Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az én országomban rossz a...

Az én országomban rossz a munka- és életlehetöség, ráadasul úgy érzem, hogy "meddő" mérnök vagyok. Van-e Magyarországon olyan személy, akihez lehet csatolnom a segítségért?

Figyelt kérdés

Délvidéki (vajdasági) szerb vagyok, és remélem hogy megértetek amit írtam. Beszélek magyarul, de szerbűl gondolkodom.

Tehát, Magyarországon szeretnék dolgozni. Sajnos, vadmagányos és ráadásul megváltozott munkaképességű (de rendesen tudok menni). Szerencsére, villamosmérnöki (M.Sc.) képzésem van az Újvidéki Egyetemen. De elentétben, a szaktudásom majdnem nulla, mert "alig valahogyan" végeztem el azt az egyetemet és sok tananyagot elfelejtettem. Ráadásul, a tananyag amit tanították az egyetemen nem elégleges a dolgozásra.

37 éves vagyok, 9 hónapig dolgoztam egy szerb kiscégben, de sikertelenül - közre nem birtam műkődni a kollegáimmal, csak dizkriminációt szenvedtem. (azért az önéletrajzomon van egy szenny arról).

Az a kérdésem, hogy: van-e olyan intézmény és szakdolgozó (főleg Szegeden), hogy utsaítsa engemet mit csinálhatom, milyen az esélyeim a további álláson Magyarországon?

Lehet-e a Szegedi Tudományegyetemen valakihez csatolni azzal a kérdessel?

F.megj.: Hamar megcsinálom a magyar állampolgárságot.



ápr. 24. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Tessék...?
ápr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

37 éves vagy, tehát kb. 12-14 éve végeztél az egyetemen, azóta csak 9 hónapot dolgoztál? Mi mást csináltál?


Mo-n sincs kánaán, de éppenséggel azért ezzel el lehet helyezkedni, pont rengeteg bővítés van Szegeden.a helyedben jelentkezgetnék állásokra, aztán lesz ami lesz.

ápr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt a szöveget fordítóval írtad? Láthatóan a magyar se nagyon megy.

Kerüljétek már el Szegedet, odaát is biztos vannak jó lehetőségek ilyen végzettséggel.

ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-esnek:

Olyan helyzetet szerbül is túl nehéz megmagyaráznom.

Ráadásul, lehet hogy magyar egyetemek nem gyártanak ilyen "mihasznákat".

És persze, a magyar nyelv körülbelül se könnyű a mi külföldieknek.

Azért kéne valaki, hogy valóban fel tud ismerni a helyzetemet. Lehet, hogy a diplomámat sem ismernek meg Magyarországon és pótképzésre lesz szükségem.

(És lehet az is, hogy olyan munka nekem egyáltalán nem való)

ápr. 24. 14:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valamilyen betanított munkás pozicióban el tudsz helyezkedni Magyarországon, ez általában valamilyen gyári fizikai munkát jelent.


A villamosmérnöki diplomád biztosan nem ismerik el Magyarországon, biztosan különbözeti vizsgá(ka)t kell tenned, hogy később villamosmérnökként dolgozzál, bár, ha 37 évesen összesen ennyi tapasztalatod van, akkor könnyen lehet, hogy itt sem szívesen alkalmaznak diplomás pozicióban - ezt nem tudom megítélni.


Én a gyógyszeriparban dolgozom, 2 éve jött egy ukrajnai magyar kollega, neki is különbözeti vizsgát kellett tennie orvosként, és ezután elismerték a diplomáját. Bár neki sok év tapasztalata volt a gyógyszeriparban.

ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent az hogy az önéletrajzodon van egy szenny arról? Alapvetően értem amit írsz, azért vannak hibák, de ez sajnos egy nyelvtanulónál elkerülhetetlen. Egyébként gratula! Ha szeretnél egy javítást, szívesen segítek, leírom miben hibáztál.
ápr. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!