Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megtakarítást válasszak...

Milyen megtakarítást válasszak 3-4 évre?

Figyelt kérdés

Ebben a "csodás" pénzügyi,gazdasági(politikai) helyzetben vajon mi a lehetséges megtakarítási forma,ha(hál'istennek)van havi pár-tízezrem ilyen célra?

Van tippetek?/valuta,lakáskassza,kincstárjegy? stb...

/"írt privit"-féle "tanács" NEM érdekel!!!/


2010. szept. 10. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ilyen csapongó gazdasági helyzetben én ékszereket vennék...

bár,l ha van havi "pár-tízezred", akkor érdemes megvárni, míg annyi összegyűlik, hogy esetleg kisebb ingatlant tudj belőle venni. Most úgyis nagyon olcsók...


devizát azért nem érdemes venni most, mert a forint jelenleg nagyon gyenge, így csak vesztenél a későbbi eladáson

kincstárjegyet meg azért nem vennék, mert a jelenlegi gazdaságpolitikát kicsit sem tartom "felelős"-nek.

2010. szept. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Befektetési alapot kell venni. Csomóféle közül lehet válogatni.
2010. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ilyesmiket?

[link]

2010. szept. 10. 15:42
 4/15 anonim ***** válasza:
hih elég vicces vagy:) szóval szakemberek tanácsa nem kell csak azoké akik csak hallomásból vagy hasracsapva tanácsolnak dolgokatxD ez jó:) sok sikert!
2010. szept. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tisztelt 00.06 ! A csládban van,aki hitt a "szakembereknek",azoknak az OVB-seknek,akik ilyen oldalakra járnak vadászni.Többet bukott,mint az,akinek Svájci frank alapú hitele van !Ő is itt kezdte,csa ő "rámozdult" az >írj privit< vonalra--rá is b@szott!!! Nem kicsit,nagyon.
2010. szept. 11. 14:02
 6/15 A kérdező kommentje:

Én tippeket szeretnék,kis egy-két mondatos tapasztalatokat,véleményeket,tanácsokat,linkeket,stb...

Sokat segítek én is--csak nekem pl. a barkács,-és a háztartási gépek vonal az erősségem.

2010. szept. 11. 14:08
 7/15 anonim ***** válasza:
a svájci frank alap megérte volna ha nincs válság, ha nem ovbs-sel csinálja valószínű az adott intézet üzletkötői is ezt tanácsolják, mert senki sem jós...nem hiába buktak sokan...azért kötötték így mert ez érte volna meg nekik, sajnos ez benne van,ez nem a tanácsadó hibája szerintem...mindegy igazad van ha magad csinálod csak magadat hibáztathatod majd, vagy megveregetheted a vállad..kívánom legyen úgy!( ja nem vagyok ám ovbs nehogy azt higyjétek:)
2010. szept. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én a saját megtakarításaim indításánál kizártam a tőzsdei alapos megtakarításokat! Ez még a válság előtt volt, és persze bebizonyosodott, hogy igazam volt. Ja, és euróban! (nem euró alapú, valóban euróban van a megtakarításom). az elmúlt 2 évben is évi 4,5%-ot hozott, az eurós!!!
2010. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Évi 4.5%??? Az még a banki betétnél is szarabb...


Én befektetési alappal évi 30%-ot értem el. Aztán elkezdtem tőzsdézni és rá 1 hónapra megérkezett a válság. Ekkor még a tapasztaltabb tőzsdések is vesztettek. Mindenki vesztett..alapok, tőzsdések...

Miután elvesztettem a pénzem, visszatértem a befektetési alapokhoz. Most megint simán meg lesz az évi 30%. Ráadásul ha annak idején nem kezdek el tőzsdézni, hanem maradok a befektetési alapnál, akkor 1 év mínusz után már visszajött volna a pénzem, és nem buktam volna el mindent. Szóval összességében a befektetési alapjaimmal pozitívban lennék. De hát hibákból tanul az ember..


Nekem most Erste Sparinvest-es van, mert azt könnyen tudom kezelni a neten. De vannak még jó alapok más banknál is.

2010. szept. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Persze attól függ ki mennyi pénz akar befektetni.

Több milliót én sem kockáztatnék.. Annak jó a tuti évi 4,5%.

Ezért kell úgymond egy portfóliót összeállítani, amiben van kockázat mentes és kockázatosabb rész is.

2010. szept. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!