Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házasságkötés utáni névváltozá...

Házasságkötés utáni névváltozás miatt csináltattam új személyit és lakcímkártyát. Kell új taj és adókártya is?

Figyelt kérdés
Mert az új személyi a taj és adószámot is tartalmazza. Megvan a régi taj és adó kártyám, tehát ha valahova kellenek én tudom a számokat, ha pedig hivatalos helyen kell, akkor gondolom van olyan kártya olvasó ami az új személyihez van.

2016. nov. 4. 08:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul gondolod, szinte sehol sincs még olvasó az új személyikhez, úgyhogy kénytelen vagy megcsináltatni a többi hivatalos okmányodat is.

Én is azt gondoltam, hogy jó lesz az... de elegem lett az állandó b.tatásból, főleg most, hogy babát várunk, és elég sok helyen kell odaadni a TAJ-kártyát. Inkább megcsináltattam, nekem megért ennyit, hogy nem kell magyarázkodni állandóan, hogy igen, az is én vagyok, csak az a lánykor nevem.

2016. nov. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ó hát akkor nincs sok értelme ennek az új személyinek. :(
2016. nov. 4. 08:47
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, mennyire változott meg a neved. Én csak a vezetéknév+-né toldalékot vettem fel pluszban, a lánykori nevem maradt, úyhogy ezeket a kártyákat nem csináltattam meg, sose volt gond belőle.
2016. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
84%
Annyira nincs leolvasó, hogy hosszú ügyintézésbe került, mire megmondta a Nav, hogy egyátalán milyen adószámot generáltak a gyerek személyijére.
2016. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
52%
Én is úgy csináltam, mint a 3-as.
2016. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 klopusz ***** válasza:
79%

Húsz éve mentem férjhez. Párom vezetéknevét vettem fel + a "né" kiegészítést, mellette maradt a teljes nevem.

Eddig egyetlen orvosnál értetlenkedtek a TAJ-kártyám felett, az összes többi simán elfogadta, pedig jó párszor voltam ez alatt az idő alatt orvosnál.

2016. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
A TAJ a fontos, az adókártya mindegy. Úgyis hónapok (néha egy év is!), mire kiküldik az újat, a TAJ 1 hét.
2016. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Taj kártyát megcsinaltattam helyben.10p mulvva kész volt. Adokartyat meg most nemrég. Akkor babat vártam nem volt fontos,most hogy ujra dolgozok fontosnak tartottam.
2016. nov. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehol sincs ilyen leolvasó, múltkor az egyik ápolónő mondta nekem a Szent Imre Kórházban (Bp.), hogy az egész kórházban egyetlen darab van, az is az igazgató fiókjában...
2016. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Biztos én vagyok a hülye, de nem a leolvasókat kellett volna előbb üzembe helyezni, aztán állítani ki ilyen kártyákat???
2016. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!