Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 500 ezer nettóból meg...

Havi 500 ezer nettóból meg tudnék élni albérletben Vácon?

Figyelt kérdés
Vácon szeretnék egy albérletet kivenni. Nagyjából 140-150 ezer körül. 500 ezer átlagban a nettó keresetem. Meg tudnék élni ebből normálisan? Van egy autóm, azzal járok munkába. 11km-re kb, illetve kondi bérletet mindenképpen kell vegyek, valamennyire az étkezésre is oda kell figyeljek. Néha egy-egy buli, vagy étterem beleférhet?
ápr. 23. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Meg, bár kérdéses, hogy ezt miért nem tudod magadtól kiszámolni?
ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

500k-150k = 350 ezer nettó.


Mégis mennyibe kerül a kondibérlet és mennyit zabálsz egy hónapban, hogy 350 ezerből ne férne bele néha egy-egy buli vagy étterem he?

ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még sosem laktam egyedül. Anyàmék ijesztegetnek, hogy nem fogok kijönni belőle. Fodrászt, meg egy-két szolgáltatót kihagytam. És nem zabálok, hanem eszem. Rendszerint csirke, saláta, rizs, zöldség, gyümi. 20 ezer a bérlet.
ápr. 23. 20:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mért, a szüleid mennyit keresnek és mennyien éltetek abból, amíg nem dolgoztál?


A minimálbér nettó 177 000 Ft, és családok élnek 2 minimálbérből 3-4-en.

Ehhez plusz kiadás az autó és a lakbér.

Tehát 200 + lakbér + autó, amire szükséged van és meg fogod oldani, beletanulsz.

A szüleid azt akarják, hogy velük maradj.

ápr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Anya vállalkozó, szépség szalonjai vannak. Apa ügyvéd és szintén van irodája. Nem tudom pontosan mennyiből éltünk. De sosem kellett még leadnom. Szerintem csak féltenek. De már szeretném élni az életemet normálisan.
ápr. 23. 22:52
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

De hát a szüleid, nagyon jó anyai helyzetben! Ha nem jössz ki, ki tudnak segíteni.

Hacsak féltenek, akkor beszéld meg velük, hogy tegyék le neked a kauciót és fizessék ők az autódat, vagy hadd használd az ő autójukat!

Lakást nem tudnak venni neked?

Abban tuti kijönnél!!

ápr. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nálunk nem így megy. Mindent ki kell kaparni magunknak. Ha egyszer elmegyek akkor a magam ura vagyok. Plusz amúgy sem fogadnám el mert büszke vagyok. Csak gondoltam megkérdezem.
ápr. 24. 00:17
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

"Mindent ki kell kaparni magunknak."

Mégse kérték el tőled annak az árát, amit megvesznek neked. Rezsi, étel, törölköző, stb.

ápr. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha egyszer elmegyek a magam ura vagyok. Ez a sor kimaradt látom.
ápr. 24. 02:38
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem a nevelő apám mondta azt, hogy 3 hónapig sem fogom bírni a különköltözést, amikor 21 évesen belevágtam a külön életbe. Néhány évvel később be kellett látnia, hogy nem volt igaza.


A kezdetekben nehezebb lesz, mert be kell lőnöd, mire lesz elég, illetve mire nem. A félmilliós fizu nem rossz, ha okosan csinálod, akkor rá fogsz jönni hamar, mi az az életstílus, amit még tudsz magadnak engedni.


Hajrá, előtted az élet, csináld bátran.

ápr. 24. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!