Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a forgalomban lévő pénz...

Ha a forgalomban lévő pénz akkor keletkezik, mikor valaki hiteligénnyel fordul a bankhoz, akkor ki és hol állítja elő azt a pénzmennyiséget, amit kamatként fizet vissza minden adós?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hitelügyelteknél csak számlapénz keletkezik,forgalomba kerülő pénz nem.(Nincs készpénz a legtöbb esetben) Az csak akkor,ha valahol készpénzzel fizetnek.

A kettő nem ugyanaz.

2010. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy számlapénz keletkezik gyakorlatilag a semmiből a hitel folyósításakor. Ez tiszta. A kérdésem az volt, hogy a kamatként visszafizetett pénzmennyiség hol keletkezik, ha azt létrehozzák egyáltalán.
2010. aug. 20. 12:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért nem a semmiből van a bankoknak pénzük. Van meghatározott tőkéjük, amit ki tudnak adni hitelként (vannak például szerencsésebbek, akik befektetik a pénzüket és kamatot kapnak rá). Tehát van a banknak fedezete a kiadott hitel mögött.

Ami kamtot, kezelési költséget befizetsz, az a bank bevétele. A kiadott és befolyt pénzek közti különbség a nyeresége, amiből kifizeti az alkalmazottait, új fiókot nyit, új ATM-et helyet ki (befektet!), adókat fizet, és ami még ezután is megmarad az a nettó nyeresége. Na ez is több(száz)milliárdos nagyságrend...

De egyik helyen sem a "semmiből" lesz a pénz.

2010. aug. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Foglalkoztat engem is ez a kérdés.

Ha van egy kis időd, nézd meg, nagyon tanulságos.

[link]

2010. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ha a bank nem a semmiből kreálja a pénzt, ha a bank csak annyi pénzt adhat hitelbe, mit amennyivel rendelkezik, akkor miért 5% a kötelező banki tartalékráta? Miért nem 100%?


Azt tudom, hogy a bank bevétele többek közt a kamat is, de nem azt kérdeztem, hogy mi a bank bevétele. A kérdésem az volt, hogy hol állítják elő azt a pénzmennyiséget, amit kamatként fizetünk vissza?

2010. aug. 20. 13:09
 6/11 A kérdező kommentje:
+n (mint amennyivel rendelkezik)
2010. aug. 20. 13:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazad van.Sajnos ez nemzetkozi legalis csalas.Azert is van szamlapez eroltetve mert igy nem latod mennyi a lvalodi penz es lehet tovabb folytatni a piramisjatekot.A baj ott van ha beteteseknek egyszer eszebe jut kivenni a penzuket valodi penzkent, tehat nem szamlapenzket.Akkor tudod mi lesz?? Kiderul hogy meztelen a kiraly es johet a gazdasagi azaz penzugyi valsag! Most mar ertheto miert lett a mostani valsag es miert lesz ujabb? Ha a FED erre a kihivasra penznyomassal valaszolt amihez elvileg nics joga mert nics ra aranyfedezet.....akkor az a penz is lenyegeben egy fedezet nelkuli penz mint a virtualis pnez, azaz az a szamlapenz amit valojaban mar nem tudsz fedezett kezpenzre valtani.....A tobbit elgondolhatod.Adj zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.
2010. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ha jól emlékszem, a Zeitgeist című filmben kitérnek arra, hogy a kamatokkal együtt mindig több adósság van kint, mint pénz, amivel vissza lehet fizetni.

Tehát ezt lehetetlen lenullázni és éppen ezért kell egyre több és több pénzt felvenni.

2010. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint lehetséges az, hogy a világon sehol nem hozzák létre a később kamatként visszafizetendő összeget? Ezek szerint ha én visszafizetem a kamatot és végül tőkét is törlesztem, akkor kamatként olyan pénzt fizettem vissza, amit valaki más valahol kamatra vett fel? Ha ez lehetséges, akkor egyértelműen igaz az is, hogy a világnak nagyobb a tartozása a bankrendszer felé, mint amennyi pénz összesen létezik. Lehetséges ez? Ha igen, akkor miért tűrjük, hogy kamatrabszolgákká tegyenek minket egyes erre kiválasztottak?
2010. aug. 20. 13:51
 10/11 anonim ***** válasza:
13.21-es vagyok.Nagyon jol latod a dolgokat kedves kerdezo.De ez a bankrendszer kialakulasaval kezdotott nagyon regen es igy is marad hoszu ideig.
2010. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!