Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiből tudtok megélni így...

Mennyiből tudtok megélni így 2024-ben?

Figyelt kérdés

én jelenleg németországban dolgozok. igy az én itteni dolgokat euróban fogom leírni... a fizetésem 1550 nettó


Szoba-380 euró

élelmiszer: 200 euró ( heti 50)

benzin 100 euró

szórakozás : 60 euró ( netflix, playstation plus ,stb)

a többi 810 eurót félreteszem

nálam igy néz ki minden hónap már 3-4 éve... évente 1x veszek ruhákat, cipőt 3 évente veszek

tehát a havi költésem az 740 euró ami jelenleg 290 ezer forint

illetve nyaralni nem járok mert nem is vágyok rá



ápr. 21. 17:16
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
25.. de nem csak a pénz a minden.. az emberek viselkedése is nyugodtabb itt. ha itt rá mosolyogsz valakire ,az vissza mosolyog... Ott meg ezért már leszurnak,mert boldog vagy...
ápr. 23. 10:31
 32/44 anonim ***** válasza:
0%

"az emberek viselkedése is nyugodtabb itt. ha itt rá mosolyogsz valakire ,az vissza mosolyog"


Németországban? Hagyjuk már a hülyeséget, éltem ott 6 hónapot búvalbaszott meg fegyelmezett volt mindenki, semmi lazaság. Ha az emberek mentalitása a mérvadó akkor ott van Portugália, Spanyolország vagy Dél-Olaszo. ahol tényleg vidámak az emberek, a németek sehol nincsenek ehhez képest.

ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
1.3 millió forint a család bevétele. Fix kádas kb 400 ezer forint.
ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
32. Én se vagyok laza.. mindig mindent komolyan veszek.. de amikor a boltba vagyok akkor előre mosolyognak az emberek.. ezt láttam Németország elején, közepén, és végén.. illetve Hollandiába főleg én 4 éve itt vagyok. Több a rálátásom
ápr. 24. 00:36
 35/44 anonim ***** válasza:
#34: Szintén Németországban élek és ugyanezt tapasztalatom. Egy fokkal mosolygósabbak a németek, mint a magyarok és látszik rajtuk, hogy nincs annyi anyagi gondjuk mint nekünk.
ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Én havonta 450-500 ezer nettóból élek.


Saját ingatlanban élek, amiért 15 évet dolgoztam.

Élelmiszerre havonta: 60-80 ezer forintot költök. Nyáron kevesebbet mert a kertben sok mindent megtudok termelni.

Kocsim nincsen, mert nincsen rá szükségem.

Hobbi: inkább 2-3 havonta szoktam költeni, ilyen célra.

Ruhát és cipőt ritkán veszek, de akkor inkább jobb minőséget.

Évente 2x megyek nyaralni, belföld és külföld.


Németországban a 1550 nettó, az csak a minimálbér. Oké... Havonta félre teszel 800 eurót, de mellette elég rendesen nélkülöznöd kell.

Bocs hogy beleszolok, de az ilyen fagyasztott vackokkal, csak a saját egészségedet károsítod. Te nem Németországban élsz, ha nem Németországban vegetálsz, és saját magadat teszed tönkre.

Ezért nem éri meg kimenni külföldre.

ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
40%
#36: mondjuk ha megtanul németül, akkor 2-3 év múlva szerezhet jobb munkát és kb. meg is duplázhatja vagy triplázhatja a fizuját.
ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de ha eddig nem tanult meg németül akkor már nem látok rá nagy esélyt, hogy ezen változtatna a jövőben. A kérdező leraggat egy szinten, és neki ez megfelel, ezek szerint. Ha folyékonyan anyanyelviszinten beszélné a németnyelvet, akkor bizonyára jobb lehetőségei lennének. A fizetését biztos hogy nem fogja meg duplázni, vagy triplázni.

Én speciel, éltem Németországban, és az ilyen duplás és triplás fizetésekért, kellene egy jószakma és 4-5 évnyi szakmai tapasztalat.

36-os voltam.

ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
36. Azt tegyük hozzá hogy itt azért például a virsli nem 30% hús tartalmú mint otthoni...itt 80-95 szóval minőségibbek az itteni kaják
ápr. 24. 16:20
 40/44 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ha neked megfelel a jelenlegi életminőséged akkor csináljad, sok sikert kívánok a továbbiakban.

De, miért élsz kint külföldön? Jobb életvitel miatt? A magasabb fizetésért?

Mert jelenleg egyiket sem lehetne rólad elmondani.

Amúgy, 80-90%-kos hústartalmu ételeket Magyarországon is lehet vásárolni, és az árak nem igen térnek el a Német áraktól.

Miért vagy Németországban valójában? Egyik hónapról a másikra élsz, és majd 5-10 év múlva, veszel egy ingatlant Magyarországon?!

Én, éltem Németországban, és nem igazán tudom, hogy te mit keresel ott?!

Írjál egy normális választ, vagy felejtsed el, a kiírt kérdésedet!!

Apropó! A németnyelv mennyire megy?

ápr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!