Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Marketplace. Mi tévő legyek,...

Marketplace. Mi tévő legyek, hogy ne fordulhasson elő többet?

Figyelt kérdés
Facebook, marketplacen meg hirdetem egy eladó tárgyat. Ami egy nagy értékű óra volt. Majd jött egy vevő jelölt, aki messengeren rám írt hogy foxposton keresztül meg venné. Mondom ok. Erre elkérte az e-mail címemet. Ebbe még bele mentem és meg adtam neki az e-mai címemet. (De csak az e-mail címemet adtam meg!) majd az E-mailemre küldött egy foxpost linket, ahol banki adatokat akartak volna tőlem kérni. Banki belépő e-mail címet és jelszót akartak volna kérni! Ebbe viszont nem mentem bele! Nem adtam meg a banki adataimat! Mert azt még a bank sem kérheti! Nem hogy a Foxpost! És ez már nem az első ilyen eset. Ezt a " [link] linket küldték el nekem E-mailban, a notice_message366733@icloud.com e-mail címről. Mivel banki adatokat akartak kérni. Igy vissza írtam messengeren hogy ez egy adat halász E-mail. Majd ezután az illető le tiltott. De még mielőtt le tiltott volna sikerült az adat lapját megnéznem, és csupa ciril betűs ismerősei voltak. Több ezer ciril betüs ismerősei voltak. Ő maga az adat lapja szerint egy Mária nevű hölgy volt. Ez a leg utolsó esetem! De nem ez volt az első eset! Tényleg ennyire csalás gyanús a facebook marketplace? Érdemes egyáltalán ott hirdetni? Már mint a Facebook marketplace-en? Hol érdemes hirdetni? Hogy ne legyek csalás áldozata! Szóval a marketplace-el mindenki vigyázzon! Vajon a vatera.hu és a jofogás.hu is ilyen átverős oldalak mint a facebook marketplace? Szóval a marketplace-al vigyázni kell! Mint írtam is nem ez az első eset. Tavaly januárban egy telefont hírdetem meg a marketplace-n akkor is már meg próbáltak át verni. Most sikertelenül ismét. Mi tévő legyek, hogy ez ne fordulhasson elő többet? Hol lehet csalás biztosan hirdetni, ahol nem vernek át, és nem botlok adathalászok csapdájába.

jan. 28. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ezen ilyen sajnos. Nagyon ritkán hirdetek, de olyankor napi több ilyen is ír. Zárd rövidre, aztán annyi.
jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem adod meg a számlaszámodat, akkor hogy tudnak utalni rá????
jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
2# Banki privát adatokat kértek , neked az olvasás értelmezés luxus ?
jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es! Már miért adjam meg? Aztán meg nézd már meg azt a linket alaposabban! Oda miért adjam meg! Ráadásul nem is bankszámla számot kért! Hanem banki belépő kódokat, köztük banki belépéshez szükséges e-malil és jelszót kértek Foxposton keresztül! Te ennyire buta vagy hogy harmadik félnek ki adod bank belépő kódjaidat? Akkor te nagyon buta vagy! Vagy csak szimplán tudtatlan!
jan. 28. 18:04
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem egyszer kaptam már ilyet jofogáson is,szinte hihetetlen.Nyilván nem dőltem be.Csalás.
jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Én mindig kiírom, hogy hol van a meghirdetett tárgy és csak személyes átvétellel adom. De ha veszek valamit akkor is csak személyesen veszem át a dolgot.
jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

A Marketplace egy trágyadomb. Ott csak csalók és mozdonyszőkék vannak.

Amúgy az említett linknél már a domain nevet is elég megnézni, hogy leríjon, hogy csalás... lost-host.site, komolyan? Tényleg nagy az Isten állatkertje, ha valaki ennek bedől!


A marketplace-t hanyagold, ha jót akarsz magadnak. Számítógépes cuccokhoz ott van a hardverapró, minden máshoz meg a vatera vagy esetleg a jófogás.

jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-esnek! Egy Apple Watch-ot hirdetek eladásra! És igen a vatera.hu-n is és a hardverapró-n is hirdetem, meg a jófogáson is + a Marketplacen.
jan. 28. 19:03
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sokat hirdetek, gyakorlatilag mindenféle platformon, így tapasztalatból írok... Sajnos mindenhol nagy számban fogsz találkozni kamuprofilos adathalász próbálkozókkal, mindegy hogy Marketplace, Jófogás, Startapró, Vinted stb.


A megoldás nagyon egyszerű: ha futárt akar hozzád küldeni, vagy az e-mail címedet kéri, vagy nagyon magyartalanul ír (mintha Google Fordítóval lenne lefordítva), akkor simán csak hagyd figyelmen kívül az üzenetet, és tilts a felhasználót. 99% az esélye, hogy ezekben az esetekben adathalász csalóval van dolgod. Nem kell velük foglalkozni.

jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 scamdemic ***** válasza:
62%

* Mitévő

[link]

jan. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!