Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen csaló, szélhámos,...

Milyen csaló, szélhámos, bullshit szakmákat ismersz az ingatlanosokon és a könyvelőkön kívül?

Figyelt kérdés

Az ingatlanosok 100%-ban csalók, szélhámosok. Igazi bullshit munka.


A könyvelők hasonlóan. Ez is egy bullshit, felesleges munka aminek csak a jelenlegi jogszabályozás miatt van élettere. Teljesen automatizálni lehetne az egészet ha megfelelő jogszabályokat találnánk ki.


Milyen csaló, szélhámos, bullshit szakmákat ismersz még ezeken kívül?



febr. 19. 03:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim válasza:
100%
A könyvelőket én is utálom, mindnek nagy az arca, semmit nem tudnak, csak határozottan nyomják a rizsát, aminek fele nem igaz. Eddig normálissal én még nem találkoztam. A pszichológusok is mind kattantak, azért választják ezt a szakmát.
ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 A kérdező kommentje:

"A könyvelőket én is utálom, mindnek nagy az arca, semmit nem tudnak, csak határozottan nyomják a rizsát, aminek fele nem igaz. Eddig normálissal én még nem találkoztam."


Pontosan!

ápr. 10. 23:12
 63/82 anonim ***** válasza:

Dettó, én sem tudom az ilyen "cégtemetős" dobóz, közpénzes bulibáróknak kik könyvelnek, de amikor odamegy az ember aztán mondja ezeket, néznek mint a hülyére, hogy dehát ilyet nem lehet, meg ők még erről nem hallottak!


Még újságot sem olvasnak? Csakmert elég sokat írnak ezekről!

ápr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:

"az állam ebből szétoszthatná magának, hogy hova mennyi jusson.."


Aztán úgy lopnák el azt is ahogy bírják!

Hiába ellenőriznék, hiába őriznék...


Én díjjazom, hogy rengetegen ellenzik a halálbüntetéstz (fleg a orupció miatt), de a világon a legnagyobb termelőországokban ez még mindíg a mai napig megvan! Sőt oda viszik a termelést is ahol van megbízhatóság...


Ezen kellene eltöprengeni!

ápr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:

Írok még néhány leúzós bullshit "szakmát":


Coach

Marketing tréner

Motivációs tréner

Pályázatíró

ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:

"Aztán úgy lopnák el azt is ahogy bírják!"

Miért, most nem tudják szerinted? Vagy nem tudják megtenni, hogy az egyik alapba beérkezett pénzeket máshová helyezik át?


Neked, mint adófizetőnek így is úgy is összesen X forintot kell befizetned.

Most úgy van, hogy neked kell kiszámítanod, bevallanod, hogy az X összeg milyen részösszegekből tevődik össze és 6-felé átutalnod.

Nagy könnyítés lenne, ha akkor már sokkal egyszerűbben csak egy számot kellene kiszámolnod. Ha csak annyi lenne a dolgod, hogy összeadd a számláid nettó értékét és annak kiszámold az Y százalékát, másodpercek alatt egy számológéppel és akkor az eredményül kapott X összeget elutalnod. Az áfa kiszámítása sem egy nagy kunszt, csak összegezni kell a számlákon lévőt áfákat típusuk szerint és amelyik befizetendő azt befizetni.

Nem kellene könyvelő, amit itt úgyis sokan utálnak. Nem a könyvelőket akarom védeni, de akkor döntsük már el, hogy legyen egyszerű adózás és ne kelljen könyvelő, vagy legyen a jelenlegi bonyolult adózás, amihez kelljen könyvelő.

ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 A kérdező kommentje:

"döntsük már el, hogy legyen egyszerű adózás és ne kelljen könyvelő, vagy legyen a jelenlegi bonyolult adózás, amihez kelljen könyvelő."


A mai világban egy vicc, hogy még létezik ilyen szakma, hogy könyvelés.

De már 20 évvel ezelőtt is így volt. Ésszerűsíteni és egyszerűsíteni kell az adójogszabályokat és az adózást, hogy automatizálható legyen. Ez nem egy megugorhatatlan dolog. Mindenki élete jobb lenne és eltűnnének végre ezek a szélhámos, hazudozó szutyok emberek: a könyvelők!

ápr. 11. 09:30
 68/82 anonim ***** válasza:

"Ésszerűsíteni és egyszerűsíteni kell az adójogszabályokat és az adózást, hogy automatizálható legyen."


Ezt mondom én is már mióta. De egyszerűsítik? Nem. Szívjál vele, tévedj el az adózás és járulékfizetés útvesztőjében, egyre több új adónem jön, még tovább bonyolódik.

ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:

Azért van bonyolítva az "adózás" hogy könnyebb legyen lopni, nem jöttetek még rá?


Minnél bonyolultabb és több az adó, annál több magánmilliárdos nő ki a földből!


Biztos véletlen!

ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:

"Azért van bonyolítva az "adózás" hogy könnyebb legyen lopni, nem jöttetek még rá?"

Ez olyan szempontból így van, hogy vannak lehetőségek a sok különböző adónemnél arra, hogy a cégek a lehető legkevesebbet fizessék be.

Míg ha lenne egyetlen egy befizetendő százalék, az túl egyértelmű lenne, kevés lehetőséget adna a trükközésre is.


A nagy vállalatok egyébként szokásosan úgy kerülik el az adófizetést, hogy kedvezményesebb adózású helyen van a székhelyük. Ez ellen úgy akartak védekezni, hogy be akarták vezetni a globális minimumadót a cégeknek, ami előírta volna, hogy összesen mennyinek kell lennie a minimális adótehernek, hogy ne legyenek adóparadicsomok, ahová a cégek áttelepülnek, hogy ne kelljen adót fizetni.

Csak mondom, hogy ez kb. 15% lett volna, aminél sokkal többet fizetnek be a magyar cégek adóba. Mégis megvétóztuk (mi is). Vajon miért? Mert több magyarnak is vannak olyan cégei, amik adóparadicsomokban vannak bejegyezve, hogy ne kelljen adózni (mert nem igaz, hogy nem viszik ki a magyar cégek a pénzt, bizony kiviszik) és a többi ezzel az adóval egyet nem értő országban is sok cég van, ami így kerüli el az adófizetést.

ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!