Kaphatnánk lakáshitelt?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő lenne, a párom 5 éve dolgozik egy cégnél bruttó 125 E, én fél éve 105 E, erre kapnánk lakáshitelt? illetve ehhez házasoknak kell lennünk? Köszönöm a segítséget.
2010. máj. 5. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Hitelfelvételnél a számlára érkező nettó jövedelmet nézi a bank. Ha most vásároltok, akkor le tudtok szerződni május 31ig a bankkal, így elvárás kb. annyi van, hogy legyen 25-30% önerőtök és elvileg vehettek fel hitelt. Önerő lehet pótingatlan is.

Június 1. után a jövedelmetek kb. 30%a lesz terhelhető, tehát akkor kell a már említett önerő és a törlesztőtök nem lehet több várhatóan az igazolható jövedelem 30%-nál.

Díjmentesen dolgozó hiteltanácsadó vagyok (választott bank fizeti a munkám). Örülnék, ha írnál privit ha a hitelfelvétel mellett döntesz.

2010. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék beleszólni de d.u. hasonló kérdést tettem fel és egy válasz kivételével mindenki inkább óvatosságra intett sőt valaki hülyének is nézett hogy ilyen keresettel akarunk felvenni hitelt
2010. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

apropó (23.15) sztem az összes bank egy köcsög pénzéhes hiéna egytől egyig mert ahányat én vagyis mi a párommal végigjártunk semmi értelme mindenhol önerő vagy ingatlan jelzálog vagy csillagászati kereset meg a kis f.....szom.


ÉLJEN MAGYARORSZÁG meg a magyar birka nép hogy ezt a sok szart eltűri röviden ennyi ( de azért sok szerencsét )

2010. máj. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az első válaszoló vagyok, aki hiteltanácsadó is. Nem az volt a kérdés, hogy jó dolog-e hitelt felvenni, hanem az, hogy megoldható-e... Felnőtt emberek vagyunk és tudnunk kell, hogy mennyit tudunk bevállalni. Lehet, hogy a kérdező kap zsebbe is vagy támogatja a család... Ez nem derül ki a kérdésből. Lényeg, hogy elvben hitelképes...
2010. máj. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Ennyire tuti nem adnak hitelt, ha hiteltanácsadó vagy, akkor tudnod kéne...

Nálunk a férjemnek 155000, nekem 142000Ft a bruttóm, erre éppen csak megkaptuk 1.5 éve még a válság előtt! Ha csak most állnánk neki, nem kapnánk már meg, ezt egy olyan hiteltanácsadó mondta, aki nem hitegeti az embereket, hanem a szemükbe mondja, hogy ezzel a fizuval hitelképes vagy nem.

2010. máj. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A hiteltanácsadónak válaszolnék! Elnézést kérek a jó előbbi megnyílvánulásomért De, mi a párommal tudjuk mit tudnánk bevállalni csak sajnos nincs az a hiteltanácsadó se banki alkalmazott se senki aki nekünk segíteni tudott volna. Jelenleg a párommal az ő szülei házában élünk és szeretnénk az életünket újrakezdeni viszont nagyon sok hátránnyal indulunk és ez már csak rosszabb lesz ahogy a dolgok kinéznek hiába kormányváltás stb. a kis pénzű emberek nem jutnak pénzhez ha csak nem csal lop hazudik. Ön is csak azt tudná javasolni hogy a jelenlegi lakhelyünket tetessük jelzálog alá vagy ilyesmi
2010. máj. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedet nem lehet megválaszolni, mert ennyi adat nem elég ahhoz, hogy eldönthessem, hitelképesek vagytok-e vagy sem.

Számít, hogy mennyibe kerül a megvásárolandó ingatlan, számít, hogy mennyi önerőtök van, van-e pót ingatlan fedezet, a jövedelem bankszámlára érkezik-e, stb, stb.


Még egy minimálbéres házaspár is hitelképes ma akár 7-8 mill. Ft lakáshitelre is, de csak bizonyos esetekben. Az egyik lehetséges variáció, ha a lakás értéke kb 14-15 mill. Ft és a különbözet megvan önerőként.


Egy másik lehetséges variáció, ha pl egyáltalán nincs önerő, a vételár 7-8 mill Ft, de van legalább még egy hasonló értékű ingatlan, ami bevonható fedezetnek, mint a megvásárolandó lakás, akkor szintén megoldható a lakásvásárlás

2010. máj. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok.


Az általam bemutatott variációk, lehetőségek jún 11-én megint változni fognak egy új kormányrendelet lapján. Még nehezebb lesz lakáshitelhez jutni, mert akkor már a kis jövedelműek valóban nem lesznek hitelképesek még akkor sem, ha megfelelő fedezettel rendelkeznek.


Egy hiteltanácsadó

2010. máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az 1. és 4. választ írtam. az 5. válaszolónak írnám, hogy nem szoktam hitegetni az ügyfeleimet. Gyerek, főiskola és munka mellett nincs időm az ügyfeleim hitelénél felesleges köröket futni. Nem azt mondtam, hogy a kérdés kiírójának bárhol adnak hitelt, hanem azt, hogy a már leírt feltételek mellett van bank, aki a fenti jövedelem mellett, jelen szabályozások figyelembevételével ad hitelt. Kérdés kiírójának elvileg a nettó jövedelme 79.580+91862= 171.442 ft. Feltételezzük, hogy 10millióért szeretnének lakást vásárolni Bp-en. A lakásvásárlásba beleteszik az általam írt 25-30% önerőt, tehát legyen ez 2.800ezer ft (pótingatlannal helyettesíthető). Felvesznek 7,2milliót 300 hónapra ft alapon. HAvi 60.373 ft lenne a törlesztőjük havonta, ami előre láthatóan nem nő a 2. fél évtől.
2010. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!