Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Értitek az "új szocpolt"?...

Értitek az "új szocpolt"? Milyen kamattámogatás?

Figyelt kérdés
Azt már látom, hogy vissza nem térítendő összeg nincs, nem lesz. De valaki emberi nyelvre fordítaná nekem ezt az okt. 1-től hatályba lépő segélyt?
2009. aug. 27. 11:59
 1/7 A kérdező kommentje:
2009. aug. 27. 12:00
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

Ezeket a cikkeket olvastam, de egyszerűen nem világos. Túl bonyolult nekem, segítsen ki valaki! :)

2009. aug. 27. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Elolvastam a két cikket, ha van konkrét kérdésed, tedd fel, mert így nem tudom, melyik részét nem érted... aztán szívesen válaszolok, ha tudok :)
2009. aug. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ugye azelőtt úgy volt, hogy ha volt már gyerekem, vagy bevállaltam, hogy lesz x gyerekem, akkor kapom bizonyos összeget lakásvásárlásra, felújításra.

Nekem viszont most van 9,5 M Ft-om, lakást szeretnék venni Pesten, mondjuk 12-15 M-ért, akkor ők ezt hogyan támogatják? Előre vállalhatunk párommal gyereket, vagy majd ha megvannak a gyerekek, akkor jár a támogatás? És konkrétan mivel támogatnak, minek a százalékával? kifizetik a hitelem kamatját, vagy mi a szösz? És házasnak kell lennünk?

(mindketten 35 alatt vagyunk és nincs még lakásunk, a feltételeknek megfelelünk)

Köszi!

2009. aug. 27. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor jár a támogatás, ha már megvannak a gyerekek, legalábbis az a támogatás, ami gyerekfüggő.

Az igénylési feltételeknek bőven megfeleltek, mind az ingatlan értéke, mind pedig a hitelösszeg, életkor, "ingatlantalanság" tekintetében.

A bankoknál létező lakáscélú hitelek (vásárlási, ill. építési) kamatából kaphattok kamattámogatást. Ennek mértéke az aktuális állampapírhozam 50%-a, ha nincs gyereketek, ha van, akkor ez a százalék nő, számtól függően. A jelenlegi adatok alapján a cikkíró 4,5-5% THM csökkenést számolt ki. Ez jön le a kamatból.

A dolog egyik legnagyobb szépséghibája, hogy csak újépítésű lakás vásárlására igényelheted, (vagy építésre), ami egyből jelentősen csökkenti a megvásárolható ingatlanok számát.

2009. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi, hogy nem adhatod el a támogatott hitelből vásárolt lakást 1 évig, ill., ha a hiteligényléstől számított 5 évre visszamenőleg adtad el az ingatlanodat, az adásvételi szerződésben szereplő teljes összeget bele kell forgatnod az új lakásba és csak efölötti részre kérhetsz hitelt a már említett összeghatárokig.

Nem írja a cikk, hogy házasnak kell lenni feltétlenül, elvileg egyedülállóként is lehet igényelni.

Azért jó lett volna, ha a cikk utal a törvényre, törvénytervezetre, ami egy cikknél azért hitelesebb forrásnak tekinthető, amiket írtam, az általad megadott linkek alapján íródott.

2009. aug. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. aug. 27. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!