Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dolgozik innen valaki avon/ori...

Dolgozik innen valaki avon/oriflame/tefal/tupperware/herbalife vagy bármilyen hasonló értékesítőként?

Figyelt kérdés

Van egy munkakör, amit szeretnék betölteni, de nem értem hogyan működhet legálisan.


A munka hasonló, mint a fent említettek közül bármi.

Vannak termékek, fogyasztható vagy kozmetikum akár, amit én megveszek kb 40-50%-os áron, majd teli áron adom tovább.

A vevő nem tud a cégtől rendelni, csak rajtam keresztül. A fizettségem a jutalék. Ha eladok keresek, ha nem akkor nem.


Kérdésem az lenne, hogy hogyan adóztok ezután?

EV mindenki, és a különbséget kell leadózni?

Számlát kell adni a vevőnek minden esetben?


Mi van akkor, ha én vagyok a vevő, de a számla 100%-os áron van kiállítva? Tehát a rúzst mondjuk megveszem 3000ft-ért papíron, amiért amúgy 1.500at fizetek, de ezt senki nem tudja. Majd eladom 3.000ft-ért?

Papíron nem kerestem rajta semmit.

Ilyenkor hogy állítok ki számlát?

Nagy tételben ez üzletszerű tevékenység, akkor is, ha egy ft-ot se keresek vele papíron?

Elég lehet bemutatnom azt esetleg, hogy én ennyiért vettem és ugyan ennyiért adom tovább? Vagy ekkor is ki kellene számláznom? Ilyenkor leköltségelve, akár többezer eladás után is nullás leszek, mert amennyiért veszek összegben, pont annyiért is adok el.



Akiknek ez a munkájuk, hogyan csinálják?

Rengetegszer voltam vásárló szerepben, egyszer se kaptam számlát, de gondolom ez jogilag nem helyes.

A helyes út érdekelne kizárólag!


febr. 24. 03:03
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
A helyes ut az, hogy elfelejted ezt. Megy a csabszoveg, hogy egymilliot is megkereshetsz vele, de a valosag az, hogy jobb hijan a rokonsagot kezded el zaklatni az aruddal, amire azok megutalnak. Ne csinald.
febr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Természetesen vállalkozónak kell lenned, sőt ehhez a tevékenységhez szükséges megfelelő végzettség is.


A kapott számlán az az ár fog szerepelni amennyit te fizetsz a termékért, majd a vevő felé te számlázod azon az áron, amelyet ő fizet.


A különbség után adózol.

febr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Avon tanácsadó vagyok, nincs akkora bevételem, hogy egyáltalán bárkit is érdekelne, nem vagyok ev, nem adózók utána. A 40%-os kedvezményhez sokat kell teljesíteni, akciós termékeken csak 15% van.
febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Számlát senki sem ad.
febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

@3


“nem vagyok ev, nem adózók utána”


Tehát amellett hogy feketén dolgozol, adócsaló vagy. Értem. Gratulálok!

febr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Senkit ne tévesszen meg az, hogy a trollok lepontozták a kettes választ, a válasz minden szava cáfolhatatlan tény.
febr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2# milyen megfelelő végzettség szükséges hozzá?


3# igen, pont erre gondoltam, ő sem adózik, pedig ha 10ft-ot keresel vele, hivatalosan az is adóköteles lenne.


Mi van akkor, ha annyiért veszem a terméket, mint amennyiért adom? Akkor hogy számlázom mi, hogy fizetek adót?

febr. 24. 09:55
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Itt [link] ki tudod keresni, hogy egy adott termékkör értékesítéséhez milyen végzettség szükséges.


Igen, az itt lepontozgató trollok ott tévednek, hogy nem tudják vagy nem akarják tudni, hogy minden üzleti tevékenységhez szükséges valamilyen engedély vagy vállalkozás stb. Ennélfogva minden üzleti tevékenység adóköteles.


Ha üzletszerű tevékenységgel csak 100 Ft-ot keres valaki, az is bevallásköteles, az egy másik story, hogy keletkezik-e befizetendő adója.

febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanannyiért adsz el valamit mint amennyiért vetted, attól a nyugtát/számlát ugyanúgy ki kell állítanod a vételárról, legfeljebb nem keletkezik jövedelmed az adott ügyleten.
febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 benboglar ***** válasza:
Az AVON tanácsadók nem egyéni vállalkozók, magam több mint 25 éve csinálom. Kp.fizetési nyugtát adnak a vásárlónak,amit a cég biztosít, de ezzel nem kell elszámolni az adóhatóság felé,mert nem adószámra adják ki.Ha valaki magasabb szinten -koordinátorként dolgozik, már vállalkozásköteles a cégnél,így alkalmazzák,ezért nem vállaltam el én,mert több ember munkájáért felelős. Bevételből - kiadás,önköltségek elszámolhatók, de itt 35 %-os kedvezmény a legmagasabb,amit a cégtől kaphatsz. Tanácsadóként többször van 45 %-om is adómentesen, így én döntöm el,hogy katalógusáron vagy kedvezménnyel adom tovább a terméket.Ha olcsóbban, nagyobb forgalom,gyorsabb visszatérülés és keresett eladó leszel !!
febr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!