Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Átvágtak a vaterán . Tudok...

Átvágtak a vaterán . Tudok mit tenni?

Figyelt kérdés

Vaterán lecsaptam egy licitet egy 7 ezer forintos árura.

Megegyeztem xyz-vel hogy átutalom a pénzt és ő meg postázza utána. (postakölcséggel eggyütt kb 8 ezer)

Én a pénzt elutaltam xyz-meg is kapta csakhogy nem kaptam meg az árut... Telefonra nem reagál,e-mail-re nem válaszol...

A kérdésem csak annyi hogy buktam a pénzem vagy fel tudom jelenteni? Esetleg egyéb vmi ?


2010. ápr. 20. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Valami rémlik, hogy 10.000 alatt nem foglalkoznak vele.. de majd egy okosabb megmondja. Na ezért utálom a vaterát. Ki az az elmés, aki látatlanban vesz meg valamit, és előre fizet? Mintha a boltban előbb kifizetném a barackot, és csak utána nézném meg, milyet kaptam.
2010. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

először is küldj neki egy smst, hogy határidőig pénz vissza vagy áru - különben feljelentés és fizetési meghagyás

2. jelentsd a vatera adminisztrátorainak

3. feljelentés - ne hagyd magad lerázni a rendőrségen, köteles felvenni a bejelentést ...azonban 20ezer alatt az illetékes jegyzőnek átadják az ügyet

4. fizetési meghagyást kezdeményezel a bíróságon - ez pénzbe kerül, de a költségeket is ráterhelheted - ha 15-napon belül nem utasítja vissza, akkor megy a végrehajtóhoz az ügy...ha visszautasítja, akkor polgári perré alakul



amire szükséged van: vaterás terméklap lementve, nyomtatva, e-mailek elmentve, nyomtatva, utalás igazolása

2010. ápr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Érdemes ezt végigcsinálni egy 7ezer forintos dolognál?....

Elég sok vele a meló...

2010. ápr. 20. 17:01
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

felesleges belekezdened...csak neked kerül pénzbe,időbe...nem csinálnak semmit,tapasztalat

bár nem vatera,hjanem tesz-vesz volt,(gy kutya),de detto ugyanez...

20ezer alatt nem csinálnak semmit...

2010. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm... Beszop.am ...
2010. ápr. 20. 17:04
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
érdemes, ha a fizetési meghagyást nem is akarod, akkor is jelentsd fel, majd a jegyzőnek magyarázkodhat, meg fizetheti a bírságot...ha meg több embert átvágott, akkor az alapból bűncselekmény, értékhatártól függetlenül
2010. ápr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Na látod, pont erre megy ki a csalás, hogy nem akarsz több pénzt beleölni, Ő meg röhög a markába, hogy sokszor 7 ezer egyenlő jó fizetés.


De egyébként erre találták ki a póstai utánvételt! Kifizeted, kezedbe adják, nincs galiba.

2010. ápr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is vásároltam már a vaterán,és eddig nem volt semmi gondom vele.Méghozzá azért mert mindig úgy egyeztem meg az eladóval,hogy az árúért elmegyek,és akkor fizetem,vagy ha messze lakik akkor először egy számlára letétbe helyezem a pénzt amit az eladó már lát,de addig nem tudja felvenni,amíg nem jelzek,hogy megkaptam az árut..ha nincs áru,akkor nincs pénz sem...

Egyébként én utána mennék a dolognak,és nem a 7000 forint miatt,hanem azért mert becsapott..

2010. ápr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
utánvétel?? ne röhögtess már, és ha féltéglát teszek a csomagba? nem mellesleg nem egy téglás átverés volt már
2010. ápr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Egyszóval az egész vatera nem ér egy fillért sem ...

Köszönöm ALL!

2010. ápr. 20. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!