Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TE mennyi penzt viszel haza...

TE mennyi penzt viszel haza havonta? Egy normalis megelheteshezeleg? Mennyit tudsz megsporolni? Egy ismerosom ugy 40 eve mondta, hogy nem az a lenyeg mennyi penzt csinalsz, hanem mennyit tudsz feretenni. Nagyon igaza volt

Figyelt kérdés

#pénzbeosztás #penz kereset
2013. szept. 19. 03:12
 61/92 Flector 67 ***** válasza:

"Nem lenne referencia az, hogy 2008-ban hozzám tett 1 millióból 2,2 millió lett? Vagy hogy a 2008-as évben, amikor állítólag olyan nagy válság volt és minden, de minden mínusz 30-50-70%-ot "hozott", nekem nálunk összejött egy szép +16%? "

Most 16% volt a hozam? Vagy 116%? Nem mindegy. Mellesleg szerintem értelmesebb földbe tenni akkor már, mint ingatlanba. Hogy nem élvezném a pénzem? Nos inkább legyen havi 3-4 millió hozamom, amiért nem kell dolgozom, mint egy csilli-villi szuper házam, amit fenn kell tartanom. Nem utolsó sorban, ezzel többre mennek a gyerekeim majd, mint egy szép házikóval.

Azonban ezen kár vitatkozni, hisz mindenkinek más a felfogása. Egyik se rosszabb a másiknál.

2013. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
65%

59:


A magamnak dolgozással csak egy gond volt és van is még mindig.


Az hogy lehetsz bármennyire király tőzsdés, ha nincs hozzá tőkéd. Amikor 0 ft vagyonnal kikerülsz az egyetemről (sőt, még van egy kis diákhitel tartozásod is), akkor a semmin nem lehet elérni +20-30%-ot egy évben, mert az utána is semmi marad. Ezért kell elmenni egy helyre, ahol kapsz fizetést és abból megtakarításokat (=tőkét) képezhetsz, amit aztán be lehet fektetni. Arról nem is beszélve, hogy hosszú távon lehetetlen elérni évi 20-30-40%-osnál magasabb hozamokat. Akik azt mondják igen, azok még nem csinálják elég ideje. A valóban nagy és világhírű guruk is, akik sok pénzből csinálnak még több pénzt, átlaghozama 15-20-30 éves távon évi 15-25%, amivel nagyon elégedettek lehetnek.


Hiába csinálok 5 évig évi 20%-ot, ami 1 millióból csinál 2,5-et, ha aztán jön egy 20%-os veszteség akkor elbuktam 2 év nyereségét, stb.


Ezért fontos, hogy a fizetésemből megspórolt pénzből tőkét építsek megtakarítás által (ami még mindig tart).

És nem milliárdos akarok lenni, tudom hogy nem leszek Soros vagy Buffett, mert ahhoz túl kicsi az indulótőkém (maximum a gyerekem, unokám lehetne az, ha olyan jó lenne benne, mint én). Csak simán nyugodt, jó és gondtalan életet akarok a felépítendő vagyonból, ami egy lehetséges célkitűzés.


Nem mindegy, hogy 100 ezer forinton, 1 millión vagy 10 millión érsz el 10% hozamot.


Töri:


Ha menekült a zsidóság, akkor miért halt meg mégis az a néhány millió közülük? Ha tudták mi lesz, miért nem léceltek le azonnal, ha éveik is voltak rá? Még ha nagyon szegény is lennék, ha tudnám hogy meg akarnak ölni, menekülnék.

Csak értsd meg, hogy az átlagember annyira látta előre akkor is a jövőt, mint ahogy a mai emberek látják előre, hogy mi lesz pár év múlva. (Sehogy.) Nem a kisebbségről beszélek, hogy mondjuk Babits, vagy más költők is (akik valóban okos és előrelátó emberek voltak) verseltek a háborúról Ugye mennyien látták a 2008-as válságot is? Abban a gusztustalanul felelőtlen hitelfelvételi lázban biztos mindenki tudta, hogy ez válságot fog kirobbantani. Nem, mégsem így történt, az emberek nem tudták előre. De az átlag sosem tud előre semmit.

2013. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:

61:


16% éves hozam. A 2008 január 1-én bent lévő 1 millióból lett 2009 január 1-re 1 millió 160 ezer. Amikor szinte mindenki bukott, aki nem bankbetétben tartotta a pénzét és minden (részvény, ingatlan, nyersanyag, kötvény) esett 30-50-70%-ot lefelé.


A termőföld is persze ugyanolyan megoldás, mint ingatlan, ebben teljesen igazad van.

