Kiléphetek a hitelből?

Figyelt kérdés
Építési hitelnél adóstársként szerepelek.A válásnál írtunk házassági vagyonközösség megszűnéséről papírt, ahol a volt férjem vállalta,hogy ő fizeti tovább a hitelt, illetve az én 1/2 tulajdonrészemet átadtam neki,kvázi "megváltásként". Széljegyről a mai napig nem vettek le a földhivatalnál,papír be lett adva.Viszont a volt férjem most elkezdte nem fizetni a hitelt,vagyis több mint 90 napig nem fizette,és felkerültem a KHR listára.A már említett okirattal tudom a Banknál kérvényezni,hogy vegyenek ki a hitelből?Semmi közöm az ingatlanhoz 4 éve (bizonyíthatóan). Másik adóstárssal nem tud engem kiváltani.Minden megoldás érdekel.Az ünnepek után természetesen felkeresem az illetékeseket,illetve ügyvédet,de szeretném kikérni a véleményeket.Köszönöm.
2013. dec. 23. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Még akkor sem sok esélyed van, ha Bírósági ítéleted van a vagyonmegosztásról. Ha csak papír, akkor semmi.Jelzáloghitelnél a bankok ragaszkodnak adóstárshoz. Ha a férjed nem talál helyetted olyan adóstársat, akit a bank is elfogad, akkor maradsz te.

Ezt még a váláskor kellett volna elintézni a banknál.

2013. dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól megszívattad magad. Házad már nincs, de fizethetsz...
2013. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem is akartam magamnak,illetve attól még,hogy adóstárs vagyok,a bank egyszer sem követelt pénzt tőlem.
2013. dec. 24. 04:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy közös hitelből csak a bank engedélyével lehet kilépni, ezt nem befolyásolja a házasság felbomlása. Ha az exférjed nem hitelképes egyedül, vagy nem tudtok megfelelő adóstársat felmutatni helyetted, akkor az engedélyt nem fogja megadni a bank, mert neki az az érdeke, hogy a hitel részleteit továbbra is be tudja szedni adóstól, vagy adóstárstól. Addig, amíg az adós fizeti/fizette a hitelt, a bank nem kér az adóstárstól semmit, de mivel a hitel visszafizetésért egyetemlegesen felel adós és adóstárs is, a bank az adóstárstól fogja követelheti a tartozás megfizetését az adós nem teljesítése esetén.


A kölcsönszerződést nem befolyásolja, hogy Ti menet közben elváltatok. A bankot nem érdekli az a tény, hogy a házasság megszűnt, hiszen a kölcsönszerződés azért jött létre, mert Ti házat építettetek. A házból az 1/2-ed tulajdonrészed átadásához is a bank engedélye kell, viszont az, hogy megválsz a tulajdonrészedtől, még nem mentesít a hiteltől. Attól még a hitelből nem fog kiengedni Téged a bank, nem fogja elfogadni megváltásként, ezért a helyedben ezt a lépést alaposan átgondolnám. Én csak akkor mondanék le a fél házról, ha a bank is kivezet a hitelből.

Téged a bíróságon történt megegyezés, megállapodás csak arra jogosít fel, hogy az exférjeden minden tartozást követelhetsz akár bírósági úton is, amit majd a bank tőled kér, ha ő nem fizet, de ez a jogod nem mentesít téged a banki tartozás megfizetésétől. Az a szerződés most is élő, most is köt téged.

Neked nagyon is van közöd az ingatlanhoz, nem véletlen, hogy nem vett le a Földhivatal a tulajdoni lapról, hiszen a bank engedélye nélkül ezt nem is teheti meg.

Az a legnagyobb probléma, hogy fordítva gondolkoztatok. Előbb a bankkal kellett volna tárgyalni, megállapodni és ha ez sikerül, csak utána intézni a többit, de ha a bank nem enged ki a kötelékből, akkor másban kellett volna megállapodni.


Elválni sokkal könnyebb, mint egy közös hitelből kiszállni. Ha a bank nem járul hozzá, akkor gyakorlatilag csak az ingatlan értékesítése segít.

2013. dec. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!