Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a logika abban, hogy a...

Mi a logika abban, hogy a mobilszolgáltatók drágábban adják a mobiltelefonjukat, mint ha netről rendelem meg 2 év garanciával Kártya függetlenül?

Figyelt kérdés
30000 Forintot spóroltam így a legutóbbi okostelefon vásárlásnál. Elcseszett egy üzletpolitika szerintem. Ki fog náluk telefont vásárolni, ha 2 napon ingyen házhoz szállítja egy kisebb cég kártyafüggetlenül? Egyszerűen nem értem.

2013. máj. 17. 06:30
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
0%

# 9


Attól, hogy hülyéktől vett egy hülye telefont, még nem a telefon lesz hülye.


Összességében ha rá tett volna egy morelocale2 nevű programot akkor 90% esélye lett volna, hogy simán visszajön bele a magyar.


De ha nem akkor én itthon képes vagyok 20 perc alatt visszarakni bele a magyar nyelvet.


A tudatlanságból eredő dilettantizmus miatt nem feltétlen kell okolni másokat állandó jelleggel.


Előtte szóló:

Eléggé tisztába vagyok vele, hogy miként a garanciális ügyintézés, dolgoztam a szórakoztató elektronikai iparban. Kis cégeknél mindig kétesélyes a garancia. A közepes cégeknél a legvalószínűbb, hogy többé-kevésbé korrekt a garanciális ügyintézés.

A multiknál (nem kell a MM-on lovagolni, mondhattam volna helyette bármilyen nagy ruházat, akár Tescot vagy Auchant vagy Saturnt is...) tök mindegy az eladónak, hogy átveszi-e a terméket garanciáztatni, ugyanis leírják, követi a belső szabályzatot és megy a szerződött szervízpartnernek - majd rajtuk múlik, hogy korrektek-e vagy sem.


A mobilszolgáltatóknál pont ugyan úgy működik a garnaciális ügyintézés, mint a multiknál, csak meg van spékelve azzal, hogy az irodavezető beleszólhat. És ha épp nem dugott este vagy előző héten lecseszték, hogy miért ilyen "sokat" gariznak náluk (nem mintha tehetne róla) akkor mindent megtesz, hogy ne kelljen veled foglalkozni.


Ez van, ezt kell szeretni.


Azt meg amúgy nem értem, hogy hogy érted, hogy nem tudod megtapogatni a 100e forintos telefont. Nem csak webshopok léteznek a világba, elmész oszt' megtapogatod.

2013. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Akkor számoljunk egy kicsit:

A szolgáltatónál nem telefont veszel, hanem telefont+szolgáltatást. Így a telefon lehet, hogy drágább lesz, de az előfizetés viszont szinte biztos, hogy olcsóbb - annak éri meg, aki használja is a telefont, üzleti ügyfeleknek meg szinte biztos, hogy csak így éri meg.

A) eset, 4 db okostelefon a cégnek, egyenként 100.000 HUF-ért, plusz havi 4x3000 forint az előfizetés, ebben korlátlan beszélgetés. 3 év alatt 36*3000*4+4*100000=832.000 forint ment el a szolgáltatásra és a telefonra.

B) eset, 4 db okostelefon a cégnek egyenként 70.000 HUF-ért, de itt nincs a telefonnal járó kedvezményes díjcsomag, így mondjuk 5000 forint körül jön ki egy teflon havidíja. 3 év alatt (36*5000*4)+4*70000=1.000.000 forint, ez már jelentős különbség.

Tehát magán felhasznlásra, annak aki keveset beszél szinte biztos, hogy jobb a kártyafüggetlen, de komolyabb felhasználásnál behozza az árát a szolgáltatótól vásárolt mobil.

2013. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
0%

"zoftverekkel sokkal jobban mukodtek es stabilabbak voltak a telefonok mint mikor valami mezei butitott szoftvert kaptak a telefonok"


Láttál már meztelen, buherálás nélküli android kernelt? Ha láttál volna ilyet butaságot tuti nem írnál le. A Voda meg a T csinálta egy időben (ahogy megsúgom most is), hogy megvették a szutyok 50$-os kínai telefonokat konténerszám, felmatricázták a hátulját, átírták a droidban a bootlogo-t meg a hátteret rózsaszínre / pirosra / kékre és felőtelepítettek a 2 bites usernek 10 hulladék "saját sw-t". Aztán elnyomták 40K-ért.


Ilyet te is vehetsz kínából negyed áron. Veszel 4-et és a garival sincs gond. Csak nem lesz rajta szép kék telefon vagy randa lila tré matrica meg háttér.


Csak, hogy lásd, nem a levegőbe beszélek, ilyen telefon például a ZTE Blade III, aminek a becsületes "kínai neve" ZTE V889M. A T letiltatta a gyárral a SOC-ból a 2-es SIM foglalatot majd összedobtak rá 2 délután egy "saját, nagyon eredeti és irtó gyors" alap android 4.0.4-et. Jó fos is volt, a userek 80%-a rögtön tette is fel magának a főzött ROM-ot rá otthon.


Ja, a lényeg kimaradt. Előfizu nélkül 40K körül van most a telefon, kínában 70$ körül mozog.

2013. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
70%

Nem lovagoltam az MMtel te jottel vele, de ismetelni kell magamat vedd eszre, hogy a lakossag 80%nem pest es agglomeracioban lako emberek szoval kora, auchan, saturn es egyebek nem allnak rendelkezesre nekik. Kepzeld el akar mennyire is hihetettlen de budapest hataran tul is elnek emberek az orsazgban!!! Jeeeh!!! Saturn amugy 2012ben kivonult szoval ilyen nincs mar.