2013. szept. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 Flector 67 ***** válasza:
Véleményem szerint a termőföld jobb, mert 1. emelkedik az ára, 2. földbérleti díjat fizetnek.
2013. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:

64:


Ilyen röviden és önmagában hagyva a mondatodat, nem lehet azt mondani rá, hogy jó vagy rossz. 2006-ban mindenki azt mondta volna, hogy a lakások ára csak emelkedik, illetve a másik, a földbérleti díj igaz a lakásokra is most is albérleti díj formájában.


Itt ez a két jó cikk, ami egyszerűen megfogalmazva egy kicsit jobban árnyalja a termőföldbefektetések milyenségét, hiszen nem elég, ha megveszed az első darab földet, amit meglátsz az országút mellett. Illetve ezen túl más is számít. Nagyon jók a cikkek! Szakértői ajánlással :-)


[link]

[link]

2013. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
29%

"Véleményem szerint a termőföld jobb, mert 1. emelkedik az ára, 2. földbérleti díjat fizetnek."


Hát pont ennyit ér fleki véleménye. Látszik, hogy sosem fektetett be valójában.

A földért nem bérleti díjat fizetnek, hanem tőled szednek pénzt. Művelni is kell, ami szintén sok pénz. Ha nem műveled, kisajátítja az állam, ami 100%os pénz veszteség...

2013. szept. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
52%
Látom sok embernek csipi a szemét ez a ház kérdés :)) 30éves vagyok nincs még gyerekem. Párommal 2 fundamentát fizetünk ami majd ha lejár lesz belőle valami véve a gyerekekre gondolván. Emellett évente 5-6millió megtakarításom van, plussz a befektetésekből származó bevétel amit vissza forgatok. Van 2vállalkozásom mellette, van életbiztosítás befektetési dolog amire jelenleg havi 55ezret fizetek abból is pénz lesz 15év múlva amikor lejár. Ez mind úgy van, hogy nem kell nélkülözni SEMMIT és nyaralni is akkor megyünk amikor kedvünk tartja. Ezért kérdem én mennyivel jobb ülni a pénzen és csak növelni, növelni, növelni közben meg alig élvezni valamit mert, hogy az pénzbe kerül és akkor kevesebb a havi haszon... Ezek az emberek boldogtalanok és üres az életük aki meg élvezi arra meg azt mondják felelőtlen és nem ért a pénzhez!! Nem baj nekünk, végülis nekünk szar az élet :))
2013. szept. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:

67:


Nem mindegy mennyiből akarja valaki élvezni az életet.

Te élvezheted, mert a megtakarításokról gondoskodsz, a gyerekeid jövőjéről és hogy legyen hol laknotok, gondoskodsz. A nyugdíjadról is gondoskodsz.

Az ezen felüli pénzeddel pedig azt csinálsz a világon, amit csak szeretnél.


A gond inkább azzal van, aki még annyit sem keres, hogy ezekről gondoskodjon, de "élvezné az életet, mert az neki jár".


Ezen túl a pénzen ülés is sok mindent jelenthet. (Mert értem, hogy első sorban a gazdag és úgy pénzükön ülő emberekre gondoltál.) Például azt, hogy a céljaihoz képest még nincs elég pénze, ezért még gyűjtene rá. Tehát hiába van sok pénze, mert a céljai eléréséhez még több kell, ezért "ül rajta". Akár valaki egy 40 milliós palotát akar, de csak 30 milliója van, vagy Ferrarit akar, de még csak 15 milliója van hozzá, vagy alapítványt akar létrehozni 50 milliós alaptőkével, de még nincs annyija, stb.


Nem te vagy felelőtlen, hanem az a felelőtlen, aki a sok pénzéből nem tesz félre és ha hirtelen megszűnne a jövedelem (bedőlne a vállalkozás, kirúgnák, balesete lenne), akkor 1 éven belül tönkre menne, mert nincs tartaléka. Te ahogy írtad is, ilyenek ellen teljesen biztosítottnak tűnsz.

2013. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:

7év alatt tettem össze(közel 1millióval indultam) és úgy érzem elég ez a szint. persze innentől sem ülők a babérjaimon csak nem hajszolom hanem inkább élvezem. Amíg ezek nem voltak én is összetettem és nem apránként építgettem hanem egybe! Februárban kezdődött és a mikulás bulit már a házavatóval tartottuk:))

Sok sikert mindenkinek

2013. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 Flector 67 ***** válasza:
Kedves 66. Bocsáss meg, de ritka hülye vagy. Enyém a föld és még én fizetek? Mit is? Elég szép összegem van termőföldben.
2013. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!