Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok az ősi kihalt...

Mit gondoltok az ősi kihalt fajok visszahozataláról? Szerintetek jó/rossz ötlet? Miért?

Figyelt kérdés
Szívesen elolvasnám mit gondol a többség ezzel kapcsolatban. Hiszen ez ‘mai’ téma mert a tudósok elkezdtek bajlódni vele. De vajon mi értelme egy állatot visszahozni olyan helyre, aminek köze sincs az ő volt élőhelyéhez?

2020. szept. 25. 00:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha az ember vadászta le őket,akkor felesleges,újra megteszi .

Ha maguktól pusztultak ki annak meg jó oka volt,az evolúció már csak ilyen,nem érdemes ebbe belenyúlni.

2020. szept. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Fejleszti a tudományt és jó szórakozásnak tűnik.
2020. szept. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha visszatudnánk hozni egy réges régen kihalt fajt, azzal nagy áttörést érnénk el a tudományban.
2020. szept. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Izgalmas a téma, és komolyan, melyik gyerek nem álmodozott arról, hogy visszahozzák a dinoszauruszokat egyszer? :D


Viszont akadnának problémák.

A levegő összetétele is rengeteget változott bizonyos földtörténeti korok óta, az éghajlatról nem is beszélve. (Nem véletlenül nőttek a perm és a karbon korban több, mint két méteresre a százlábúak.) A mostani körülmények között nem tudna valószínűleg életben maradni a genetikája komplex módosítása nélkül... akkor meg ugye már nem ugyanaz az állat, mint ami egykor volt, hanem egy modern, mesterséges változata. Arra sincs garancia, hogy a szervezete be tudná fogadni a mai táplálékot, legyen szó akár növényről vagy állatról, ha megkeresik az egykori eledeléhez legközelebb álló, mai táplálékforrást, az is a korszakadékkal arányosan lesz másabb.

Ehhez hozzájön, hogy természetes úton kihalt állat esetében egy fokozatosabb környezeti változáshoz sem tudott megfelelően alkalmazkodni a faj, akkor egy drasztikusan, éles váltással eltérőhöz hogyan tudna?


Mindamellett felborítaná az ökoszisztémát.

Gondolj csak bele abba, hogy mi történt, amikor az Óceániához tartozó, elzárt szigetekre a felfedezők bevitték a nyulakat, a patkányokat vagy a macskákat; sorra pusztultak ki a honos állatok, főleg az erszényesek és a hüllők. A növényevők azért jelentettek a többi növényevőre veszélyt, mert a szokásoshoz képest eltérő mértékben fogyasztani kezdték az ételüket. A húsevők azért jelentettek veszélyt, mert a honos állatok nem voltak felkészülve a velük szembeni védekezésre. A betegségeket jobban terjesztő fajok meg rájuk zúdítottak rengeteg olyan vírust, parazitát, amivel szemben ugyancsak nem bírtak immunitással. Ugyanez lenne egy kihalt faj visszahelyezésével is, csak extrémebb mértékben - bár a betegséges rész talán inkább őrá lenne veszélyes.

2020. szept. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Rossz ötlet istent játszani. Az élet , a természet sérülékeny rendszer. Egy új faj behurcolása-mint ezt számos valós példa bizonyítja- tragédiákhoz, az őshonos fajok kipusztulásához vezethet, még látszólag ártalmatlan élőlények miatt is. És ha valaki visszahoz egy kihalt fajt-nem a tudomány kedvéért fognak súlyos pénzeket beleölni, hanem hogy hasznot hozzon. Tényleg meg kéne ezt tenni, csak hogy valaki nyerészkedjen rajtuk?
2020. szept. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Láttad a Jurassic Park/World filmeket?

Egyiknek sincs jó vége. Na, nagyjából ez a véleményem...

2020. szept. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Ezt a kutatók többsége se gondolja komolyan - egy része a figyelemfelhívás (ami egyre nagyobb szerepet kap, közérthetőség, nyitott kommunikáció), a másik része a bulvár elferdítése.

Nem fognak holnap dinók mászkálni az utcákon. De oké, megvan a HIBÁTLAN DNS (itt már rezeg a léc). Kiveszik egy másik hüllő/madár petesejtjét, kicserélik és beültetik. A petesejt több részecskét is tartalmaz, ami kifejezetten fajra és azon belül az anyára jellemző - kompatibilis vele? Milyen állatba ültessük be, ami kellően nagy, kellően közeli rokon és normálisan lehet vizsgálni? Hüllő vagy madár?

A másik a környezet... akkoriban nem ez a 21% oxigén, 78% nitrogén, 0,04% CO2 (utóbbi egyébként rekord magas a történelmi korszakok között). Képes lesz egyáltalán lélegezni? Új vírusok, új baktériumok - az immunrendszere nincs erre felkészülve. Nem véletlenül mondják azt, hogy elég lenne, ha egy ember időutazás során visszamenne a dinók korába és eltüsszentené magát - garantáltan ő lenne az egyik nagy kipusztulás oka.

A tudományos közösséget is megosztja a kérdés egyébként - nagyon érdekes (és a kíváncsiság itt a fő hajtóerő), de a többség szerint a jelenleg élő, a kihalás szélén álló állatokkal/növényekkel kéne foglalkoznunk.

2020. szept. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%

mindenki orok eletre vágyik.


Amugy jelenleg is alakulnak ki fajok amelyek a valtozasokra jobban tudnak reagalni. Ennyi erovel meg lehet a regiekkel is probqlkozni. A mammut visszahoazasat pl tudom tamogatni

2020. szept. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván nagyon sokat szeretnék a dinoszauruszok és ősállatok visszahozását de sajnos mindennek van egy határa. Én igazából jobban "támogatom" azt hogy nemrég kihalt állatokat hozzanak vissza pl. Kvagga,fokföldi oroszlán,erszényes farkas,vándorgalamb. Ezek mind olyan állatok amelyeknek nem okoz gondot a mai klíma és van élő rokonuk. Viszont egyenlő talán azokkal az állatokkal kellene foglalkozni amik még nem haltak ki.
2020. szept. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudunk visszahozni valamit, ami már nincs, legfeljebb amit elképzelünk, létrehoznak valami ahhoz hasonlót laborban. De ez nem "visszahozás".
2020. szept. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!