Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy ilyen kertmozi projekt...

Egy ilyen kertmozi projekt titeket személyesen vonzana, látogatnátok, illetve legális lenne a kivitelezésem?

Figyelt kérdés

Van nálunk egy kertmozi, 100 méterre az erdőn. Már vagy 20 éve nem üzemel, és az épületbe réges-régen betörtek. Egy blogon, ami kínai cuccokat reklámoz, állandóan projektorokat látok, és arra gondoltam, hogy ezt a kertmozit egy kicsit rendbe kéne hozni, és hirdetném, hogy lehet ingyenesen jönni. Úgyis mindjárt nyár, rengetegen érkeznek a településre. A vetítésre használt fal össze van firkálva, és az alján omlik a vakolat. Nyilván nem javítanám ki pöpecre, hanem csak lefesteném, kb. a 80%-a jó állapotú.


A filmekért gondolom kell jogdíjat fizetni, engedélyek, stb., de azt kitiltja meg, hogy én a netflix-et kivetítőn nézzem? És azt ki tiltja meg, hogy én kiplakátoljam, hogy ekkor és akkor nézni fogok egy adott filmet. Csak projektor kéne, és hangfal. Legrosszabb esetben is nézném egyedül, idővel biztosan csatlakoznának. A kertmozi egyébként önkormányzati terület, de a polgármester nem kötekedős, ő is engedély nélküli közösségi munkával kezdte a kampányolását (lenyírta a füvet mindenhol az önkénteseivel).


máj. 12. 18:07
1 2
 1/19 anonim válasza:
69%
Persze, minden álmom lenne illegálisan filmet nézni egy szemetes, húgyszagú hajléktalantanyán.
máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek egyessel. 🤣
máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

"Van nálunk egy kertmozi, 100 méterre az erdőn. Már vagy 20 éve nem üzemel, és az épületbe réges-régen betörtek."

A földön feküdnének az emberek? Vagy mindenki hozna magával füves cigit és kempingszéket?

Vagy mi a búbánat a homályos elképzelésed ezzel az egésszel?

Mi a célod az emberek összeterelésével más valaki ingatlanába engedély nélkül? Ezt úgy hívják birtokháborítás.

máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

"Egy ilyen kertmozi projekt titeket személyesen vonzana...?"

Segítsetek, csak én hiányolom ebből a projektet?

máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Engem nem, mert van otthon TV, netflix, stb. és nem kell mások csámcsogását hallgatni, se utazni érte.
máj. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Önkormányzati terület. És amúgy vannak betonszékek. Nem túl jó állapotú, de némelyik egész használható.


Csövesek nincsenek, húgyszag sincs, gaz se, lépcső vezet odáig.

máj. 12. 19:28
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
Ha csak úgy elkezdesz vetíteni, az nem lenne jogszerű. Meg kell állapodnod a tulajdonossal a használatról, mind a terület mind pedig a filmek vonatkozásában.
máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A 90-es években még elment volna egynek ez így...
máj. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"És azt ki tiltja meg, hogy én kiplakátoljam, hogy ekkor és akkor nézni fogok egy adott filmet."

Az önkormányzat esetleg? Gondolom közterületen szeretnél plakátolni.

"Csak projektor kéne, és hangfal."

Azt gondolom viszel. Meg áramot is.

Ahhoz, hogy rendezvényt tartsál, meg csak alig néhány hatóságtól kell engedély: önkormányzat, tűzoltóság, rendőrség. :D

máj. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9.: És ez mitől rendezvény, illetve mi tesz valamit rendezvénnyé?
máj. 13. 01:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!