Kepzeld el osszesen 4evet toltottem mobiltelefon gyartasaval mint gyartastamogatokent es tudom mi folyik es hogyan!!!!

Ha veszek egy telefont nem az erdekel milyen garazs tuning modszerekkel lehet valamit rajta orvosolni hanem azt kapjam amit megvettem, nem pedig valami lopot, fusizot valamit!!!

Tapogatasra meg annyit hogy szeretem tudni miert is adom ki a penzt, mert a boltban ha nem tetszik valami akkor kerek masikat vagy nem veszem meg, neten rendszelsz valamit egy ketes hiru noname cegtol aztan van valami gubanc akkor mehet a levelezgetes, visszakuldes egyebek!!!

TE tuti valami hitect marcinak kepezeled magadat valami ketes oldalrol aztan lokod vagyis lokned az iget!!!

2013. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

# 14


Te tényleg ilyen hülye vagy vagy csak az olvasással vannak gondok?


Leírtam kerek perec, hogy nem csak webshop létezik, mindenhol vannak létező, címmel rendelkező telefon szaküzletek. Elmész és megtapizod.


Az meg már tényleg no komment kategória, hogy BP-en lovagolsz. Minden megyének van megyeszékhelye és minden megyénkben van több nagyobb város is. Olyan város szvsz nincs Magyarországon, ahol ne lenne legalább egy GSM szaküzlet. Oda mész és ott vásárolsz.


De nem, te csak hajtogatod, hogy kínai zugimport, meg hamisítvány házitunning, holott szemmel láthatóan fogalmad sincs arról, amiről beszélsz.


Tökömet dolgoztál te telefon gyártásnál... Maximum mint csomagoló... Aki ennyire nyomorult a technológiához az kizárt, hogy valóban a gyártásban vett volna részt.

2013. máj. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
66%
Roppant okos vagy es az is latszik mennyire inteligens.... Innentol nincs is mirol beszelni!
2013. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

"ismetelni kell magamat vedd eszre, hogy a lakossag 80%nem pest es agglomeracioban lako emberek"


Viszont mióta feltalálták a webshopokat van kiszállítás. Amit délután feladnak csomagot Párizsban, az ideér hozzám másnap reggelre, a legeldugottab mátrai faluba is - legalábbis eddig ez volt a legkomolyabb távolság/idő rekord, de a legtetűbb cég-fuvarozó kombó is kihozza 2-3 nap alatt amit megrendelek, ha van raktáron. Mert nem csak kéteshírű, noname cégek vannak ám a független mobilokat árusító vállakozások között - sőt, azt mondanám, hogy a többsége még megbízhatóbb is, mint a szolgáltatók. Gondolj csak bele, nekik jobban érdekük, hogy minőséget adjanak - szolgáltatóból van összesen 3, kiskerből 300 - nem nehéz kitalálni, hol lesz nagyobb a verseny. Plusz a kis cégnek ha a nyakába varrnak egy-két garis pert, lehet, hogy lehúzhatja magát a klotyón, egy szolgáltató meg zsebből kifizet egy nagyobb kártérítést is, ha a piaci érdek azt diktálja.

A mobilszolgátatókat leginkább egy diszkontáruházhoz tudnám hasonlítani: átcímkézik a dolgokat a saját brandjüknek megfelelően, mint a Tesco, Lidl vagy CBA - csak ők drágábban adják, nem olcsóbban.

Ezzel szemben egy szakáruház inkább egy sarki fűszereshez hasonlít - sokkal kissebb, de többnyire ő maga ért a dologhoz - tudja mit ad el, a nagyvállalatoknál meg kb. a cég nyolc országgal arréb levő központ egy eldugott szobájában levő hardveres tudja csak, mi van a dobozban.

2013. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
48%

Elég érdekes, hogy ma MAGYARORSZÁGON azt hívjuk telefonos szaküzletnek ahol mindenféle használt,lopott, mutyizott telefonokat árulnak egy egérlyukban és az eladók többsége már kinézetre is megkérdőjelezhető a tisztesség.

HAJRÁ ilyen helyen kell vásárolni utána meg hisztizni, hogy átvertek minket. Olcsó húsnak híg a leve!

Jó pár hozzászóló tiszteletet és értelmet meg nem ismer...

Miért is az EUhoz csatlakoztunk miért nem a balkánhoz...

2013. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Elárulom, hogy én személy szerint már a 3. Samsungom rendelem a netről. Gyári csomagolást én magam bontom fel, szóval eredeti készüléket kapok. Az ár alapján rendelek. A cég nevét meg se nézem. Ha átvernek, rájuk küldöm a fogyasztó védelmet és/vagy negatív kritikát írok a honlapjukra. Viszont készségesen vették fel a telefont s az egyszeri garanciális szoftver frissítés után is felhivtak. Kész a telefon. A legértelmesebb magyarázat, amit itt kaptam az emberi tudatlanság. Az első helyen megveszik a telefont. Ja és az egy dolog hogy az első előfizetéssel olcsóbb a mobiltelefon, de az én előfizetesem már 8 éves s egyik telefon akkumulátora se bír ki ennyit. Szóval a hűség lejárta után sem érdemes a szolgáltatónál telefont venni.
2013. máj. 18. 11:18
 20/38 anonim ***** válasza:
Sebaj, én akkor is inkább a szolgáltatónál fogom megvenni mert ott van bizalom!! És nem érdekel az pár 10ezer forint pluszba.
2013. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!