Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egyes vegánoknak az miért nem...

Egyes vegánoknak az miért nem elég, hogyha valaki elutasítja az ipari húst és tejterméket, valmint a mindennapi hús fogyasztást?

Figyelt kérdés

Helyette a szabadtartást támogatja és a heti max. 2-3 napi húsevést?


Hogyha én tartanék mangalicákat és libákat, melyeknek nagy területük lenne, a sertések szabadon túrhatnának, nem lennének kórosan felhízlalva, a libák nem lennének májgyulladásig tömve, stb.


Aztán saját kezüleg, a lehető leghumánosabb módon levágnám Őket (ahelyett, hogy napokig lennének a saját kerületüknél alig nagyobb ketrecbe, antibiotikumokkal tömve), akkor sok vegán lenne aki elítélne, vagy ez a legtöbbjük szerint teljesen rendben lenne?


2019. szept. 5. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Én ugyan "csak" vega vagyok, de nem akarom megváltani a világot. Én nem szeretem a húst, sosem ízlett igazán. Ha választhatnék, hogy nagyüzemi állattartás legyen, ahol stresszben élnek az állatok kínok között vagy úgy, ahogy te leírtad, akkor nyilván az utóbbit választanám.


Ha nem lenne aki levágja az állatokat, akkor pl.nem tudnám mivel etetni a kutyámat és a macskáimat.


Szóval nem akarok álszent lenni, mert ugyanúgy megveszem a húst, csak nem én eszem meg.

2019. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

Mert ugyanúgy meg kell ölni, ahhoz, hogy a tányérra kerüljön.

Szerintem nincs jogunk elvenni az életüket és nincs humánus mód erre..

Mindenki azt csinál amit akar, de nekem fontosabb a tiszta lelkiismeret, mint hogy hús kerüljön az asztalra

2019. szept. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Most ez a divat,így akarják tudtunkra adni hogy ők mennyire humánusak.Haszonállatot a húsáért tartunk,mióta világ a világ.Persze a növényeket ugyanúgy elpusztítják,azok is élőlények.Itt már nem számít a humanizmus.Ismerek nagy vegánt,de a bőrcipő,bőrkabát mindig befigyel.
2019. szept. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
2019. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Mert ettől erkölcsileg magasabbrendűnek tekintik magukat, amit mindenáron, a valóság figyelmenkívülhagyásával is meg kell védeniük.


És olyan erkölcsi kijelentéseket tesznek, aminek az elfogadása alapvetően döntés kérdése, mivel a megítélése relatív.

- nincs jogunk hozzá. A hozzánk hasonlóan mindenevő csimpánz csapatosan vadászik, és eszik húst is, ő sincs rászurulva hiszen nem ragadozó. Ő ehet húst, te meg vagy igen vagy nem. Döntsd el, mindkét állaspont lehet, helyes vagy helytelen, csak nézőpont kérdése.


- nincs okyan, hogy humánusan megölni egy állatot. Vitte már el a tyúkomat ŕóka, és tépte szét élve, meg vitte el szintén élve a kölykeinek "játszani". Illetve tépett szét kotlót a pulyka. Mindegyik esetben szabadtartásról van szó. Lehet lovagolni a szavakon de többet szenvedtek, mint egy háznál levágott baromfi. És jellemzően az állatok többsége hasonlóan végzi a természetben, nem békés öregkorban halnak meg végelgyengülésben. Ettől függetlenül szintén egyéni preferencia kérdése, hogy most akkor humánus vagy sem levágni egy csirkét.


És ilyenkor szoktak még rákontrázni, hogy de a nagyüzemekben... Amikor pedig a házi szabadtartás ellen, a nagyüzemi tartást hozza fel érvként valaki, ott már nemnagyon van miről beszélni.


Szóval a ne foglalkozz vele, fogadd el, hogy nem meggyőzhetők, és ne állj le vitatkozni ha téged akarnának megtéríteni.

2019. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

'Szerintem nincs jogunk elvenni az életüket és nincs humánus mód erre..'


És semmilyen élet kioltására sincs jogunk?


A növények nem élőlények?

És a baktériumok (amik szarás után a kezedre kerülnek) vagy a fonalférgek a gyermeked szemében, a szúnyog (ami pl a maláriát terjeszti)?

2019. szept. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Ne legyél már ilyen buta. Szerinted ugyanaz elvágni a szarvasmarha torkát, mint letépni egy almát a fáról?
2019. szept. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

# 7

a baj nem kicsi

szerinted a kettő homológ?



Az alma (gyümölcs) és a tej is a fajfenntartást szolgálja az anyaegyed túlélésének az esélyét nem rontja.

Inkább az eltávolításuk hiánya egészségügyi problémákat okoz mindkettőnél.


Mivel az ember biztosítja az adott élőlények szaporodását, utódgondozását így ezek a termékek teljesen fölöslegessé válnak az anyaegyed és leszármazottak számára.



Egyébként minden vegán (is) azzal kezdte az életét, hogy kiszipolyozza egy másik élőlény szervezetét (anyatej). Majd a következő közel 2 évtizedben kihasználja a legközelebbi rokonainak a jóindulatát és munkáját, rabszolgaként tartja a szüleit.

2019. szept. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Nekem csak azokkal van bajom, akik mindenkivel összeakasztják a bajszukat, akik nem úgy élnek, mint ők. De az ilyenek mindenhol megtalálhatók, akár esznek húst, akár nem.
2019. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha tetszik, ha nem, az ember mindenevő és a tápláléklánc része. Szerintem az állatok tisztelete nem a saját természetünket megtagadó vegánság. Az állat tisztelete, pl. amikor a busmann vadász bocsánatot kér a leölt állat lelkétől, és elmagyarázza, hogy etetnie kell a családját. Vagy amikor az indiánok a bölényt szent állatként tisztelik, csak a saját szükségletük alapján vadásszák, és az utolsó szőrszáláig hasznosítják. A modern, iparosodott világban nehezebb ezt az érzést, az élőlények tiszteletét ilyen mély átéléssel megélni, de ha nem kínozzuk az állatokat, ha lehetőségeinkhez képest alternatív tartásból származó állati terméket vásárolunk, és főként, ha nem pazaroljuk szükségtelenül az élelmiszert, akkor korrekten járunk el.
2019. szept. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!