Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogy a CSÓK PLUSZ-nál...

Igaz, hogy a CSÓK PLUSZ-nál van minimum vásárlási érték?

Figyelt kérdés
Kalkuláltam egy oldalon és az 50M forintnál 62,5M forintot írt minimum vásárlási összegnek. Ez igaz? Tehát ha fel vesszük az 50M forintot, akkor nem vehetünk egy 38M forintos felújítandó/bővítendő ingatlant? Ezt nem igazán értem. Akkor ebben ez a csavar/átverés?

#CSOK Plusz #Minimum vásárlási érték
ápr. 28. 09:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nincs minimális vételár. Miért adnának egyáltalán 50M-s hitelt, ha csak 38M a vételára az ingatlannak? Akkor nincs mire elköltened a maradék 12M-t.

A 62,5M-s vételár esetén 20% önerő kell, ez 12,5M, és 80% lehet a hitel maximális összege, ez lehet 50M.

ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért akarjuk az 50M forintot, hogy abból még bővítsük majd idővel a házat, illetve berendezhessük úgy, ahogy a mi ízlésünknek megfelel. Ha rajtunk múlik, nem marad meg az a plusz 22M (mert még ott a babaváró is amiből van 10M forint). De ezekből mind modernebbé tennénk a megvásárolni kívánt házat, tehát a 100%-át elköltenénk az egésznek.
ápr. 28. 10:33
 3/14 anonim ***** válasza:

A CSOK Plusz felhasználási lehetősége széleskörű, ugyanis Magyarország területén lévő lakás vagy egylakásos lakóépület (családi ház)

építéséhez,vásárlásához,lakás megvásárlásával egybekötött bővítéséhez vagymeglévő lakás bővítéséhez egyaránt felhasználható, ugyanakkor bővítéssel nem járó szimpla korszerűsítésre, felújításra, illetve telekvásárlásra nem.

Szerintem a felújítási részt a babaváróból lehetne megoldani a berendezéssel együtt.

ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A felújításra nem tudjátok felvenni, max bővítésre. Vagyis csak a vételár mértékéig lehet hitelezni 20% önerővel.
ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Megvennénk a házat és a maradékból bővítenénk és felújítanánk…azt nem lehet? Bővítés mellett nem újíthatjuk fel, azt amit szeretnénk? Ezt ellenőrzik, hogy mit csinálunk azzal a pénzzel? Ígyis úgyis vissza kell fizetni a pénzt, sőt többet is, akkor nekik nem mindegy, hogy mi mire költjük? Sejtettem, hogy ebben van átverés és rejtett szivatás ok, na de, hogy ennyi? Ha mi egy olyan házat veszünk, viszonylag olcsón, ami konkrétan majd összedől, mert olyan állapotban van, akkor azt nem újíthatjuk fel? Annyira furcsa ez nekem….nem vagyok benne jártas, ezért nem látom át ennyire ezt az egészet és azért vagyok ennyire “értetlen”😅
ápr. 28. 12:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi ebben a szivatás? Ez egy kedvezményes lakáshitel tulajdonképpen. Ugyanazok az "alapok". Jelzálogot kapsz az ingatlanodra cserébe, annak az értéke pedig nem lehet több, mint az ingatlan értéke. A banknak ez a biztosíték.
ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nyugi, az 50 millahoz elég jól kell keresni.

Ez ugyanis egy hitel. Ugyanúgy hitelbiralat van előtte, mintha simán egy bankban vennél fel bármilyen más hitelt...

ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ebbe semmi átverés ninxs. Bővíteni lehet, arra kell teljes tervdokumentáció és szakaszosan fizetik, ha kész van, de többet nem fogsz kapni, mint az ingatlan értéke-az önerő és persze a jtm arányt is nézik.
ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jaaa értem. Tehát akkor, nem úgy van, hogy be megyünk a bankba és max 1-2 napon belül elbírálják és már utalják is az 50milkát, mint a babavárónál…kár. Azt hittem ez ennél egyszerűbb lesz és egy pár hónapon belül már az új házban fogunk lakni…😅én kis naív
ápr. 29. 11:08
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire alapfokú pénzügyiismereteid sincsenek, inkább ne vegyél fel hitelt.
ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!