Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Gépkocsi tulajdonosváltáskor...

Gépkocsi tulajdonosváltáskor ellenőrzik az új KGF megkötésekor, hogy a régi tulajdonosnak volt-e érvényes biztosítása?

Figyelt kérdés
Tulajdonosváltás bejelentésekor tudom, hogy kérik az új tulajdonos felelősségbiztosítását, csak azt nem tudom, hogy az új tulaj gond nélkül megkötheti-e akkor, ha a forgalomban lévő autónak nem volt érvényes biztosítása, vagy a kieső időszakra kell-e neki vagy a régi tulajnak utólag kötni vagy díjat fizetni

2021. máj. 21. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze a régi tulajhoz semmi közünk
2021. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de nem tudtam értelmezni.

Persze, hogy fogják ellenőrizni (és nem tudja megkötni a kieső időszakon kívüli biztosítás pótlása nélkül, ami a régi tulajnak a dolga)

Vagy simán megkötheti a biztosítást az új tulaj.


A kérdés az, hogyha kifizették az autó árát, akkor az eladónak nem érdeke az utólagos pótlás, és csak körülményesen fizetne-e esetleg, ha tisztességtelen, vagy ez csak indokolatlan para.

2021. máj. 21. 08:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Az eladónak érdeke a pótlás mert a fadezetlensegi díj az övé. De az uj tulajnak ehhez nincs köze
2021. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Így már érthető, köszönöm.
2021. máj. 21. 09:24
 5/5 anonim ***** válasza:
ha eladja valaki az autót, senki se fogja kérni utólag úgy a fedezetlenségi díjat. A vevőnek meg pláne semmi köze hozzá. Vétel után azonnal köt egyet és kész.
2021. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!