Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 65 éves koromig 29 évem van,...

Cydor kérdése:

65 éves koromig 29 évem van, szerintetek lesz nyugdíjam? Mennyi lesz? Miből fogok megélni? Állami nyugdíjra lehet még gondolni?

Figyelt kérdés

25 éves korom óta van egy befektetési számlám, (havi 20E ft megy bele+adójóváírás) ami nyugateuropai részvényalapokban van. Nem egy kiemelkedően nagy vagy jó befektetés viszont jól diverzifikált, és ahhoz képest azért viszonylag jó hozammal (nyilván részvényalapnál nem éves mutatókat kell nézni hanem évtizedes, és az utolsó 5-10 évben amikor kedvezőbb akkor konzervatívba átvezetni)

fizetésem nettó 240. mivel hitelem is van ezért többet nem tudok féretenni. viszont ennek a számlának a hozama biztosan nem lesz elég. állami nyugdíjra vagy mie lehet számítani?

a korfákat elnézve mire nyugdíjba mennék a mai fiatalok már alig,vagy nem is fizetnek nyugdíjalapba, (felosztó kirovó rendszer nem fog működni) akkor mi lesz?

(ok, hogy a törvény szerint szülőtartás, de ez vicc...)

A családomban mindenki hosszú áletű. Én is sokat költök arra hogy megóvjam egészségem, ne betegeskedjek, és szeetném egészségben hosszú ideig élvezni a nyugdíjaskort.

Ti mit csináltok?



2017. máj. 2. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekem még 20 évem van a nyugdíjból. Mivel már jó ideje sejtem, hogy a nyugdíjam vagy minimális lesz(pedig jól keresek, sok nyugdíjat vonnak) vagy nem is lesz nyugdíj,mert nem lesz annyi dolgozó fiatal akik fizetnének nyugdíj járulékot. Így én lassan 5 éve egy külföldi számlára fizetek X. összeget.
2017. máj. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit írsz, az alapján 36 éves vagy, azaz 81-es születésű. Az 57-esek mehetnek nyugdíjba 65 évesen, és a jelenlegi nyugdíjkorhatár emelési ütem évente fél év. Ha ez az ütem marad, akkor 77 éves korodban mehetsz nyugdíjba, és nem 65 évesen. Persze lehet, hogy csökkentik majd az ütemet, bár kétlem, mert pont ez az egyik módja a demográfiai problémák kezelésének, akkor viszont jó eséllyel minimális lesz a nyugdíj, mai értéken nézve mondjuk olyan 50 ezerre lehet számítani.
2017. máj. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Semennyi. Semmiből vagy fosztogatásból. Nem.


"Mi az, 40 kiló és legel?


20 év múlva te!"

2017. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

A nyugdíj egy kommunista utópisztikus alapjövedelem -elv, ami fönntarthatatlan.


A dolgozók "oldják meg" a nyugdíjat.. Tegyék el a fizetésük felét. -50% bérek. Európai jólét, európa jobban teljesít!


Lepontozni a piros kézre kattintva lehet, megint 20% on vagyok és sehogy sem sikerül 10% alá mennem...

2017. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen hiteled van, mennyi a havi törlesztő? Többet kéne félreraknod, havi 20 az a fizetésed 10%-a sincs, hogy akarod abból kitermelni? Vicc.


Persze ha mondjuk lakáshiteled fizeted az is megtakarításnak számít, úgy már elég lehet amit megtakarítasz, de csak akkor ha majd örökölsz is valami lakást azt eladhatod és elrakhatod a nyugdíjadba.


Aki nem örököl semmit annak többet kell félreraknia.

2017. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elkezdhetsz félretenni egy collstockra, hogy meg tudd majd mérni, mekkora lófa52t kapsz.

2013-ban kivették az alkotmányból a nyugdíjat is, meg az egészségügyi ellátást is. Ezeket mára adó formájában fizeted, és cserébe egyre kevesebb jár vissza.

2017. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minimum 15évet kell ledolgozni valahol egy munkahelyen vagy sok száz különféle munkahelyen .Vagy ha 65 éves korodig nem éred el a nyugdijjogosultsághoz szükséges minimális ledolgozott munka éveket ami nálunk jelenleg 15 év (egyesült királységban 10év)akkor kérvényezni lehet a munkáltatónál vagy az államnál a hiányzó nyugdijéveknek az ún; megváltását tehát méltányossági alapon vállalja át "váltsa meg " pótolja ki a nyugdijhoz szükséges hiányzó éveket.
2023. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!