Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez jogilag lehetséges, megoldh...

Ez jogilag lehetséges, megoldható?

Figyelt kérdés

Hétfőn megyek ügyvédhez,de addig szeretnék előre tájékozódni egy dologról.

Hamarosan gyermektartási perem lesz,fizetni nem tudok,de a nagyapám tudna és akarna segíteni. A lényeg: A havi gyerektartás kiváltható-e egyszeri,nagy értékű ajándékkal?

Egy BP-i,3,5 szobás lakásról lenne szó. Szobánként van kiadva,a havi bevétel (rezsi+k.költség+adók levonása után)230.000/hó. Ezt a lakást kapná a kicsi.

Van erre lehetőség?


(Korábban már ezt kérdezte valaki,de nem kapott NORMÁLIS választ,csak a kidobott nők acsarkodását.)



2015. okt. 8. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
jogilag a gyt nem váltható ki egyszeri nagyobb összeggel, mert a bírói álláspont szerint így nem biztosított a gyermek tartása (pl leég az épület, nem jön pénz) ha bármi gond adódik. A szülő viszont monden körülmények között tartásra kötelezett.
2015. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"fizetni nem tudok,de a nagyapám tudna és akarna segíteni"

"a havi bevétel ...230.000/hó"


Akkor miért nem ebből a bevételből segít fizetni a nagypapa?

Ha nem tudsz fizetni, akkor nyilván nem állapítanának meg túl nagy gyerektartást, s ebből nyilván vidáman ki lehetne fizetni...

2015. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd meg a kecót, a befolyó bérleti díjból fizesd a gyerektartást, aztán ha a kölök 18 éves korában még mindig neki akarod adni a lakást, tedd azt.
2015. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocs,de kissé rosszul írtam ki a kérdést.


A lakás a nagyapámé 100%-ban.


Ő csak a picire íratná,de 2 kikötéssel: 1. A gyám nem adhatná el,csak a pici,ha nagykorú lesz. 2. Cserébe velem szemben nem lesz több anyagi/jogi követelés sem a gyereknek sem az anyjának a későbbiekben.


Ingatlanbecsüs szerint a lakás piaci értéke: 45M BP. V. kerület. 3. emelet. 3,5 szoba.

2015. okt. 9. 16:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Megoldható. Szülői megegyezés kell hozzá, továbbá a gyámhatóság, illetve perben a bíróság jóváhagyása. Hozzátenném, ha pl. leég a lakás (bármilyen, előre nem látható, lényeges változás következik be), és a gyerek érdeke megkívánja, a bíróság ennek ellenére is elrendelhet tartásdíj-fizetési kötelezettséget. (Ptk. 4:217. § (2)-(3) bek.)

Nem jogilag: szerintem nem éri meg a dolog — nagyon nem.

2015. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5.


Melyik félnek nem éri meg?


Az öreg mindenképp a picire hagyná,de így én is jól járnék.

Nekem sajna nem valószínű,hogy lesz normális melóm,így ez biztosabb neki.

2015. okt. 9. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!