik legnagyobb állatbarátja, állatvédője, egyúttal állatgyűjtője is volt. Meggyőződése volt, hogy az állatkertek - a jól működő, az állatok igényeire figyelő állatkertek - hasznosak, mert:

- Ritka vagy kihalás szélén álló fajokat szaporíthat és megmenthet

- Növeli az átlagemberek ismereteit az állatokról, nagyobb eséllyel válnak állatbaráttá

- Az állatoknak nem olyan a bezártság, mint egy embernek, ugyanis a legtöbb állat (mondjuk a vándormadarak kivételével) a szokások rabja: ha elegendő élelem áll rendelkezésére, kb. annyit sem mozog egy nap a természetben, mint amennyi lehetőséget erre egy állatkerti kifutó biztosítana.

Egyébként szerintem az állatkerti kifutót ha az emberekkel állítjuk párhuzamba, akkor nem egy börtönhöz kellene hasonlítani, hanem inkább egy luxusvillához, oda azért már nem is olyan rossz bezárva lenni.

2021. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!