Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kormányablak vs. munkaügyi?

Kormányablak vs. munkaügyi?

Figyelt kérdés

Igazából 2 kérdésem lenne. Próbáltam használható egyértelmű infót szerezni, de nem igazán találtam, hátha van itt valaki aki tudja, akár tapasztalatból, akár akárhonnan.


Jópár év után most lettem először munkanélküli (középsuli óta folyamatosan dolgoztam). Be kéne jelentkezzek álláskeresőnek, illetve hogy megállapítsák a járadékot.


Régebben, Anyámmal még a Munkaügyi Központba kellett menni, és abból is a területileg illetékes helyre (Ráday u. 42-44.), nem akármelyikbe.


Viszont most azért biztos ami biztos alapon ránéztem, és lehet az időpontfoglalóban a "Munkaügy, foglalkoztatás --> Álláskeresők nyilvántartása --> Álláskeresők nyilvántartásba vétele iránti kérelem (15 perc) MUNKP00060" ügykör alatt, a Kormányablakba (Bakáts tér 14.) is időpontot foglalni.


Két különálló épület, nem ugyanarról a helyről van szó.


Érdeklődnék, hogy tudja-e valaki, ez azt jelenti, hogy ma már a Kormányablakban is lehet Foglalkoztatási Osztályos ügyeket intézni (legalábbis ezt), vagy ott igazából átirányítanának a mögöttük lévő épületbe?


A második kérdésem pedig az lenne, hogy a lakcímkártya szerinti Kormányablakba kell menni, vagy lehet máshova is, ezzel az üggyel?


Mert a jogosítványomat, személyimet, útlevelemet, mind tudtam eddig másikban intézni, de ezek mind Okmányirodai ügyek voltak alapból (egyedül bérlek lakást, lakcímkártyán nem szerepel, csak a IX. kerületi állandóm).


Előre is köszönöm a segítséget!



2023. febr. 4. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"A második kérdésem pedig az lenne, hogy a lakcímkártya szerinti Kormányablakba kell menni, vagy lehet máshova is, ezzel az üggyel?"


A lakcím szerint illetékes munkaügyi szervnél kell igényelni az ellátást.


Ha a lakcímeden kívül érvényes tartózkodási hely is szerepel a lakcímkártyádon, akkor Te döntöd el, hogy melyikhez tartozó illetékes munkaügyi szervnél kérvényezed az ellátást.


Ez alapján meg tudod állapítani, hogy hova tartozol:

[link]


Beírod a megyét, és megadja neked a járási hivatalokat, valamint település szerint is tudsz keresni illetékességet -> alul van hivatkozás hozzá.

Akkor a találatként kapott település kormányhivatalához kell benyújtani a kérelmed.


Például mondjuk Ete a lakcímed. Az Komárom-Esztergom megyében van. Ete települést Kisbér Járási Hivatalnál tüntette fel, tehát a Kisbéren található kormányhivatalban intézik az álláskeresési járadék ügyedet, ha Ete szerepel a lakcímkártyádon.

2023. febr. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De akkor miért lehet a Kormányablakba is (ami sok esetben, főleg Budapesten, teljesen más helyszín is, mint a Foglalkoztatási osztály) időpontot foglalni erre az Ügykörre?
2023. febr. 5. 10:53
 3/3 anonim ***** válasza:
20%

Fogalmam nincs, nem tartozom Budapesthez, így nem látom át a dolgot.

Lehet, hogy foglalás előtt megajánlja a helyszínt kiválasztásra, vagy foglalás után tájékoztat arról, hogy valójában hol találod a lakcímed szerinti "helyszínt".

2023. febr. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!