Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adatvédelmi és információbizto...

Adatvédelmi és információbiztonsági menedzser egyetemi továbbképzést elvégezte már valaki a GDE-n?

Figyelt kérdés

Érdekel az adatvédelem és az információbiztonság. Profession-on több éves tapasztalattal elég jó fizetéseket tüntetnek fel.


A GDE indít szeptemberben ilyen továbbképzést. Valaki elvégezte közületek? Vélemények érdekelnének, hogy munka mellett milyen volt.



jan. 11. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen értéktelen képzés egy alacsony egzisztenciájú egyetemen. Ha Compilance területtel akarsz foglalkozni IT Biztonsági kérdésekkel akkor JOGI diplomát csinálj, ha pedig a gyakorlati aspektusa érdekes akkor mérnökinformatikus BSc + Kiberbiztonság MSc.


Ez amit kérdeztél olyan képzés ahol se az informatikai alapod nem lesz elegendő, sem a jogi alapismereted, hogy IT Security területen érvényesülj. Főleg nem munka mellett. Magát a képzést elvégezheted, de az szinte garantált hogy sehova nem fogsz kelleni ezzel a büfészakkal.

jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van már egy jogi alapképzésben szerzett diplomám. (Nem jogász)

Köszi!

jan. 11. 17:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Találtam olyan junior pozíciókat, amivel el lehet indulni, ezért gondoltam erre a szakképzésre.
jan. 11. 17:25
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
A közigazgatási diplomádat kétségtelenül feltuningolja.
jan. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekel ez a terület vagy a pénz? Csak azért, mert infosecen belül brutálisan nagy a kiégés, pláne a jól fizetett területeken.


Ha érdekel ez a terület és a fizetés csak egy extra dolog, akkor van egy jó hírem! A programozással ellentétben itt tényleg tudsz olyan nem egyetemi papírokat szerezni amit nagyra tart a piac, sőt sok esetben alapnak, pl sec+. De viszont ez részben rossz hír is, mert ide is hasznos ugyan az egyetem, de itthon nincs egy olyan képzés se amit olyan nagyon nagyra tartana a nemzetközi piac. Meg itt aranyat ér a tapasztalat, szóval minél hamarabb kapsz munkát, annál hamarabb fogsz izgalmasabb dolgokkal foglalkozni álom fizuért.

jan. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Úgy döntöttem, hogy jelentkezem augusztusban.
jan. 14. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!