Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házassági szerződést milyen...

Kawamen kérdése:

Házassági szerződést milyen összegtől érdemes vagy szoktak csináltatni? Ha tárgyi tulajdon megszerzése a házasságkötés előtt történt az egyik félnek a nevére például autó vagy ingatlan abból is fele tulajdon jár válás esetén?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Ami bizonyíthatóan házasság előtt meg volt az nem feleződik.


De szerintem ahol ilyen szerződés szóba jön ott inkább nem érdemes házasodni.

2016. febr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
50%

A házasságkötést megelőzően megszerzett vagyontárgy különvagyonnak minősül. Ez a vagyontárgy végig megőrzi különvagyoni jellegét.


A házassági vagyonjogi szerződéssel előre lehet hatékonyan rendezni a jövőbeni vagyoni viszonyokat (az egymás közötti elszámolások alapelveit) továbbá rögzíteni lehet a már meglévő vagyontárgyakat és azok értékét.


Tapasztalataim szerint abból adódik mindig a gond, ha a felek értékesítik a különvagyoni ingatlant, mert utána a helyébe lépett érték tekintetében van vita.

2016. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
1-es! Ahol valamelyik fel odzkodik a szerződéstől, ott èrdemes vigyàzni. Manapsàg hazassàgi szerződès nelkül egybekelni nagy felelőtlensèg szerintem.
2016. febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem pedig teljes bizalom és szeretet nélkül felelőtlenség házasodni.

Eleve úgy nekimenni egy házasságnak, hogy mi lesz ha megutáljuk egymást?

Ha valaki így érez akkor nem találta még meg élete párját. Jobb ha elfelejti a házasságot. Persze tudom, egyeseknél pl CSOK miatt sürgősen kell házasodni és nincs idő egymást megismerni, hogy kialakulhasson a teljes bizalom.

2016. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy ócska biciklinél is már érdemes! :-)

Hogy a lyukas lábasokat ki ne hagyjam!

2016. febr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!