Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy kezdő és...

Mennyit keres egy kezdő és egy profi vegyész?

Figyelt kérdés
És a kémián,matekon kívűl kell más is?
2009. aug. 13. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

magánszférában kezdőként, próbaidőben diplomás minimálbér. dél-alföldi régióban "profiként" 173E, máshol gondolom jóval több. hallottam 300E-ről is, de nem tudom, igaz-e.

a kémiát természetesen nagyon kell vágni, a matekot szintén. a többit meg tanulni. nagyon jó alapok és precizitás szükséges. ha érdekel még valami, szívesen válaszolok.

2009. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én hallottam valahol hogy vki 1 milliót is keres,de lehet h túloztak egy csöppet :)


köszönöm!

2009. aug. 13. 20:17
 3/4 anonim válasza:
Igen, van aki 1M-t keres.. Svájcban, Norvégiában.. itthon biztos nem.. olyan 320-360 bruttó elérhető pár év alatt a fővárosban. Ha jó vagy.
2010. febr. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel. Én pár éve végeztem az ELTE-n vegyészként.

Kezdőként bruttó 220eFt-ért vettek fel. Tapasztalt vegyészként tényleg olyan 300 az átlag. Vidéken 10-20%-kal kevesebb. Már ha találsz magadnak állást.

Kémi és matek kell, de azért nem kell kitűnőnek lenni ezekből. Ezen kívül nem árt ha jó vagy még fizikából és biológiából.

És ami a legfontosabb, hogy csakis kizárólag angolból legyen nyelvvizsgád! Német, francia, olasz, stb. bármely más nyelvismerettel a munkáltatók 99%-ában szóba se állnak veled. Sajnos tapasztalatból tudom. Az angol nyelvtudás sokszor sokkal fontosabb, mint hogy mennyire értesz a kémiához. Ami számomra érthetetlen.

Sajnos tapasztalatból tudom ezt. Esetleg akkor jöhetsz még szóba, ha tudsz oroszul vagy szerbül.

2010. jún. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!