Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme közgazdászdiplomána...

Mi értelme közgazdászdiplomának a könyvelőit kivéve ha nem Budapesten laksz, ha vidéken érettségit igénylő boltok vannak, Bp-n pedig a nagyvállalatok?

Figyelt kérdés

febr. 4. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Az ország tragédiája, hogy nem sok. Pedig az lenne a cél, hogy legyen értelme vidéken is. (Amúgy szerintem a Dunántúl és Pest megye ilyen szempontból jobb).
febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ha például életcélod a Spar központban örökre dolgozni Bicskén, vagy az Auchannál Budaörsön akkor Pest megyének lehet értelme, de ha egy Dunántúli vagy egy külföldi kisvárosban tartózkodsz mire jó egy ilyen diploma?
febr. 4. 09:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha kőművesként home officeból szeretnél dolgozni.


Ne tanuld azt, ha nem akarsz nagyvárosban élni. Ahogy ne tanulj kőművesnek se, ha nem akarsz odautazni, ahol a ház épül.

febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A közgazdász képzés eléggé átalakult az utóbbi években.

Manapság a közgazdászok leginkább logisztikán, beszerzésen, termeléstervezésben is dolgoznak és nem csak kizárólag pénzügyi, számviteli területeken.

Előbbi trületek meg minden gyárban, termelőcégnél jelen vannak.



Annyira nem szörnyű a munkaerpiaci helyzet, kivéve a leszakadt régiókat.



Egyébként, IT állások is többynyire ÉNY-Magyarországon meg Bp-n és környékén vannak.

febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A home office-t ha már említetted, olyan nem gyakori, hogy egy közgazdász így dolgozik ilyen diplomával, 3/4 9-kor üdén ébredve kicsi településen?
febr. 4. 10:38
 6/12 A kérdező kommentje:
Beszerzésért és másért telefonálgatni meg Excel-en logisztikázni takaró alól nem lehet otthon?
febr. 4. 10:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 Lehetne, de utálják a vezetők.


Nálunk pl. az van, hogy heti 2-3x be kell járni, ami azért szuper, mert így egy open officeban keringek és keresek magamnak helyet ezeken a napokon, ami napi fél óra, utána egész nap a kollégáimat keresem az irodában, mert persze nem egy helyen ülünk. Ezért rengeteget utazok és a végén ugyanúgy teamsen beszélgetek a kollégákkal, amihez különböző irodahelyiségekben ülünk össze, gyakran egyedül.

febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Irigykednének is, ha egyes beosztottak örömtől csengő hangon kalapban dolgoznának full home office-ban a Kanári-szigeteken, meg frissen ébredt hangon beszélnének 9-kor. :D
febr. 4. 11:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez messze nem ennyire fekete-fehér. Az SZTE-n végeztem közgazdászként, az évfolyamtársaim elhanyagolható hányada ment fel Pestre. Itt is vannak cégek, ahová kellenek marketingesek, HR-esek, kontrollerek, projektmenedzserek… egy kezemen meg tudom számolni hány olyan csoporttársam volt, aki a környéken akart maradni, de nem tudott szakmán belül elhelyezkedni. Mindezt úgy, hogy azért megyeszékhelyek közti összehasonlításban sincs kimondottan sok munkalehetőség itt.
febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 IgaziÚriember ***** válasza:
100%

Miért kellene, hogy értelme legyen? Neked kell ismerni a piaci helyzetet és a gazdasági viszonyokat. Ha neked nem felel meg, hogy a főváros felé orientálódj akkor ne ezt a karriert válaszd, hanem azt amire van igény vidéken.


Én a belvárosban születtem és élek, ha az életcélom az lenne, hogy disznópásztor legyek, akkor én sem az V. kerületet kezdem el szidni és siránkozni, hogy semmi lehetőségem nincs itt, hanem mérlegelem, hogy kimegyek vidékre, vagy ha mindenképp helyben akarok maradni akkor olyan területre orientálódok amire van kereslet helyben...

febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!