Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek azok a szakmunkák...

Melyek azok a szakmunkák amelyekhez elég egy alacsonyabb intelligencia is és 30 felett kitanulva jól el lehet velük helyezkedni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kényszerből szereztem egy IT diplomát, de totálisan nem vagyok rá alkalmas, főleg, hogy az angol tudásom is katasztrófa hosszú évek óta így szeretnék pályát váltani és kitanulni egy melós szakmunkát, de nem tudom 30 felett milyen lehetőségeim vannak.


Azt mondják, hogy hatalmas szakmunkás hiány van, de nehezen tudom elképzelni, hogy engem szellemi területről befogadjanak a melós világba.

Mégis muszáj vagyok váltani, mert 7 hónapja munkanélküli vagyok, mert egyszerűen nincsenek meg a képességeim egyik szakmámba vágó pozícióra sem.


Olyat szakmát keresnék, ahova nem kell számottevő előképzettség és kompetencia. Mivel fizikából mindig egy nulla voltam így a villanyszerelő kapásból kiesik. A műszaki dolgokhoz se értek, így CNC-sként vagy autószerelőként se tudnám magam elképzelni.


Viszont a faipari dolgok érdekelnek, de nem tudom asztalosként/erdészként vagy más szakmával hogy tudnék 30 felett elhelyezkedni.


Gondoltam még a biztonsági őrre, de ahhoz nincs meg a fizikumom/karizmám illetve a kamionsofőr/hegesztő szakmák jöttek még szóba, de sajnos az egyik szemem rossz (nem is lehet korrigálni) így félek, hogy ezek is kiesnének a lehetőségekből.


Tudnátok nekem javaslatokat adni a fentiek tükrében?



2023. máj. 13. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

"így CNC-sként vagy autószerelőként se tudnám magam elképzelni."


Nálunk a filippínók műszaki háttér nélkül nyomogatják a CNC gépeket.

2023. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Kőműves vagy burkoló. Ügyesség kell hozzá de IQ az nem részegen is kiburkolok egy egész lakosztályt és millió felett keresek minden hónapban
2023. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2: Kőművesen sokkal nagyobb felelősség van az kilőve, de a burkoláson én is gondolkoztam.

Viszont félek, hogy a térdem tönkremegy benne. Mennyire megerőltető fizikálisan. Van egy krónikus ízületi gerincbetegségem, ami gyógyszerrel szerencsére tünetmentes, de terhelés hatására nem tudom hogy bírnám.

2023. máj. 13. 22:33
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: "Nálunk a filippínók műszaki háttér nélkül nyomogatják a CNC gépeket."


Akkor ez csak CNC operátor? Az mennyire keresett és felelősségteljes? A CNC programozó tudom, hogy elég bonyolult szakma, oda tuti kell ész.

2023. máj. 13. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Festő. Jól lehet keresni,sok ész nem kell és van munka mindig
2023. máj. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Portás, takarító, biztonsági őr bódéban, szalagmunkas, stb
2023. máj. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Javasolnám a kereskedelmet. Eladó bármely szakon. Pénztáros, ülő munka.
2023. júl. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!