Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál pontosan egy...

Mit csinál pontosan egy ingatlanügynök? Dolgoztatok már benne? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsivel szabadabb munkát, mármint nem munkaidő szempontjából, hanem ami nem egy ablak nélküli üzlet, mert zsugorodik az agyam.

Ingatlanértékesítőként csak jutalékos rendszerben lehet dolgozni? Vagy vannak, amik fixet adnak? Megéri-e most annak menni?


2023. febr. 24. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
erőszakoskodik, lehúzza az ügyfeleket.
2023. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Sokáig csináltam.


A legtöbb ember szerint olyanok vagyunk, mint amit az 1. válaszoló írt.

És igaza van! Az olcsó, proli, senki az sajnos valóban ilyen.


Profiként, viszont mindent csináltam és csinálnak a kollégák.



Szerteágazó ingatlanpiaci ismeretek elsajátítása, amelyekkel mind az eladónak mind a vevőnek segít az üzletkötésben

Az ingatlan értékének pontos megbecslése, mellyel elkerülhető a túl alacsony vagy magas ingatlanár meghatározása

Az ingatlan bemutatásához kapcsolódó szervezési feladatok teljeskörű ellátása

A vásárlók igényeinek pontos felmérése, az igények alapján eladó ingatlanok javaslása

Az eladásra szánt ingatlan bemutatása

Az érdeklődők megkeresésének kezelése, a lakásvásárláshoz kapcsolódó kérdések megválaszolása

Igény esetén a szükséges dokumentumok bemutatása az érdeklődők részére. A szükséges dokumentumok közé tartozhat: társasház alapító okirat, építési engedély, használatba vételi engedély, tulajdoni lap másolat, alaprajz, illetve a fenntartási költségeket igazoló számlák

Szükség esetén segít a home staging feladatok kivitelezésében, vagyis minimális ráfordítási igényű esztétikai változtatásokkal kívánatosabb megjelenésűvé alakítja a lakást

Elkészíti a lakáshirdetéshez szükséges célpiacra szabott leírást, és jó minőségű fényképeket készít

Feltölti az ingatlan hirdetést online portálokra. Kezeli az online megkereséseket és megválaszolja a felmerülő kérdéseket

Az ingatlan eladáshoz kapcsolódó komplex kérdések megválaszolásához szükséges szakemberekkel (jogász, építész, műszaki szakértő) összeköti az eladót és vásárlót.

2023. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz alkalmazott is, normál havi fizetésért. Van ismerődöm, az eladásai után jutalékot is kap, de azért nem kell nagy összegekre gondolni. Nem tudom én sem, mennyit kap, de egy lakótelepi panelben lakik, szóval átlagos élete van.

Némileg szabadabb, mint egy kötött irodai munkarend, de én nem vágynék rá. Mikor nézik meg az emberek a házakat? Jellemzően akkor, mikor a tulaj otthon van, azaz hétköznap munkaidő után, vagy hétvégén. Mi nem eladók voltunk, hanem nézelődök, és az elmúlt 1-2 évben csak ilyen időpontokra szerveztek le nkünk ingatlanosok bármit. Szóval lehet, hogy nem kell nap mint nap 8-ra beérned a munkába, de azért mégiscsak arról szól ez a munka, hogy másokhoz kell alkalmazkodnod. És nem ők fognak hozzád alkalmazkodni! A házat akkor tudod megmutatni, mikor a tulaj ráér, persze biztosan van nyugdíjas mamóka, vagy otthon lévő anyuka, de nagyrészt nem ez lesz. Ha meg nem alkalmazkodsz hozzájuk, akkor nem kötsz üzletet, szóval nem lesz pénzed. Már ha a saját magad ura lennél, jutalékos rendszerben. Ez pedig arról szól, hogy mész, mint a hülye, de senki nem fizet neked bért, senki nem tankolja a kocsidat, és ha 3 hónapig nem adsz el semmit, akkor addig nincs pénzed. De akkor is menni kell, ha egy új ember akarja megnézni a házat, mert erre vállaltál kötelezettséget.

Nem véletlen, hogy ez a "munka" nem igényel semmilyen szaktudást, semmilyen végzettséget, mert nem ezek kellenek hozzá. Rámenősnek, sőt agresszívnak kell lenni, ez nem mindenkinek megy.

