Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban szégyen, ha a férjem...

Valóban szégyen, ha a férjem vállal plusz munkát, ha én nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Nekem jelenleg nincs munkám, így a munkanélkülit leszámítva fix bevételem se. Van megtakarítás, de az más.

A páromnak adódott egy lehetősége plussz bevételhez jutni (nem sok, heti 5000Ft) az által, hogy hétvégente otthonról dolgozik.

Én kapok x összeget a háztartásra, ami fennmarad, azt magamra fordíthatom, és ennyi.


Valóban olyan szégyen, mint sokan mondják?


2016. jan. 8. 20:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Én nem tartom annak, ha egyszer te nem találsz ilyen lehetőséget, ő pedig igen. Hogy mások mit gondolnak, az egy dolog, engem még csak nem is érdekelne.
2016. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
45%
Ne haragudj a nyers válaszért,de igen.
2016. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
87%
Mindenki úgy l ahogy neki jó. Hülyeség ez, hogy szégyen vagy sem. Van aki szerint az, van aki szerint meg nem. Éppen a napokban beszélgettem egy férfivel aki teljesen felháborodott azon, hogy van két gyerekem és dolgozom. mert mi az, hogy két gyerek mellett nem tart el a férjem? Szerinte ez a szégyen. Volt amikor nem dolgoztam és eltartott a férjem, akkor mások szerint az volt a szégyen. Soha a büdös életben nem fogsz megfelelni mindenkinek, bármit csinálsz, bárhogy élsz valaki szerint az úgyis szégyen lesz. Teljesen felesleges ezen rugózni.
2016. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Igen,de azért mert te szimplán nem akarsz dolgozni.Ez a sorok között olvadható.Eladót,mosogatót,takarítót mindig keresnek.Miért nem dolgozol?
2016. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

A harmadiknak mélységesen igaza van, úgysem leszel jó mindenkinek, ha van rajtad sapka, ha nem :D

Úgyhogy inkább csinálj, amit akarsz és tudsz és ha a pároddal jól megvagytok, akkor az úgy OK.

2016. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Nem szégyen. Most nincs munkád, de majd lesz.

Nem kell másokkal foglalkozni, egy kapcsolatban nincs mérleg, hogy ki mennyit tesz le az asztalra, mert ez változó, szerencsére.

Akik ilyet mondanak, seperjenek a saját házuk táján, biztosan lenne mit.

2016. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ. Ha folyamatosan nézed a hírdetéseket, keresed a munkalehetőségeket stb, akkor nem az, mert a szándék ott van. Viszont, ha azért nem dolgozol, mert otthon jobb..akkor gáz. Ez az én véleményem.
2016. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Eladónak én se mehetnék, programozói diplomával nem vennének fel, ahhoz másmilyen végzettség kell. Takarítani nem tudnék, nekem élveznem kell a munkámat és a takarítás még itthon sem az. Mondjuk én speciális eset vagyok, mert nem azért léptem ki onnan, ahonnan, hogy rosszabb helyre menjek. Azt még megértem, ha engem elítélnének, de a kérdező gondolom elszántabb, csak így jött ki neki. Én mindenesetre arra koncentráltam, hogy pusztán a leírtak alapján szégyen-e a dolog s nem látom annak. Ha valóban nem akar dolgozni, inkább a párja vegyen a nyakába mást (az az apróság azért nem olyan, mint másik műszak), az persze más.

Nem mindenkinek könnyű munkát találni, akármilyet, sokáig voltunk mindketten munkanélküliek, amíg lett a páromnak valami borzalmas állása a hulladéktelepen...


Mekkora poén lesz ez mind, ha egyszer kilábalunk a nyomorból :)

2016. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

Birkaszellem....

Mások irányítják az életedet, vagy magatok, a férjeddel döntitek el, mi a megfelelő?

2016. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%

szerintem egy igazi, szeretetteljes házasságban nem.egyszer fent-egyszer lent.. olyan is lehet, hogy 1 év múlva te fogsz 2x annyit keresni mint a férjed. na és? jóban-rosszban együtt..:)

gondolom keresel munkát.hogyha találsz, utána nem kell plusz munkáznia se.

addig meg én is megtenném , hogyha a páromnak nem lenne ideiglenesen munkája..

mivel még kapod a munkanélküli segélyt, nem régóta lehet ez az állapot. szóval nem gáz.:) de amúgy is kettőtök dolga!

2016. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!