Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feleségem Magyarországon szül...

Werhetetlen9999 kérdése:

Feleségem Magyarországon szül külföldről kaphat valami támogatást ha kijön?

Figyelt kérdés

Németországban dolgozom feleségem otthon szül és utánna a picivel tervezzük itt kint munka viszonya neki itt nem volt.

Valami támogatást lehet így igénybe venni németben?

Mint pl otthon: gyes?gyed? Egyéb..



2022. febr. 3. 18:04
 1/5 Valentino BROssi ***** válasza:
79%
A török meg arab migrik csinálták ezt régen család újraegyesítés néven, de rájöttek a németek, hogy nem annyira jó ötlet a helyiek adójából finanszírozni a bevándorló túlszaporulatot. Kindergeld jár ha bejelentkezik német lakcímre, de az mondjuk havonta egy családi vacsora ára egy közepesen felkapott étteremben (150 €/hó), nem jelentős támogatás.
2022. febr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a 150 euró és kedvezőbb adókategória is segítség.
2022. febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Imádhatják kint az eféle "migránsokat". :)
2022. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Kindergeld 219 Euro havonta. Az Elterngeld-et is meg lehet igényelni, figyelembe veszik a szülés előtti utolsó 12 hónap fizetését akkor is ha az magyarországi munkaviszonybol származik viszont sok fordítanivalóval jár, a havi munkabér kimutatást le kell fordíttatni, nem elég egy sima igazolás a feleséged bruttó és nettó keresetéről.

És kell a születési anyakönyvi kivonat fordítása, és ha jól emlékszem akkor a szülők házassági anyakönyvi kivonata is, de ennek járjatok utána. Amint kiköltözik a feleséged, az első, hogy rögtön bejelentitek a német lakcímre és intézitek a családi betegbiztosítást, ehhez kell Magyarországról is egy igazolás hogy ő állami tb biztosított volt az elmúlt x időben. Aztán persze rögtön kezdhetitek a kindergeld és az Elterngeld igénylését. A kindergeld viszonylag hamar átfut, az Elterngeld ha jól emlékszem kb 4 hónapot tartott,pedig a szükséges munkáltatói dolgokat időben lefordítattam. Nekem annyival volt egyszerűbb hogy én már kiköltöztem hamarabb és itt házasodtunk össze és itt is szültem,igy a házassági anyakönyvi kivonat és a fiunk születési anyakönyvi kivonata németül alapból meg volt.

2022. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ehhez nem feltétlen kell kimennie.


Létezik egy olyan EU-s szabály, ami a migráns munkavállalók családtagjai számára biztosít egy olyan lehetőséget, hogy például családi-pótlékot kapjanak. Ezt ausztriában a bmf-nél kell intézni, németben nem tudom hogy működik ez..

2022. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!