Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az orvos nem zárta le a...

Ha az orvos nem zárta le a táppénzem, és lakcím változás miatt az új orvos nem tudta, de a régi csak jövőhéten tudja, akkor holnap dolgozhatok úgy hogy nincs lezárva? Utólag is le tudja zárni mára?

Figyelt kérdés
Ha kiírt az orvos kedden táppénzre, és azt beszéltük hogy vagy oda megyek vissza hozzá, ami messze van és nem megoldható, mert elromlott az autóm, így azt beszéltük, hogy ha átjelentem a lakcímem az albérletemhez, és ott megyek el orvoshoz, akkor az új orvos ad táppénzes papírt, de az új azt mondta hogy csak a régi tudja befejezni, mert ott kezdődött, de nekem holnap már mennem kell dolgozni, szabályos ha holnap megyek dolgozni, és a régi orvos jövőhéten tudja csak lezárni, egyáltalán le tudja zárni visszamenőleg? Hétfőtől csütörtökig lennék táppénzen, és holnap (pénteken) már dolgozom. Sajnos a régi lakcímemen, falun, nincs minden nap orvos.

ápr. 25. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Betegen nem muszáj,

majd kiír ...

addig pihenj, jön a hosszú hétvége,

ráérsz 6-án bemenni.

ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen de már nem vagyok beteg, bent még számítanak rám és én is azt mondtam hogy csütörtökön vissza megyek orvoshoz, és pénteken már dolgozom, csak egyáltalán bemehetek -e így?
ápr. 25. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetnél?


Jelzed a dokinak, hogy meggyógyultál, X napon mész dolgozni, úgy állítsa ki a táppénzes papírt. Ha nem fertőző betegség miatt kezeltek, úgy akkor mehetsz dolgozni, amikor a doki mondja, hogy keresőképes lettél, vagy megbeszéled vele a pontos napot, hogy mikor kezdesz.


Amíg nem adod le a munkáltatónak az orvosi igazolást, addig nem számfejtik arra az időre az ellátásod. Majd utólag kapod meg, maximum ennyi hátrány érhet.


"szabályos ha holnap megyek dolgozni, és a régi orvos jövőhéten tudja csak lezárni, egyáltalán le tudja zárni visszamenőleg? "

Jelzed telefonon, hogy pénteken már mész dolgozni, legyen kedves annak megfelelően kiállítani az igazolásokat. Erre ő majd lezárja ennek megfelelően a keresőképtelen állományodat.

ápr. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, de ahogy írtam is, jövőhét kedden van orvos, telefonon is, de én ma már dolgozom, ezért volt az a kérdés, hogy utólag le tud zárni úgy hogy nem keddre hanem kedden zár le péntekre.
ápr. 26. 09:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.


Nálam nem szokott az sem gond lenni, ha nem, mert ha jön dolgozni a melós, akkor arra az időre úgyis munkabért kap, nem más ellátást, hiába van róla keresőképtelen papírja.

ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!