Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végrehajtónak jár-e pénz ha...

A végrehajtónak jár-e pénz ha nem is ő hajtotta be a tartozást?

Figyelt kérdés
A családban volt egy személyi kölcsön, 2 adóst és 1 adóstársat kért a bank. Sajnos eljutottak oda, hogy nem tudták fizetni. A bank a nyugdíjasnak letiltotta a nyugdíjának 33%-át mivel a szerződésben ő aláírta, hogy hozzájárul, a másik két személyt végrehajtás alá vonta.Ez 2008-ban történt,akkor a tartozás kb 1 millió volt. A két adósnak nem volt akkor jövedelme.Most 2010. szeptemberében az egyik adós munkahelyére a végrehajtó megküldte a 2008-as teljes összeget, pedig két év alatt már a tizedére csökkent.Kértünk a banktól egyenleget kiadták hogy még 110.000.- ft van.Bevittük a végrehajtóhoz, aki azt kérdezte, hogy ezt a tartozást fizette-e valaki. Közöltük, hogy igen. Erre egy héten belül újra küldött egy levelet a munkahelynek ami még több volt mint az eredeti összeg. Közben telt az idő a nyugdíjastól is vonták, és az adóstárstól is. Most megküldte a bank, hogy letelt a tartozás. Kiderült,hogy amit a végrehajtó levont az mind az ő számlájára ment, a bank csak nyugdíjintézettől kapott pénzt.Felkerestük a végrehajtót, hogy miért jár neki a pénz amikor a nyugdíjat nem rajta keresztül vonták és ő nem hajtott be a tartozásból egy fillért sem . A titkárnő közölte, hogy a pénzért megdolgozott a végrehajtó úr, ha problémánk van forduljunk bírósághoz.És ráadásul igaz, hogy a hitel kifutott, de a végrehajtónak még jár 26.000.- ft, amit még februárban letiltanak. Így összesen kap 119.000.- Ft-tot, mert küldött 3 levelet. Nem tudom, hogy tényleg joga van a pénzhez?
2011. jan. 19. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebben az országban ész nélkül alakulnak a végrehajtóirodák, nagy biznisz ez manapság. Olyan pénzeket húznak, hogy az eszméletlen. Írj a Pszáf- nek. Többnyire törvénytelen eszközökkel húznak pénzt.
2011. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, jogilag sajnos igaza van a végrehajtónak, ugyanis a munkadíját jogszabály határozza meg (14/1994. (IX. 8.) IM rendelet), és az összege az ügyértékhez igazodik. Ez nem csak a jutalékra, hanem a munkadíjra is igaz, függetlenül attól, ténylegesen mennyit dolgozott. A közhiedelemmel ellentétben az ügyek nagyobb részében ez a végrehajtónak komoly veszteséget jelent (4000 Ft munkadíjért hónapokig, dolgozik egy ügyön, amit nem is utasíthat vissza, csak ez nem kerül be a médiába), máskor viszont az adóssal szemben igazságtalan. Igazából ez a díjszabási rendszer senkinek sem jó, de ez van, és valaki mindig szív miatta.


Más kérdés, hogy ha az egyik adóstól már majdnem be lett hajtva a teljes tartozás, akkor miért kellett a másik kettő ellen is végrehajtást indítani (pláne a teljes összegre, ami már nem is volt igaz)? Ezt viszont a banktól kéne megkérdezni, hiszen ő indította a végrehajtást.

2011. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de hogyne lenne jogos a végrehajtó követelése. A végrehajtás elindult, ezáltal a végrehajtás költségei felmerültek. A végrehajtó lehet, hogy nem foganatosított semmit, de a végrehajtási törvény szerint elsősorban a végrehajtás felmerülő költségeit kell behajtani. És ezért a végrehajtó a várható sikerdíját, a készkiadásainak költségeit és stb. jogosan követeli.

Valóban igaza van a titkárnőnek, hogy fordulj bírósághoz. A bíróság jogosult dönteni a végrehajtási költségekben, vannak "fix", törvényben biztosított költségek, de a készkiadásokat simán le szokta húzni a bíróság.


Emellett a végrehajtást neked elemi érdeked lett volna elkerülni, hiszen ha látható volt, hogy hamar térül a nyugdíjból, akkor a hitelező felé jelezni kellett volna, hogy ne indítsa el a végrehajtást.


A végrehajtási lap kiállíttatása önmagában is illetékköteles, így ezen költségek teljesen "jogosan" járnak!!

2011. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A bank a végrehajtást még 2008-ban indította, egyidőben a nyugdíj letiltásával. Az ügyintéző a bankban azt mondta, hogy ők folyamatosan tájékoztatták a végrehajtót a tartozás alakulásáról.Sajnos, mi nem tudtuk, hogy nekünk bármit is lehet tenni ebben az ügyben.
2011. jan. 19. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!