Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Édesapám képtelen a spórolásra...

Édesapám képtelen a spórolásra, hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
A probléma apámmal hogy a nem is olyan rossz fizetését egyszerűen képtelen normálisan beosztani a hónapra. Ez nem is lenne az én gondom de hónap végén általában egy forintja sincsen. Anyám kevesebb fizetésből havi bő 30-40 ezret félre tud tenni, szóval nem a fizetés mennyiségével van a gond. Milyen technikákat tudnátok neki ajánlani hogy jobban be tudja osztani a pénzét? Van lakáshitele, és az átlagnál magasabb rezsije de kb ezek nélkül olyan nettó 600ra jön ki az, amit kézhez kap. Szeretnék neki segíteni de tanácstalan vagyok.

ápr. 22. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy. Kb mintha más helyett akarnál megtanulni angolul.
ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Mivel cselekvöképes felnött ember, ezért ha ö nem akarja, akkor sehogy.
ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Kérte, hogy segíts neki...?
ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1, 2: Tudom, és teljesen igazatok van, de valahogy muszáj elindítanom még ha nem is az én dolgom lenne.

3. Konkrétan nem, de folyamatosan szenved az anyagiak miatt és ő is mondogatta hogy valahogy el kell kezdenie spórolni.

ápr. 22. 17:48
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Akkor keressen fel egy pénzügyi tanácsadót, aki segít neki.
ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
nem kell ehhez pénzügyi tanácsadó. Szimplán nem kell mindent elkölteni. Vannak emberek akiknek akik örök munkára vannak kárhoztatva.
ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Most komolyan tanítani kell embereknek, hogy ne költsenek többet, mint amennyi pénzük van...? Van akin nem lehet segíteni.
ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Kb annyit tudsz tenni hogy beszélsz vele arról hogy miért fontos hogy tegyen félre pénzt.


Más helyett viszont nem tudsz ezen változtatni, főleg ha maga az illető nem akar tenni érte

ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Aki 50 év alatt nem tudott megtanulni spórolni, már nem is fog, hidd el.
ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
lehet leszavazni, attól még igazam van.
ápr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!