Ha szabadúszóként megbízásokat akarsz magadnak, akkor meg főleg pofátlannak kell lenned, és ezt utálják az emberek. Meghirdetik a házukat, és nem a vevők telefonálnak, hanem egy csomó ingatlanos, és könyörögnek, hogy ez eladó bízza meg őket, kössön velük szerződést. Persze ilyenkor mind garanciát vállal, hogy el tudja adni a házat, meg biztosra ígérik, hogy már van is tuti vevőjük, ami soha nem igaz. Ők sem tesznek egyebet, csak felteszik a hirdetési oldalakra.

2023. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

#2: ez a marketingduma.

Valaki összeszedte és szépen megfogalmazta a semmit.

Ezek olyan "feladatok", amiket bárki megcsinál, aki elad vagy vesz.

Én pl anno marketingmenedzsernek tanultam. Valójában csak azért, mert munkanélküli lettem, és a mn. központ szervezett egy ilyen tanfolyamot. Fizettek, hogy elvégezzem. Semmit nem tanultam, mert amit ott "tanítottak", azt gyakorlatilag mindenki tudja, aki nem burokban él.

Na ilyen ez az ingatlanos "szakma" is.

Igényfelmérés, szervezési feladatok ellátása? Ez a nagy semminek a komoly megfogalmazása.

Eladásra szánt ingatlan bemutatása? Elmondod azt, amit előzőleg a tulaj elmondott neked. De a tulaj is ott van legtöbbször, és ha a nézelődőnek kérdése van, úgyis a tulaj válaszol.

Fotót bárki tud csinálni, a "profi" szövegektől meg sokszor égnek áll a hajam.

2023. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
proli munka ami alkalmas az emberi kapcsolatok leepitesere
2023. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem, rámenős, agresszív, tukmálós nem vagyok. Reális igen, határozott is, de ha nemet mondanak, akkor nemet mondanak. El tudom fogadni.

Akkor ez nem az én pályám. Köszönöm a válaszokat.

2023. febr. 24. 19:38
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

2. vagyok.


Senkivel nem akarok és nem is fogok vitatkozni, de ...


- Az ügynök akkor is tud mutatni lakást, ha te éppen dolgozol.

- Az ügynök ismer szakikat. Statikus, ügyvéd, földmérő, földhivatalos, bankos...


TE, ismersz ilyen szakikat? TE, bármikor tudod mutatni a lakást?

2023. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
MLM uzlet legalis valtozata.. csak ingatlanokkal
2023. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
0%
Házat értékesít jutalék ellenében.
2023. febr. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanosok 90%-a kontár. Nem csinálnak mást, csak felpakolják az eladótól kapott homályos, életlen vacak fotókat egy semmitmondó leírással 10-15 ingatlan portálra aztán bezsebelik a pénzt. Ha vevőként felhívod őket, akkor ködösítenek, hogy hol is van az ingatlan, hogy mindenképp nézd meg, azt ha kiderül, hogy nem jó helyen, akkor minden áron rád akarnak tukmálni valami mást. Meg jönnek a sürgetések, hogy "ezt még ma délután lefoglalózza valaki más".

Az esetek döntő többségében semmi érdemleges munkát nem végeznek, csak sok a lusta és buta ember. Komolyan, még normális képeket se csinálnak, sokszor alaprajz is hiányzik.

Ja, és van pofájuk 2-3%-ot is elkérni. 10 éve, mikor 8 millióért már jó lakást kaptál, még nem volt gond az a 160 ezer. De manapság nehogy már 700 ezret akarjon lehúzni azért, mert pár helyen hirdeti a lakást...


Okos vásárló a hirdetés alapján kideríti az ingatlan pontos helyét és az ingatlanost megkerülve az eladóval próbál üzletelni.


Két esetben lehet létjogosultsága az ingatlanosnak: ha az eladó ingatlan túl messze van és az eladó nem szeretne mindig szaladgálni, hogy megmutassa, illetve ha speciális ingatlanról (pl. egy kastély) van szó. Minden más esetben szimpla lustaság vagy technikai analfabetizmus miatt bízzák ingatlanosra az eladást.

2023. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!