Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy azok, akik spórolnak, nem élnek?

Figyelt kérdés
Számos, takarékoskodással foglalkozó kérdés alatt olvashatók olyan válaszok, amelyek írói szerint jobb elverni a megkeresett pénzt, mert "csak akkor élsz". Miért gondolják ők ezt így? Miért gondolják, hogy a takarékos, spórolós emberek lemaradnak valamiről?

2021. jún. 29. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván olyan emberekről beszélünk itt, akik nem elégedettek az életükkel, és sokkal inkább hajlamosak az impulzusköltekezésre, hogy ezzel adjanak maguknak valami kis boldogság löketet. Ők meg nyilván igazolni szeretnék a saját impulzusköltekezésüket, és nem szembesülni azzal, hogy hiábavalóságokra tapsolják el a pénzt.


De olyat is ismerek, aki tényleg teljesen abba leli az örömét, hogy elbulizza amit meg keres, nem foglalkozik vele hogy mi lesz x év múlva, az adott pillanatban akarja jól érezni magát, és ezzel tök jól el van.

2021. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a két véglet vagyok.

Van, hogy kuporgatok az utolsó fillérig valamire (nyaralásra, valami nagyobb értékű dologra, a jövőre) majd egyszer mintha csak elvágnának bennem valamit felötlik, hogy mi van, ha holnap elüt egy autó, elvisz egy szívroham vagy akármi. Akkor komolyan nem ettem degeszre magam a burgerkingben és nem vettem meg azt a cipőt vagy könyvet?

Ettől függetlenül mindig van félretett pénzem ilyen vészhelyzetek esetére, ha elromlik valami vagy kellene a kutyára egy nagyobb orvosi kiadás stb... de én ezzel a mi van ha meghalok érzésemmel inkább pont úgy gondolom, hogy aki spórol az nem fél a holnaptól.

2021. júl. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is spórolós vagyok, de nem engedem hogy csak ez legyen az életem egyetlen része. Mellette ugyan úgy élek, amire szükségem van meg veszem. Hülyeségre nem költöm a pénzt pl... cigaretta, alkohol, drog.. stb..

Évente el tudok menni 2 hétre nyaralni vagy ha kell egy cipő nem okoz problémát meg vennem, mert mindig van hova nyúlnom.

Számítógépen tervezem meg a havi be és kiadásaimat, amit minden hónap ellenőrzők.

Ezenkívül mindig tartok itthon kézpénzt 100-300.000 között, plusz valamennyi euró.

Akik el verik a meg keresett pénzt, azoknak soha nem lesz semmi amit majd fel tudjon mutatni, hogy mit ért el. Belőlük lesznek a drogosok, alkoholisták, vagy hajléktalanok.

Meg kell tanulni a pénzzel bánni és kezelni. Ezt már álltalános iskolába kellene tanítani.

2021. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!