Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretném beadni a jelentkezés...

Szeretném beadni a jelentkezésem a Morgan Stanley-hez. Harmadéves nemzetközi gazdálkodás szakos vagyok a Debreceni Egyetemen, és a következő szemeszterben kezdődik majd a gyakornoki program számomra.Mit válasszak?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy melyik az a gyakornoki pozíció, ami a legközelebb áll a pénzügyi elemzéshez (nyilván a pesti telephelyen, külföldre nem mennék még most), illetve arról mi a véleményetek, és érdekelne még, magáról a cégről, a fizetésekről mit gondoltok?
márc. 26. 17:04
 1/6 A kérdező kommentje:
És igen, tudom, hogy nagyon kemény az állásinterjú, valamint, hogy angolul van. Jól beszélek angolul, ezzel remélhetőleg nem lesz baj, szubjektív véleményekre lennék kíváncsi.
márc. 26. 17:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a realitások talaján maradva add be a CV-d még 15 másik helyre is.

Az első helyet a legnehezebb megszerezni, utána könnyű. Egyáltalán nem biztos, hogy összejön a Morgan, akár illenél oda, akár nem.

3 éve én friss NG diplomával hónapokig nem kaptam állást. Pont a múlt héten írtam alá az új helyemen picit br 1m fölött.


A Morgan amúgy jó cég, sok sikert.

Ajánlom a Citi-t is.

márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
MShez akkor se mennek ha csak ok lenennek a piacon, bar ha ciganynak vallod magad vagy mas kissebsegi csoportba tartozol, netan ha no vagy akkor szaktudas nelkul is felvesznek.
márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mint fent írták, kvóta valóban van.

Morgan elég vegyes lett, már az én ittlétem alatt is nagyon hígult a munkaerő, nagyon sokszor jön az velem szembe, hogy egy ilyet mégis hogy és miért vettek fel, mert egyszerűen semmi haszna és buta mint a föld, de nem is titkolja :D

A mi csapatunkban is vannak ilyen hire-ek, nem a legkellemesebb velük dolgozni. Peldául most felvettek egy csajt aki angolul sem tud, és minden nap jár munkaidőben angolra. (Velem, férfiként szóba se álltak volna, ha nem tudok angolul).

Szerintem régen jobban megválogatták, hogy kiket vesznek fel.


Az CEO-ról amúgy annyit, hogy 7 ezer FTC-t elküldött 2 hét kényszerszabira ami vagy fizetetlen, vagy a saját szabadnapokból vonódik le. Mindezt szimplán csak azért, hogy a Q1-es számok egy icike-picikét jobb legyenek...

Abszolút csak egy MS ID vagy a cégnek, bármikor megrágnak és kiköpnek, legtöbb esetben meg a kvóta alapján léptetnek elő és vesznek fel vagy vesznek át FTC-ből embereket, akiktől amúgy a legtöbb esetben lenne sokkal jobb alternatíva, de a kvótát vagy a rokon/havert nyomatják, ők a hiring freeze ellenére is jöhetnek rögtön FTE-nek :D


Nagyon nyomatják a lmbtq dolgokat és meetingeket is meg a tréningeket, az utóbbi kötelező, különben bukhat a bónuszod is. (Nem maga a dolog miatt gond ez, hanem hogy mennyire torkon lenyomós módszereket alkalmaznak)


Én személy szerint már kiégtem, szimplán csak a pénz miatt vagyok még itt, az szerencsére jó 😅

Na meg az is jó dolog, hogy azért cégen belül más csapathoz is át tudsz menni, ha látsz olyat, szóval nem kell rögtön a cégváltáson gondolkozni, ha esetleg megunod a munkád.

Ezeket azért tartsd szem előtt.


Egy ismim tőlünk a Citi-het ment át, elvileg minden grad pozit fagyasztanak be és egy hatalmas leépítés is várható, szóval óvatosan.

Amúgy ő nem bánta meg, hogy átment az MS-től, de azért a fizu meg a bónusz nem olyan jó ott. Cserébe kapsz laptopot, több ilyen apró benefitet mint utazás/rezsi amiket nekem említett, de heti 3 napot be kell járni, bár nem nézik szogorúan. (MS-nél 50% havonta ahogy akarsz, de azt se követik nagyon).

Workload terén; nekem egy átlagos hétfői napomon annyi meetingem van, mint neki egy teljes hónapban...

Az MS-nél mindneki nagyon fontoskodó és 2 mondatot is zoom-on akar megbeszélni, förtelem az egész és durván hasztalan minden meeting 99%-a.

Talán a citinél nagyobb a szabadságod.


(Nem tudom gyakornokokra mi vonatkozik és mi nem, de ezeket attól függetlenül leírtam, mert ha bank, akkor úgyis ezek között fogsz hosszútávon is tervezni majd, esetleg még BlackRock)


Amúgy asszem van ilyen rotálós gyakszi pozi is, ahol csapatot váltogatsz 6 havonta, annak is utána nézhetsz.

márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdítően érdekes volt olvasni a 21:31 válaszát, én is köszönöm, informatív.


Összehasonlításképp: a Citi-ben a hiring-nél nyomják a diversity-t, magyar férfiként elég necc bekerülni, a sorrend legvégén vagy, nyilván van egy nagyon erős női kvóta, ezt követi hogy külföldi legyél -ami néhány departmentél szánalmas eredményekhez vezet, nálunk pl újraalakult a Szovjetunió. A Hr meg a management gondolom tapsol, hogy 7 országból dolgoznak a csapatban, azt közben mindenki oroszul üvöltözik a még megmaradt magyarok feje fölött, hát marha nagy diversity tényleg, már konkrétan ciril betűs klaviatúrák is vannak az irodában, ott tartok, hogy már egy pakinak vagy indiainak is örülnék(multitok tudják hogy ez mekkora szó), csak ne harmóniázza el nekem a katyusát. Úgy tapasztalom, hogy nagyon vak embereket viszont nem vesznek föl, főleg a külföldiek megvannak szűrve egyébként.


Az LMBTQ nálunk egyáltalán nem megy.


Az, hogy egy ID (SOE)vagy a cégnek, teljesen igaz, ez főleg akkor derül ki, amikor belépőt kérnek az éves céges napért, vagy amikor mosolyogva közlik az idei 5%-os béremelést. Kösz, Jane Fraser 7%-ot kapott miután bedarálta a bank 20%-át.

márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
MS-t kerüld, 3rd party agencyn keresztül alkalmaznak, nagy humbug az egész cég.
márc. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!