Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál a legérdemesebb...

Melyik banknál a legérdemesebb számlaszámot nyitni?

Figyelt kérdés
Most megyek majd egyetemre és még nem volt eddig bankszámlám. Hol vannak a legkedvezőbb feltételek? Köszi a segítséget előre is!
2012. júl. 18. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, nézd végig a bank ajánlatait és döntsd el magad. Mindenhol más az előny és más a hátrány.

Amiben esetleg eltérnek:

Számlavezetési díj ( 0-50 ft/hó)

bankkártya díja ( 0-500 ft /év)

bankkártya típusa ( internetes fizetésre alkalmas e)

Átutalás díja ( 0-400 ft / alkalom)

(( Sok helyen rendzseres átutalási megbízással olcsóbb az utalás, azzal is meg lehet csinálni, hogy csak egyszer utalsz))

ATM-ek sűrűsége

Kp. felvétel ingyenessége

Ha rászánsz havi 50 forintot, akkor a CIB-et vagy az MKB-t javaslom.

Bár én úgy vagyok vele, hogy nem vagyok hajlandó fizetni azért, hogy kezelhessék a pénzemet, ezért ERSTE számlám van, én azt ajánlom.

2012. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod! akkor az a kérdésem mostmár hogy van olyan bank ahol mindez ingyenes és neten is lehet használni a kártyát? :D
2012. júl. 18. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Én javaslom a Gránit Bankot.
2012. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ahol minden ingyen van és minden a legjobb, olyan nincs.

De ha nem vagy túlságosan konzervatív, ki tudsz jönni jól. Nekem van egy AXA számlám, ahol a pénzkivéten kívül minden ingyen van, csak pénzt nem tudok berakni. Viszont 3 évig ingyen van dombornyomott kártyám. ( Utánna akár megszűntethetem és újra csinálhatok egy számlát.) E mellé van jelenleg egy OTP-s számlám, ahol tudok ingyen pénzt berakni és kivenni. Na a napokban ez meg lesz szüntetve és lesz helyette egy ERSTE, mert nincs kedvem a kártyámért fizetni.


Szóval ezzel a két számlával nekem lényegében ingyen van minden, bár csak 3 évig. ( utánna az axa kártya megújítása 3 évre 1000 forint, ami nem sok.)


Ha nem akarsz több számlát, akkor valami nem lesz ingyen, az tuti.


Ui: Most hallottam először, hogy a Gránit banknak is van diákszámlája. Megnéztem. Kicsit drága, de legalább havi 4 kp. felvét ingyenes. Akinek fontos a sok kp. felvét, annak jó lehet.

2012. júl. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!