Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyugdíj előtti segély (NYES)...

Nyugdíj előtti segély (NYES) igénylésekor csak a ténylegesen ledolgozott évek számítanak?

Figyelt kérdés

Ez áll a kimutatásban :


"20 év 328 nap nyugdíj jogosultság elbírálásához figyelembe vehető szolgálati idővel"


“9 év 217 nap keresőtevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idővel"


Illetve, ha 4 órában dolgoztam 10 évig az csak 5 évnek számít (NYES-nél) ?



2023. okt. 6. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

15 év szolgálati idő kell a NYES-hez legalább. Ez neked megvan -> 20 év 328 nap.


Azt ismeretlenül én sem tudom, hogy a 20 évből hogyan sikerült munkával csak 9 év 217 napot összeszedni. Mit csináltál majdnem 11 évig? Gyermekgondozási ellátásokon voltál?


"Illetve, ha 4 órában dolgoztam 10 évig az csak 5 évnek számít"

Nem. Minden munkaviszonyos nap - függetlenül a munkaidő mértékétől - 1 nap szolgálati időnek számít.

2023. okt. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Gyermekgondozási ellátásokon voltál?"


Igen.

2023. okt. 7. 07:47
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak kissé bizonytalan vagyok, mert mások azt mondták, hogy a NYES-nél csak azt veszik figyelembe, mennyit dolgoztál. Táppénz, GYES, stb. nem számolják bele, csak a rendes nyugdíjba. Hivatali dolgozót is megkérdeztem, ő ezt mondta. Remélem neked van igazad. Köszi a választ.
2023. okt. 7. 17:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég világosak a szabályok. Ahhoz hogy nyes-t kapjál rendelkezned kell a nyugdíj megállapításhoz szükséges feltételekkel + legalább 60 év életkor + egy éven belül munkanélkülin töltött idő. Én végig játszottam, kérdezz ha szükséges.
2023. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Minden mással tisztában vagyok. Egyedül az nem volt világos, hogy csak a tisztán ledolgozott éveket veszik-e majd figyelembe (ami nálam jelenleg 9 év 217 nap), vagy beleveszik a táppénzt/gyest/gyetet stb., mert így megvan a 20 év 328 napom.
2023. okt. 7. 20:17
 6/11 A kérdező kommentje:

Nincs nő ismerősöm, aki NYES-en van, így nem tudtam kit megkérdezni erről.

Ez az egy dolog aggasztott.

2023. okt. 7. 20:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy tünt, hogy nem "szívesen" adták meg a Nyes-t. Mintha irigyek lennének.. Figyelj az elbíráláskor!
2023. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jogszabály szerint az jogosult a NYES-re, aki rendelkezik az öregségi teljes nyugdíjhoz szükséges legalább 20 év szolgálati idővel, résznyugdíj esetén 15 év szolgálati idővel.


Az ügyintézéshez szükséges dokumentumok, okmányok:

• Kérelem

• Határozat vagy Hatósági bizonyítvány az öregségi nyugdíj megállapításához szükséges szolgálati időről.


Mást nem is kérnek hozzá. Az öregségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati időd neked 20 év 328 nap. Pont.


Mindegy, hogy ki mit mond, és hol ül a székében az, aki mondja, a jogszabály az irányadó. Ezt még egy hivatali dolgozó sem írhatja felül.

2023. okt. 8. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Ez így van. Én úgy gondolom, hogy az ügyintézőnek tájékoztatni kellene az adott ügyfelet ha az jogosult valamire, és esetleg nem tud róla. Amikor munkanélkülin voltam egy szóval nem említették a NYES-t, pedig ahogy később kiderült jogosult voltam. Véletlenül bukkantam rá erre a lehetőségre. Amikor megemlítettem az ügyintézőnek kb. ezt mondta: Ja igen, lehet róla szó....
2023. okt. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es! Én is így gondolnám, de mint a gyakorlat mutatja, sajnos nem mindig van így.
2023. okt. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!