Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek könnyen találok...

Szerintetek könnyen találok majd munkát? Most egy képzettségemnek nem megfelelő munkát végzek. (túlképzett vagyok)

Figyelt kérdés

szeretnék váltani, mert nagyon rossz a helyzet.


már próbálkozom egy ideje, de nagyon nehéz megoldani az állásinterjúkat és mivel még megvan ez a helyem, kicsit el is lustultam a keresésben.


most arra gondoltam, hogy fölmondanék és nekiállnék az intenzív munkakeresésnek. (itt tényleg nincs semmi perspektívám)


főként adminisztratív munkákat keresek majd, egyetemi végzettséggel. számítógéphez felhasználói szinten elég jól értek. (és egy-egy különlegesebb programhoz is konyítok, pl. photoshop, acces, CAD-es programok)

nyelvtudásom alapszintű angol, de ezt mindenképp fejleszteni szeretném


mit gondoltok, sikerülni fog pár hónap alatt munkába állnom?

ti megkockáztatnátok a felmondást? (az a baj, ha ezt nem teszem meg, akkor már látom előre, hogy csak marad a szenvedés itt. ezen pedig szeretnék túllépni)


2010. aug. 5. 10:07
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
és persze küldeném mindenhova az önéletrajzom. nincs nagy igényem, csak hogy legyen egy biztos helyem és bejelentett min. bruttó 140 000 (ha nagyon nincs, akkor 110000) fizetésem. hogy, miért csak ennyire vágyom jelenleg,annak magánéleti okai vannak. a lényeg, hogy gyorsan, új munkahelyre kerülhessek.
2010. aug. 5. 10:17
 2/28 anonim válasza:

Szerintem igen!


Bár szerintem ha 100000 ft megkapsz majd bruttóval akkor is vállald el.


De!! Keresd az alkalmat folyamatosan. Ne lustuljál el, mert az nem jó.

Nekem sem volt jó, és láttam a hátrányát, bár én hamar meg is oldottam, és heti szinten voltam 3-5 interjún.


Amúgy lehet jobban jársz, ha teljesítmény bérben dolgozol.

Én így kerestem eddig a legtöbbet, és nem lustulsz el, mert ha igen akkor nem kapsz annyit. Szóval jó ösztönző :)

2010. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
milyen munkát csináltál teljesítménybéresen?
2010. aug. 5. 10:23
 4/28 A kérdező kommentje:
azért elég nehéz lehetett az elején feldolgozni, hogy 3-5 interjú, aztán nem jelentkeznek. mert gondolom egy ideig így ment.
2010. aug. 5. 10:24
 5/28 anonim ***** válasza:
Amig nem tuti addig ne mondj fel.
2010. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

csak én nem látom, vagy tényleg kihagytad, hogy valójában mi a képzettséged?


mert annak ismerete nélkül lehetetlen bármit is mondani...

2010. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:

Tanácsadó (hitel-pénzügyi-ingatlan)

Én az elején csak pénzügyi voltam, majd megcsináltam a hitelt, és az ingatlant.

Most ingatlan-vagyon becslést tanulok.


Egy cégnél vagyok, és most fogok egy munkatársammal majd egy bt-keretében együtt dolgozni(tehát a céget otthagyjuk).


Figyelj ahogy mondani szokták pofára esés lesz mindig.

Nekem sem tetszett, hogy nem hívtak, sőt kifejezetten irritált. Még az elején én hívogattam őket, hogy na mi van már..... de ekkor csak lehordtak, ekkor döntöttem el, hogy várok, de 4 hónap után közel 70 interjú után, úgy döntöttem, hogy nem várom, hanem elkezdem azt amit csinálok még most is.

Jah és semmit nem ért konkrétan a meghallgatásokon, hogy évfolyam elsők között végeztem az egyetemen közgázon.

Magasról tettek rá, de ahol vagyok legalább használni is tudom(ők kb a 40-45 között voltak, csak mást is hívtak így ment az idő)

Mostanra szépen kitanultam amire szükségem volt, és most már célirányosan fejlesztem magamat.


Amúgy minden helyre a neten rakd fel a keresésedet, és várjál, közben persze menj személyesen is.


Úgyis találsz!


Amúgy meg amíg nincs helyed addig ne hagyd ott a jelenlegit, és tanulj még valamit!

Nekem nagy hiányosságom, hogy nincs papírom a számítógép kezelésről(hiába értek hozzám, ha nincs papirom), ez lesz a következő amit kifogok pótolni.

2010. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

hjah így nehéz.


én amúgy iwiw-en kaptam az első állásomat, kb 1 nappala hirdetés feltétele után. elmentem interjúra fel is vettek. utána jöttek még az ajánlatok de akkor már késő volt.


fél év múlva meguntam az ottani szarokat és újra iwiw, persze más nevén álemail-on keresztül.

1 hét alatt kb 3 interjút gyűjtöttem be, egy nap alatt lezavartam és rá 2-3 hónapra (benne a felmondási idő) és váltottam.


ott vagyok másfél éve. lassan itt is váltok, de meglássuk.

2010. aug. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

nagyon konkrétan nem szeretném leírni, de hogy be lehessen határolni: mérnöki végzettség, bsc szintű. ami pont arra elég, hogy egyes helyekre túlképzett vagyok, a szakmába pedig tapasztalat híján nem vesznek fel. jelenleg adminisztrátori feladatokat látok el.


azért szeretnék most felmondani, mert munka mellett nem fogok tudni interjúkra járni 3-5 alkalommal. (rendszerint napközben van)

2010. aug. 5. 10:54
 10/28 anonim ***** válasza:
51%

"mit gondoltok, sikerülni fog pár hónap alatt munkába állnom?"


Nem.


"ti megkockáztatnátok a felmondást?"


Nem.

2010. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!