Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a postai utánvét menete?...

Mi a postai utánvét menete? Nekem, mint az feladónak mi a dolgom?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már volt egy-két ilyesmi kérdés, de ha lehetne leírnátok érthetően? Nekem kell valamit fizetni?
2015. aug. 30. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Te kifizeted a postaköltséget és az utánvét plussz költségét. Amikor a vevő átveszi a csomagot, kifizeti az utánvétel összegét és azt neked kiviszi a postás ( vagy bankszámlára utalja a posta).
2015. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És akkor a vevő csak az áru értékét fizeti ki, amit előre megbeszéltünk? És, amit én fizetek az kb. mennyi, ha olyan 60 km-re kell szállítani?
2015. aug. 30. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a távolságtól függ a postaköltség, hanem a küldemény súlyától.

Még ha egy alig 1 kilós csomagról is van szó, utánvéttel az általad fizetendő összeg 2000 forint körül lesz.

Ha mondjuk 4000 az áru értéke, akkor az utánvétes papíron 6000 forintot kell kérned a vevőtől, hogy visszajöjjön neked a feladás díja. Nagyon nem éri meg az utánvétes mizéria.

2015. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vevő által fizetendő összeget ( az utánvétel összegét) te határozod meg. Ha azt akarod, hogy a postaköltség árát és visszakapd, akkor az utánvétel összegét úgy határozod meg, hogy összeadod a teljes postaköltséget és a termék értékét.
2015. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, már értem köszönöm a válaszaitokat.
2015. aug. 30. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!